apo
06.02.07,19:49
V programe POHODA mám problém.

Porovnal som rozdiel prímov a výdavkov z Výkazu o príjmoch a výdavkoch a z tlače Príjmy a výdavky s názvom tlače Prehľad príjmov a výdavkov.

Mám dve rozdielne sumy:
a/ Príjmem - výdaj na podnikanie z tlače Prehľad príjmov a výdavkov
b/ Rozdiel príjmov a výdavkov z výkazu o príjmoch a výdavkoch.


Rozdiel týchto súm sa rovná odpisom z investičného majetku.

Pozrel som v tlači peňažného denníka sumy príjmov a výdavkov ovplyvňujúcich základ dane. Rozdiel súm je totožný so sumou z výkazu.

Záver:
Alebo je chyba v tlači Prehľad príjmov a výdavkov v tom, že sú odpisy započítané 2x.

Alebo je chyba v Peňažnom denníku kde sú odpisy vytlačné a nezahrnuté do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane a zároveň aj vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch.


Ja som teraz v etape, že svojim klientom hovorím predbežné výledky a neviem či som im dal správne hodnoty nakoľko som ich preberal z Výkazu o príjmoch a výdavkoch.

Prosím poraďťe niekto ako sa dopracujem k správnemu rozdielu príjmov a výdavkov v JÚ.

:confused: Bože ako nenávidím jednoduché účtovníctvo, ešte aj softvér má z neho hokej.


apo
riordan
06.02.07,18:54
Ja si v knihe majetku vynulujem odpisy za rok, ktorý chcem vytlačiť. Ak ich nepoužiješ do DP. Posunú sa tak odpisy na ďalšie roky a sedí to.

A aký máš program, nezaregistrovala som.
riordan
06.02.07,19:00
Už som v obraze, nepoznám POHODU, ale mne do výkazov berie odpisy priamo z knihy majetku a do účtovníctva len zadám ručne celú výšku ročných odpisov. Asi tak. Skús pozrieť v knihe majetku správnu výšku odpisov.
apo
06.02.07,19:01
Ja si v knihe majetku vynulujem odpisy za rok, ktorý chcem vytlačiť. Ak ich nepoužiješ do DP. Posunú sa tak odpisy na ďalšie roky a sedí to.

A aký máš program, nezaregistrovala som.


Pracujem s programom POHODA.


apo
apo
06.02.07,19:35
V programe POHODA mám problém.

Porovnal som rozdiel prímov a výdavkov z Výkazu o príjmoch a výdavkoch a z tlače Príjmy a výdavky s názvom tlače Prehľad príjmov a výdavkov.

Mám dve rozdielne sumy:
a/ Príjmem - výdaj na podnikanie z tlače Prehľad príjmov a výdavkov
b/ Rozdiel príjmov a výdavkov z výkazu o príjmoch a výdavkoch.


Rozdiel týchto súm sa rovná odpisom z investičného majetku.


:D Bude to vyzerať ako keby som si sám odpovedal:D

Spravil som pokus. Založil som JÚ s počiatočným stavom v pokladni 100 tisíc a za tieto prachy som kúpil počítač a zaradil ho do majetku.

Výsledok:
Vo výkaze majetku je strata 25 tisí čo je OK.
A v tlači Prehľad príjmov a výdavkov v položke Príjmem - výdaj na podnikanie je výsledok veľká Nuuuula.

Som sa ukľudnil nakoľko predbežné výsedky moji klienti dostali správne, ale som znepokojený, že v priebehu týždňa ma POHODA 2x sklamala napriek tomu, že celý rok ju neviem dosť vynachváliť.

apo
riordan
06.02.07,19:39
Tak máš tu chybu? Nepoznám POHODU, poznám veľa programov, ale k tomuto som sa nedopracovala. Tažke, keď si doúčtuješ odpisy, malo by to byť??
apo
06.02.07,20:43
Tak máš tu chybu? Nepoznám POHODU, poznám veľa programov, ale k tomuto som sa nedopracovala. Tažke, keď si doúčtuješ odpisy, malo by to byť??

Mám chybu, len neviem či je chyba v Pohode alebo v mojej práci s Pohodou.

V každom prípade, ale viem, že výkaz o príjmoch a vydavkoch je OK, potvrdil mi to kontrolný príklad.

Žatiaľ ďakujem prispievateľom, ale musím počkať do zajtra keď bude na nete nejaký užívateľ Pohody a povie kde je ten pes zakopaný.:D

apo
Dada
07.02.07,04:59
Mám chybu, len neviem či je chyba v Pohode alebo v mojej práci s Pohodou.

V každom prípade, ale viem, že výkaz o príjmoch a vydavkoch je OK, potvrdil mi to kontrolný príklad.

Žatiaľ ďakujem prispievateľom, ale musím počkať do zajtra keď bude na nete nejaký užívateľ Pohody a povie kde je ten pes zakopaný.:D

apo

Je pekné, že využívaš všetky možné tlačové zostavy, ktoré program ponúka, ale ako ťa už dlhšie čítam, tak si dosť komplikuješ život. :D
Priebežné výsledky môžeš svojím klientom hlásiť ak si pozriš zostavu Daň z príjmov, tam vidno príjmy, výdaje, odpisy, odpoč. položky, pripoč. položky, daň.... atď.... a pre kontrolu si túto zostavu porovnáš s Peňažným denníkom, čo mne stále sedí ;) . Veľa zdaru.
apo
07.02.07,12:08
Je pekné, že využívaš všetky možné tlačové zostavy, ktoré program ponúka, ale ako ťa už dlhšie čítam, tak si dosť komplikuješ život. :D
Priebežné výsledky môžeš svojím klientom hlásiť ak si pozriš zostavu Daň z príjmov, tam vidno príjmy, výdaje, odpisy, odpoč. položky, pripoč. položky, daň.... atď.... a pre kontrolu si túto zostavu porovnáš s Peňažným denníkom, čo mne stále sedí ;) . Veľa zdaru.

OK

Celý rok som robil s Pohodou a oboznámil som sa s možnosťami.
Fajn dala si mi dobrý typ kde sú dobre a prehľadne uvedené súmárne hodnoty pre ročnú uzávierku.
Musím dobre zvládnuť aj túto fázu účtovania v Pohode a bude všetko v pohode.

Ďakujem pekne.

apo
Heni
07.02.07,13:16
Mám dve rozdielne sumy:
a/ Príjmem - výdaj na podnikanie z tlače Prehľad príjmov a výdavkov
b/ Rozdiel príjmov a výdavkov z výkazu o príjmoch a výdavkoch.
.
.
.

ja tam mám tiež rozdielne sumy (odpisy nemám), rozdiel sa rovná sume zaúčtovanej internými dokladmi pri uzávierkových prípadoch... tiež som najprv do toho hľadelaaaaa... mohli to tam pre info do nejakého riadočku hodiť... :cool:
apo
07.02.07,17:17
ja tam mám tiež rozdielne sumy (odpisy nemám), rozdiel sa rovná sume zaúčtovanej internými dokladmi pri uzávierkových prípadoch... tiež som najprv do toho hľadelaaaaa... mohli to tam pre info do nejakého riadočku hodiť... :cool:

Cez interné doklady mi na hotline na jar 2006 povedali, že nemám robiť zápočty lebo vraj sa dedostanú do denníka. Z toho dôvodu som robil zápočty na akože bankovom účte ktorý som si na tento účel zriadil.

Teraz vo verzii jeseň 2006 mi už zápočty išli a dostali sa aj do denníka. Over si akú máš verziu programu, respektíve s akou verziou si robila spomenuté účtovné operácie.

apo
Heni
07.02.07,17:36
Cez interné doklady mi na hotline na jar 2006 povedali, že nemám robiť zápočty lebo vraj sa dedostanú do denníka. Z toho dôvodu som robil zápočty na akože bankovom účte ktorý som si na tento účel zriadil.

Teraz vo verzii jeseň 2006 mi už zápočty išli a dostali sa aj do denníka. Over si akú máš verziu programu, respektíve s akou verziou si robila spomenuté účtovné operácie.

apo

Pohoda Standard 8401