Janiela
06.02.07,21:31
Dobrý večer,
vie mi niekto poradiť, ako vytlačiť v programe Oznamovaciu povinnosť? Mám v adresári označené všetky fyzické osoby a predsa mi to nejde. U niektorých klientov áno a u niektorých nie.
Na stránke MRP som tento problém kedysi videla, ale teraz to nedokážem nájsť.
Ďakujem
Marína
06.02.07,20:39
Vizuálny systém
Zostava nahlasovacej povinnosti je tvorená z účtovneho (peňažného) denníka, pričom musia byť splnené nasledujúce podmienky:
- zápis v denníku musí byť zaradený s IČO-m, ktoré je v adresách označené ako FO
- zápis musí dátumovo spadať do daného obdobia
- do zostavy sa berú iba zápisy pokladne, pričom ich celková suma pre dané IČO musí byť väčšia alebo rovná nastavenej hodnote v menu Nastavenie/Program/Nahlasovacia povinnosť - v súčasnosti 100 000.

Univerzálny systém
Podmienky pre vygenerovanie zostavy:
1.) Adresy zákazníkov - jednotlivé adresy musia mať nastavenie (F)yzická/(P)rávnická osoba
2.) Adresy zákazníkov - jednotlivé adresy musia mať nastavenie čísla daňové úradu
3.) Účtovníctvo a analýzy -> Daň -> Kniha daňových dokladov - každý doklad ktorý má byť do nahlasovacej povinnosti započítaný musí obsahovať IČO
4.) Pri úhradách faktúr a jednotlivých pokladničných dokladoch by mala byť použitá tá istá číselná rada
5.) Sumarizácia hodnoty dokladov podľa uvedeného nastavenia musí byť viac ako hodnota nastavená v Knihe daňových dokladov (klávesa "T" - Oznamovacia povinnosť). Cez toto menu Oznamovaciu povinnosť aj vytlačíte.
lenkak
06.02.07,20:41
Zostava nahlasovacej povinnosti je tvorená z účtovneho (peňažného) denníka, pričom musia byť splnené nasledujúce podmienky:

- zápis v denníku musí byť zaradený s IČO-m, ktoré je v adresách označené ako FO
z mrp:

- zápis musí dátumovo spadať do daného obdobia

- do zostavy sa berú iba zápisy pokladne, pričom ich celková suma pre dané IČO musí byť väčšia alebo rovná nastavenej hodnote v menu Nastavenie/Program/Nahlasovacia povinnosť - v súčasnosti 100 000.

Vo výstupoch si nezabudni nastaviť správne obdobie.

Evka naraz píšeme.