monikazv
06.02.07,20:47
aj ja som sa chcela opytat mam tiez zvlastny problem ohladne vypovede, predlozila som ju svojmu zamestnavatelovi 26.1.2007, ktori si ju precital dal naspat do obalky a vratil mi ju naspat do ruk s tym ze ma nepusti k pozadovanemu datumu 31.1.2007 s tym ze nema nahradu a ked som sa opytala ze kedy teda tak mi ustne povedal ze o mesiac. nahradu zatial nema k vypovedi sa nevratil koniec februara je onedlho a ja neviem ako mam postupovat kedze mi moju vypoved vratil a neakceptuje ju.dakujem
endrju
06.02.07,19:55
aj ja som sa chcela opytat mam tiez zvlastny problem ohladne vypovede, predlozila som ju svojmu zamestnavatelovi 26.1.2007, ktori si ju precital dal naspat do obalky a vratil mi ju naspat do ruk s tym ze ma nepusti k pozadovanemu datumu 31.1.2007 s tym ze nema nahradu a ked som sa opytala ze kedy teda tak mi ustne povedal ze o mesiac. nahradu zatial nema k vypovedi sa nevratil koniec februara je onedlho a ja neviem ako mam postupovat kedze mi moju vypoved vratil a neakceptuje ju.dakujem

Podľa uvedeného sa domnievam, že nejde o výpoveď, ale o návrh na ukončenie pracovného pomeru dohodou. Takýto návrh môže zamestnávateľ odmietnuť - má na to právo.
Mala si mu ihneď po odmietnutí návrhu na ukončenie pracovného pomeru dohodou doručiť riadnu výpoveď (dôvody uvádzať nie je nutné). Výpovedná lehota by začala plynúť od prvého kalendárneho dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Takáto výpovedná lehota trvá dva mesiace.
Myslím si, že podľa tebou uvedených informácií si už zmeškala jeden mesiac. Pri zvolenej stratégii (pokiaľ nepodáš skutočne výpoveď) Ťa zamestnávateľ môže "ťahať za nos" aj celé roky a nebudeš môcť nič poti tomuto podniknúť.

Takže ešte raz. Ak chceš skutočne skončiť pracovný pomer so súčasným zamestnávateľom, treba mu doručiť výpoveď a nie návrh dohody na ukončenie pracovného pomeru.

Pre budúcnosť odporúčam hľadať odpoveď na podobné otázky v témach. Táto otázka bola na tejto internetovaj stránke zodpovedaná už veľmi veľa krát. :cool:
j.s
06.02.07,20:24
A len doplním, že efektívnejšie bude ak ju pošleš doporučene poštou, budeš mať čierne na bielom, že ju dostal do rúk. Kto ti inak dokáže, že si výpoveď odovzdala do jeho rúk?
makovnik1
07.02.07,05:37
ahoj,
čo sa stane, ak by som napríklad mala zabezpečenú novú super prácu za perfektných podmienok, ale nastúpiť by som musela 1.2.200x a súčasný zamestnávateľ by nesúhlasil s dohodou o ukončení PP k 31.1.200x , no a ja by som jednoducho prestala k súčasnému zamestnáv. chodiť a nastúpila by som napriek všetkému k novému zamestnávateľovi ??? Oficiálne môžem mať "hlavné" PP aj dva...
dana9
07.02.07,07:54
ahoj,
čo sa stane, ak by som napríklad mala zabezpečenú novú super prácu za perfektných podmienok, ale nastúpiť by som musela 1.2.200x a súčasný zamestnávateľ by nesúhlasil s dohodou o ukončení PP k 31.1.200x , no a ja by som jednoducho prestala k súčasnému zamestnáv. chodiť a nastúpila by som napriek všetkému k novému zamestnávateľovi ??? Oficiálne môžem mať "hlavné" PP aj dva...

Ahoj, to sa uz na porade vela krat riesilo, pre podrobnosti si skus trochu vyhladat, ale pointa je ta, ze teoreticky by ti mohla vzniknut zodpovednost za skodu, ktora by zamestnavatelovi v dosledku tvojho odchodu vznikla, napr. by mu padli nejake zakazky, nepodarilo by sa nieco zrealizovat a podobne.
blahos
07.02.07,17:00
:mee: :mee: Prosím o radu.Našiel som si nové zamestnanie ale sučasný zamestnávatel mi robí napriek a nechce ma pustiť aby som prišiel o novú prácu.Poznáte niekto nejakú páku?dal som výpoveď a vysmiali ma že až po dvoch mesiacoch.Dá sa z toho nejako vísˇť.Prosím poradte niekto.velmi mi na tej novej práci záleží.alebo smo v socializme že nám niekto bude rozkazovať kde budeme pracovať.Dakujem a čakám nejakú rad:mee: u
Tweety
07.02.07,17:02
:mee: :mee: Prosím o radu.Našiel som si nové zamestnanie ale sučasný zamestnávatel mi robí napriek a nechce ma pustiť aby som prišiel o novú prácu.Poznáte niekto nejakú páku?dal som výpoveď a vysmiali ma že až po dvoch mesiacoch.Dá sa z toho nejako vísˇť.Prosím poradte niekto.velmi mi na tej novej práci záleží.alebo smo v socializme že nám niekto bude rozkazovať kde budeme pracovať.Dakujem a čakám nejakú rad:mee: u
Lepšie by bolo, ak by ste sa boli obidvaja dohodli na odchode. Teraz už musíš iba počkať celú VD. Musíš pochopiť aj zamestnávateľa.
eskoes
07.02.07,17:09
Lepšie by bolo, ak by ste sa boli obidvaja dohodli na odchode. Teraz už musíš iba počkať celú VD. Musíš pochopiť aj zamestnávateľa.
Má pochopiť zamestnávateľa v tom, že ten chce aby prišiel o novú prácu??? :eek:
rada
07.02.07,17:24
Ťažko sa v takejto situácii radí ak si sám nedokážeš poradiť. Zákon umožňuje iba jedno. Buď sa so zamestnávateľom dohodnete na dobe skončenia pracovného pomeru alebo zostáva iba zákonom stanovená výpovedná doba dva mesiace zo strany zamestnanca. Nedá sa to nijakým spôsobom obísť. Zákon jednoducho nepustí. Ak jednoducho nenastúpiš do práce môže zamestnávateľ si nájsť 100 dôvodov ktoré Ti môže dať k náhrade a do konca Ťa môže hnať pred súd. Takže ak sa nechce zamestnávateľ dohodnúť na skoršom skončení PP nezostáva nič iné ako vydržať dva mesiace výpovednej doby. A s potenciálnym zamestnávateľom, ktorý má o Teba naozajstný záujem sa dohodnúť na tom, aby danú dobu počkal.
endrju
07.02.07,19:15
... že nám niekto bude rozkazovať kde budeme pracovať.Dakujem a čakám nejakú radu :mee:

rada už poradila.

Mne však nedá, aby som sa nespýtal, prečo spomínaš v súvislosti s Tvojim problémom rozkazovanie?

Predpokladám, že pracovnú zmluvu so súčasným zamestnávateľom si ako svojprávny dospelý človek uzavrel dobrovoľne a pri plnom vedomí.
Podpisom tejto zmluvy si sa zaviazal plniť povinnosti vyplývajúce zo Zákonníka práce.
Zákonník práce okrem iného aj definuje pravidlá ukončenia pracovného pomeru a práva a povinnosti oboch strán súvisiace s týmto úkonom.

Ak by sa Ti bolo podarilo v pracovnej zmluve dohodnúť so zamestnávateľom na tom, že z Tvojej strany sa dá pracovný pomer de facto zrušiť kedykoľvek, potom by bol asi Tvoj "plač" :mee: na mieste.
Ale ak nie je niečo také v Tvojej pracovnej zmluve dohodnuté, nesťažuj sa, že súčasný zamestnávateľ si chce uplatniť aj svoje práva, ktoré mu dáva ten istý Zákonník práce.

V budúcnosti odporúčam pred podpisom akejkoľvek zmluvy aj rozmýšľať nad tým, čo podpisuješ a či Ti skutočne vyhovuje to, čo podpisuješ.
Pripomínam, že túto možnosť si mal aj pred podpisom zmluvy so súčasným zamestnávateľom. Ak si podpísal terajšiu pracovnú zmluvu pod nátlakom, už dávno si mal namietať neplatnosť takto uzavretej zmluvy na súde. :cool:
rada
07.02.07,19:40
aj ja som sa chcela opytat mam tiez zvlastny problem ohladne vypovede, predlozila som ju svojmu zamestnavatelovi 26.1.2007, ktori si ju precital dal naspat do obalky a vratil mi ju naspat do ruk s tym ze ma nepusti k pozadovanemu datumu 31.1.2007 s tym ze nema nahradu a ked som sa opytala ze kedy teda tak mi ustne povedal ze o mesiac. nahradu zatial nema k vypovedi sa nevratil koniec februara je onedlho a ja neviem ako mam postupovat kedze mi moju vypoved vratil a neakceptuje ju.dakujem

Podľa mňa bolo treba ihneď využiť situáciu prepísať na dohode o skončení PP dátum z 31.2007 na dátum 28.2.2007 a takto to predložiť vedúcemu, ktorý sa ústne vyjadril o možnom skončení nie k 31.1.2007, ale o mesiac. Nový zamestnávateľ ak má záujem by jeden mesiac počkal skôr ako teraz - celý február - podanie výpovede + 2 mesiace výpovednej doby. Napriek tomu osobne by som sa ešte s vedúcim pokúšala dohodnúť na spomínanom 28.2.2007.