kolett
06.02.07,20:33
Kupila som tlačiareň v hodn. do 3oooo Sk ..fakturu som uhradila z učtu a neviem prečo sa objavila vo výdavkov neovplyvňujuci zaklad dane...prečo?? Nakolko som začiatočníčka v Alfe ešte stále mám čo učiť
a poradiť od skúsených poradákov.
Kto účtuje v Alfe nech mi poradí ďakujem:)
ekopo
06.02.07,19:38
Nauč sa zadávať otázky tam kde patria.
Zita5
06.02.07,19:48
Kupila som tlačiareň v hodn. do 3oooo Sk ..fakturu som uhradila z učtu a neviem prečo sa objavila vo výdavkov neovplyvňujuci zaklad dane...prečo?? Nakolko som začiatočníčka v Alfe ešte stále mám čo učiť
a poradiť od skúsených poradákov.
Kto účtuje v Alfe nech mi poradí ďakujem:)


V ALfe ........klikneš na banku ...výdaj ...... hore ako máš členenie výdavkov klikni na materiál ..........cez F7 vyberieš zo záväzkov faktúru od dodávateľa za tlačiareň......tým sa Ti premietne aj suma faktúry , dolu musíš mať zakliknuté ...X - uhradiť záväzok ....a ďalšie X ....zapísať do evidebcie DM ...klikneš ...nakoniec klikneš na OK .

Potom si s kurzorom posuň peňažný denník , aby si videla , kde Ti sumu zaúčtovalo , mala by byť už správne ....VOZD -materiál budeš mať aj zápis v evidecii DHM.

To je spôsob pri nákupe do 30 000 Sk.

Ak si účtovala nákup IM nad 30000,- Sk tak vtedy Ti to vstupuje do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane a asi sa tak aj postupovalo .

V prvom rade je na Vás či sa rozhodnete tlačiareň odpisovať alebo nie .
kolett
06.02.07,21:22
ďakujem za dobru radu Zita5 ....velmi si mi pomohla