zuzana
11.06.04,06:23
Pri vypĺňaní INTRASTATU sa zahraničné došlé faktúry(nadobudn.tovaru z krajín EÚ) prepočítavajú na Sk dňom vystavenia faktúry, alebo dodania tovaru, kedy som tovar dostala?Lebo je tam uvedené, že základ =základu pre výpočet DPH.Ako sa teda pri zahr.faktúrach bude prepočítavať na Sk,(kurz) dňom nadobudn.tovaru, alebo vystavenia faktúry?
Lenka
11.06.04,04:36
Na prepocet fakt. sumy sa pouzije kurz NBS, platny v den vzniku danovej povinnosti § 20 ods. 1 pism b)......nemyslim, ze by tovar chodil bez faktury, takze kurz platny v den vyhotovenia faktury...:)
Braňo
11.06.04,04:47
Nám chodí aj bez faktúr, resp. faktúry oneskorene. :-)
zuzana
11.06.04,05:23
Deň vzniku daňovej povinnosti je deň, kedy ho dostatem aj z faktúrou, alebo deň kedy mi ho zahraničný dodávateľ odosiela, deň vystavenia faktúry?
Lenka
11.06.04,05:32
DPH sa zo zahr. faktur rata kurzom platnym v den vyhotovenia fa a INTRASTAT by mal sluzit akoby na kontrolu DPH, aj v INTRASTATe pouzivam kurz platny v den vyhotovenia.....
Katty
11.06.04,07:53
Lenka mala by som otázku k Intrastatu.
Ide o kumulované zápisy. Ak mi všetky faktúry spĺňajú podmienky pre sčítanie do jednej položky s výnimkou dodacích podmienok lebo na niektorých mám EXW a na ostatných CFR, tak môžem alebo nemôžem to aj tak dať dokopy??? Neviem akú má dôležitosť tejto údaj pre Intrastat...
katka
11.06.04,08:23
Ja som uz odosielala zjednodusene Intrastat-SK hlasenie o odoslani tovaru a urobila som to tak,ze dnom vystavenia faktury som prepocitala hodnotu tovaru kurzom NBS (tak ako na ucely DPH) a tovar s rovnakym kodom do tej istej krajiny urcenia som skumulovala.Pri zjednodusenom hlaseni nemam na hlaseni kolonku "dodacie podmienky" a tak som ich vobec nebrala do uvahy a kumulovala som tovar aj ked mal rozne dodacie podmienky aj druh dopravy.Dufam,ze som to tak mohla urobit!!!
Len mne stale nie je jasne co s fakturami za dopravu,ked doprava nieje na fakture s tovarom,ale je fakturovana osobitne? Nemala som o dopravu povysit hodnotu tovaru?
Lenka
11.06.04,09:21
Zalezi to od toho, ci podavas Hlasenie o prijati tovaru alebo Zjednodusene hlasenie, tak ako napisala Katka, pri zjednodusenom hlaseni sa robi kumulativ, ale ak podavas hlasenie tak musis rozpisat kazdy jeden tovar zvalst.......to ci je zjednodusene alebo nie zalezi na tom, v akom objeme ste prijali alebo odoslali tovar - asimilacny prah.
Lenka
11.06.04,09:25
Podla mna ak na fakture nie je doprava alebo ine sprievodne naklady, ale su vyfakturovane zvlast, do INTRASTATU sa to nevypisuje.
V prirucke su rozpisane iba tie, co su na fakture.
Katty
11.06.04,09:32
Podávam Hlásenie o prijatí tovaru ale v metodických vysvetlivkách sa píše že Pokiaľ údaje, ktoré sa majú zapísať do jednotlivých odsekov, s výnimkou odseku 10,16 a 17 sú totožné, údaje súvisiace s niekoľkými transakciami sa môžu sčítať do jednej položky. Ide o to že v odseku 19 čo sú dodacie podmienky by sa mi to líšilo. Inak je to všetko to isté, len každý dodávateľ mi tam píše niečo iné. A zdá sa mi že by tento údaj pre Intrastat nemusel byť až taký dôležitý....
katka
11.06.04,09:38
Dakujem Lenka za odpoved.Ja som to v prirucke citala,ale na skoleni si tym nebol celom isty ani prednasajuci colnik,lebo boli na to aj nazory,ze preprava ide do ceny aj ked nieje na jednej fakture s tovarom.Mne tym,ale vznika aj iny problem, nakolko si musim sledovat aj prijatie tovaru zo statov EU a ked prekrocim asimilacny prah 3 mil.Sk.,musim sa registrovat na Statist.urade a podavat aj hlasenie o prijati tovaru.Ina suma bude,ak prijatie sledujem bez faktur za prepravu a ina suma bude,ak to spocitam aj s fa.za prepravu.
INGRID.S
11.06.04,09:48
Podla mna by tam preprava mala ist ak ju počítate do ceny tovaru.
Nam to program vytvara zo skladovej evidencie a na kartach je cena obstarania
aj s dopravou.
katka
11.06.04,09:54
Pre Katty,

podla toho co pises,podavas asi hlasenie O odoslani/prijati tovaru-to zlozitejsie tlacivo,ked si prekrocila uz prah zjednodusenia.V tomto hlaseni mozes kumulovat len tie polozky,ktore su zhodne vo vsetkych sledovanych ukazovateloch,okrem kolonky suma,cista hmotnost a mnoz.v dodatkovej mernej jednotke.Ak sa to lisi,co len v preprave pri tom istom kode tovaru ,nemoze sa kumulovat.
Katty
11.06.04,10:01
Dík Katka a myslíš že to bude niekto kontrolovať faktúru po faktúre? V zásade im ide len o štatistiku nie?
misurka
29.10.04,08:06
Prosim Vás kde by som nasla jednotlive kody tovarov pre intrastat hlásenie?

Dakujem za pomoc!!!
Janna
29.10.04,08:40
Príslušný colný úrad nám dal príručku pre spravodajské jednotky - INTRASTAT-SK, je uvedená aj na web stránke www.statistics.sk, tam sú uvedené všetky kódy aj ako vyplňať uvedené tlačivá....
Kódy tovarov sú uvedené v colnom sadzobníku.