lubica_02
06.02.07,21:51
Ako Ste pripravení na Valentína?:)
ajacik
06.02.07,20:55
Asi nie práve "najlepší" príspevok, ale my sme sa rozhodli Valentína bojkotovať. Je to už iba komerčný sviatok. My sa máme radi celý rok a nepotrebujeme jeden deň na to, aby sme si povedali, ako sa máme radi. Je to také "nasilu". Ved zrovna v ten den človek vôbec nemusí mať náladu sa zabávať a pod.

Je to čisto iba môj názor. Určite existuje veľké množstvo ľudí, ktorí majú tento sviatok radi. Tým zo srdca želám, aby si ho krásne užili s ľudmi, ktorým majú radi. :)
ondrejvla
06.02.07,20:59
Ako Ste pripravení na Valentína?:)

Na to, aby som tým, ktorých ľúbim to dala najavo, povedala im pekné slovo, nepotrebujem tento dátum. Pritúlim si ich rovnako v ťažký deň života, ako aj v ich najkrajší. Nie je dôležitý dátum, ale človek, resp. ľudia, s ktorými žijem.
A myslím, že je to aj o tom! Ale ak myslíš, že je na to vhodnejší tento "sviatok", želám ti, aby bol pre teba krajší, ako iný všedný deň. Preži ho s tými, ktorých ľúbiš.
ondrejvla
06.02.07,21:00
Asi nie práve "najlepší" príspevok, ale my sme sa rozhodli Valentína bojkotovať. Je to už iba komerčný sviatok. My sa máme radi celý rok a nepotrebujeme jeden deň na to, aby sme si povedali, ako sa máme radi. Je to také "nasilu". Ved zrovna v ten den človek vôbec nemusí mať náladu sa zabávať a pod.

Je to čisto iba môj názor. Určite existuje veľké množstvo ľudí, ktorí majú tento sviatok radi. Tým zo srdca želám, aby si ho krásne užili s ľudmi, ktorým majú radi. :)

Alenka,
písali sme naraz, a myslím, že aj cítime rovnako...
lubica_02
06.02.07,21:01
Asi nie práve "najlepší" príspevok, ale my sme sa rozhodli Valentína bojkotovať. Je to už iba komerčný sviatok. My sa máme radi celý rok a nepotrebujeme jeden deň na to, aby sme si povedali, ako sa máme radi. Je to také "nasilu". Ved zrovna v ten den človek vôbec nemusí mať náladu sa zabávať a pod.

Je to čisto iba môj názor. Určite existuje veľké množstvo ľudí, ktorí majú tento sviatok radi. Tým zo srdca želám, aby si ho krásne užili s ľudmi, ktorým majú radi. :)
...neviem,ale ja sa s dobrymi ľudmi zabavam rada a stale ,no ako symbol lasky to nie je zle. Kedysi sme oslavovali MDŽ a najviac sa tesili muži, tak preco by sme nechceli den, ked mozeme prejavit lasku bez oslav v praci, len tak - to može tiez kazdy v hociktorý den,ale prečo sa oberat o radost ked len na chvilu. O tomto je asi zivot zivotom,tak neviem, toto je moj názor!
Tes sa v kazdu moznu chvilu v živote.:---
ajacik
06.02.07,21:03
Alenka,
písali sme naraz, a myslím, že aj cítime rovnako...

veru tak. som rada, že ma aj niekto druhý rovnaký názor ako ja. Lebo som sa bála, aby sa na mňa nespustila vlna kritiky.
Aj ked tu od Vás sa mi to nezdá. :)

P.S. Rovnako to cítime, lebo sme rovnaký skoro rovnaký ročník ;)

papa
lubica_02
06.02.07,21:05
Ste super, bola som zvedava na vase reakcie, nevedela som , ze den ako Valentín je taky nepopularny. Ja ho neoslavujem, ani neprezivam nic mimoriadne,islo len o reakciu - tak zabudnite.
Vela lasky kazdý den, usmev na tvári nech víta den.
ondrejvla
06.02.07,21:09
veru tak. som rada, že ma aj niekto druhý rovnaký názor ako ja. Lebo som sa bála, aby sa na mňa nespustila vlna kritiky.
Aj ked tu od Vás sa mi to nezdá. :)

P.S. Rovnako to cítime, lebo sme rovnaký skoro rovnaký ročník ;)

papa

Alenka? - keby sa za ten ročník dal prideliť bod! Ale pozývam ťa na kávu, budem mať dôchodok...
A čo stretko v Žiline, urobíme? Vidíš, aj to bude náš "Valentín" stretneme sa ľudia, ktorí cítime, že niekam patríme a že niekomu musíme povedať, že nám chýba...
ajacik
06.02.07,21:09
mimotemy a ešte som zabudla: na 14.2. mám nahlásenú daňovú kontrolu :mee::mee: mimotemy
ajacik
06.02.07,21:11
ja som za žilinské stretko všetkým dvadsiatimi:):):). ale nie na valentína. (môj príspevok vyššie).
ondrejvla
06.02.07,21:11
mimotemy a ešte som zabudla: na 14.2. mám nahlásenú daňovú kontrolu :mee::mee: mimotemy

No, daj mi perníkové srdiečko s nápisom : "Nemôžem bez Teba žiť!"zlezaradil
ajacik
06.02.07,21:15
No, daj im perníkové srdiečko s nápisom : "Nemôžem bez Teba žiť!"zlezaradil

:D:D:D:D:D
Gabi03
07.02.07,05:57
Ja už dosť dlho nemám ujasnený sviatok Valentína. Samozrejme súhlasím so všetkým, čo povedali vyššie, ale vždy sa mi potom tisne do hlavy aj nasledujúca myšlienka. Nie je dnešný svet dosť uponáhlaný a sebecký? Nie je tento deň vhodný na to, aby sme si na seba (čítaj na iných:) ) spomenuli? Resp. tento sviatok by nám to mal pripomenúť. Ale určite sa s nikým nebudem hádať, ak to cíti inak. Koľko ľudí, toľko chutí.
monnica
07.02.07,06:16
Neviem prečo máte na tento sviatok zamilovaných taký zlý názor, veď predsa Vianoce , Veľká noc , Deň detí žien otcov a hlavne Silvester sú tiež sviatky ktoré sú skoro "na obtiaž" nie každý má práve náladu čosi oslavovať...... a Valentín má tiež svoje korene v minulosti a je to deň keď si máme spomenúť na svoje lásky......len škoda že nie je deň voľna:)
kalkulka
07.02.07,07:11
No, ja budem oslavovať, ale nie priamo Valentína, ale vnúčikove narodeniny.
14.2. má presne jeden rôčik.
lubica_02
07.02.07,21:15
No, daj mi perníkové srdiečko s nápisom : "Nemôžem bez Teba žiť!"zlezaradil

Držim palce,nech dopadne O.K.:o
lubica_02
07.02.07,21:16
No, ja budem oslavovať, ale nie priamo Valentína, ale vnúčikove narodeniny.
14.2. má presne jeden rôčik.
super,to je najlepšie čo možeme zažívať,ja mam vnučku a vnuka a tiež si to lepšie vychutnávam ako moje deti. :):):)
ondrejvla
07.02.07,21:39
Neviem prečo máte na tento sviatok zamilovaných taký zlý názor, veď predsa Vianoce , Veľká noc , Deň detí žien otcov a hlavne Silvester sú tiež sviatky ktoré sú skoro "na obtiaž" nie každý má práve náladu čosi oslavovať...... a Valentín má tiež svoje korene v minulosti a je to deň keď si máme spomenúť na svoje lásky......len škoda že nie je deň voľna:)

Nezatracujem žiadne sviatky, Božechráň! Ale stavať tento sviatok na úroveň kresťanských sviatkov, no to je sila! Ani Veľká noc - zrodenie života, ani Vianoce sviatok všetkých veriacich - narodenie spasiteľa mi nikdy neboli na obtiaž! Na obtiaž je nám tá prehnaná sila mať viac, ako sused, upratať každý kútik v dome...,- ale najmä by bolo potrebné si upratať v duši. Vtedy si nájdeme aj čas povedať našim drahým - ľúbim ťa! A nie je mi to vôbec na obtiaž, tak ako ani Valentín, len som vyjadrila svoj názor.
kalkulka
08.02.07,07:33
Viete, môj názor na Valentína je asi následovný. Keď už k nám zo západu prišli kadejaké dobré aj horšie veci, prečo na Valentína nepotešiť svojich blízkych, ktorých máme radi. Veď nie každý deň je sviatok, niektoré dni sú fantastické, ale niektoré by sme niekedy možno chceli najradšej vymazať. Aj keď sa niekedy zlostíme a nepáči sa nám niečo na našich najbližších, aj tak ich máme skutočne radi, tak prečo im to v tento deň neprejaviť nejakou drobnosťou. Veď všetci máme nejakú tú chybičku, nikto nie je dokonalý a nemá vždy ten najideálnejší deň, priznajme si, že to niekedy nechtiac odnesú možno práve tí, ktorých máme najradšej a predsa nám to prepáčia a majú nás radi. A ešte, keď vám na Valentína darujú nejakú maličkosť, ktorá je iba pre vás, nepoteší vás to? Tak prečo nie?
lenkak
08.02.07,18:53
Keď mne manžel povie, že je šťastným človekom, keď je v mojej prítomnosti, že som s ním, to je pre mňa Valentín, a nezáleží koľkého je v kalendári.
Maličkosť poteší, ale tá maličkosť môže byť aj hocijaký iný deň.
Len aby sme nazabudli v tomto životnom zhone na svojich najdrahších.
durisovad
08.02.07,19:20
Aj moja vnucka ma narodininy - sice nie na Valentina, ale 12.2. Spravime si peknu oslavu ale Valentin nas akosi ani nenapadne. Tiez si myslim, ze lasku svojim najblizsim mozeme prejavit kazdy den aj bez zvlastnych osrdieckovanych darcekov.
Nika
08.02.07,19:36
Nezatracujem žiadne sviatky, Božechráň! Ale stavať tento sviatok na úroveň kresťanských sviatkov, no to je sila! Ani Veľká noc - zrodenie života, ani Vianoce sviatok všetkých veriacich - narodenie spasiteľa mi nikdy neboli na obtiaž! Na obtiaž je nám tá prehnaná sila mať viac, ako sused, upratať každý kútik v dome...,- ale najmä by bolo potrebné si upratať v duši. Vtedy si nájdeme aj čas povedať našim drahým - ľúbim ťa! A nie je mi to vôbec na obtiaž, tak ako ani Valentín, len som vyjadrila svoj názor.

Ja Valentýna neoslavujem - ide mi na nervy ten humbuk okolo toho, ale pokial viem Valentýn tiež súvisí s kresťanstvom...... Alebo sa mýlim?
ondrejvla
08.02.07,20:39
Ale áno, súvisí! Ja ho nezatracujem, ale zarazil ma výraz na ostatné kresťanské sviatky, citujem :ktoré sú skoro "na obtiaž" !
A vôbec, aj tu na Porade je veľa ľudí, na ktorých mi záleží, ktorých mám rada, a rada im to poviem hoci aj dnes. A vôbec mi pri tom, nebudú chýbať čokoládové srdiečka, ani plyšové vankúšiky zo supermarketov...
lenkak
08.02.07,21:23
mimotemy
Vlasta, máš krásne zmenený podpis.
ondrejvla
08.02.07,21:25
mimotemy
Vlasta, máš krásne zmenený podpis.
A kde mi zmizol? V nastavení ho mám, aj o pár odpovedí vyššie bol a teraz? Kto mi ho ukradol?!:mee:
lenkak
08.02.07,21:28
Vlasta
___________________
Všetko, čo je v človeku krásne, je očami neviditeľné.
(Antoine de Saint Exupéry)

nezmizol, len keď napíšeš málo slov do príspevku tak sa nezobrazí, a tuším 5x do témy.
evina
08.02.07,21:32
A vôbec, aj tu na Porade je veľa ľudí, na ktorých mi záleží, ktorých mám rada, a rada im to poviem hoci aj dnes. A vôbec mi pri tom, nebudú chýbať čokoládové srdiečka, ani plyšové vankúšiky zo supermarketov...
Ale poteší to aj na Valentína:) Mám 18-ročnú dcéru a mladí si veľmi radi vymieňajú medzi sebou srdiečka a milé prianička a plyšové srdiečka a sú pritom milí....
Je to jednoducho niečo nové, voňavé v celku príjemné. Dostanem od dcéry vždy starostlivo vybranú Valentínku s textom, ktorý je dojímavý a celkom rada som sa tomuto sviatku prispôsobila:):)
ondrejvla
08.02.07,21:33
Vlasta
___________________
Všetko, čo je v človeku krásne, je očami neviditeľné.
(Antoine de Saint Exupéry)

nezmizol, len keď napíšeš málo slov do príspevku tak sa nezobrazí, a tuším 5x do témy.

Ahá! To znamená, že sa musím vykecávať, však?
Dnes mi prišli mailom od priateľky krásne citáty a myšlienky, všetky ma zaujali, a tento ma chytil...
Aj Tebe sa páčili? Vidíš, aj to je Valentínsky pozdrav, dostaneme ho od ľudí, ktorým na nás záleží a pošleme ich tým, ktorých máme radi my!
lenkak
08.02.07,21:37
Potešila si ma.
Eulalia
09.02.07,04:33
Nezatracujem žiadne sviatky, Božechráň! Ale stavať tento sviatok na úroveň kresťanských sviatkov, no to je sila! Ani Veľká noc - zrodenie života, ani Vianoce sviatok všetkých veriacich - narodenie spasiteľa mi nikdy neboli na obtiaž! Na obtiaž je nám tá prehnaná sila mať viac, ako sused, upratať každý kútik v dome...,- ale najmä by bolo potrebné si upratať v duši. Vtedy si nájdeme aj čas povedať našim drahým - ľúbim ťa! A nie je mi to vôbec na obtiaž, tak ako ani Valentín, len som vyjadrila svoj názor.

Vlasti, vravíš mi z duše. Nepovedala by som to lepšie.;)
Eulalia
09.02.07,04:42
Neodsudzujem nikoho, kto oslavuje Valentína, každý máme svoje sviatočné dni. Ak sa to niekomu páči, má o jeden pekný deň v roku viac.:--- Mne najviac vadí práve tá komercionalizácia, že sa obchody snažia z každého sviatku - a bohužiaľ už aj z Vianoc - spraviť sviatok konzumu. Aké to bolo krásne, keď ešte neboli televízory v každej rodine a my sme ako deti chodili s rodičmi po štedrovečernej večery na prechádzku po zasneženej dedine. Všade tichúčko, z okien blikot sviečok, krásny sneh a hlavne atmosféra niečoho zázračného. Pravda, vtedy ešte padal na Vianoce sneh:D . Ale nie, nechcem vyzerať ako stará baba, ktorá tvrdí, že za jej mladých čias všetko bolo lepšie. Skrátka, každá generácia si do svojho života vnáša niečo nové, vytvára si nové tradície. O tom to je. A ak niekto bude Valentína oslavovať, želám mu, aby mal okolo seba dosť ľudí, ktorí mu práve v tento deň prejavia, ale úprimne, svoje city.
Rozalka
13.02.08,19:54
Neodsudzujem nikoho, kto oslavuje Valentína, každý máme svoje sviatočné dni. Ak sa to niekomu páči, má o jeden pekný deň v roku viac.:--- Mne najviac vadí práve tá komercionalizácia, že sa obchody snažia z každého sviatku - a bohužiaľ už aj z Vianoc - spraviť sviatok konzumu. Aké to bolo krásne, keď ešte neboli televízory v každej rodine a my sme ako deti chodili s rodičmi po štedrovečernej večery na prechádzku po zasneženej dedine. Všade tichúčko, z okien blikot sviečok, krásny sneh a hlavne atmosféra niečoho zázračného. Pravda, vtedy ešte padal na Vianoce sneh:D . Ale nie, nechcem vyzerať ako stará baba, ktorá tvrdí, že za jej mladých čias všetko bolo lepšie. Skrátka, každá generácia si do svojho života vnáša niečo nové, vytvára si nové tradície. O tom to je. A ak niekto bude Valentína oslavovať, želám mu, aby mal okolo seba dosť ľudí, ktorí mu práve v tento deň prejavia, ale úprimne, svoje city.

http://www.freeweb.hu/animaciostarhaz/valentin/lief76.gif

http://www.freeweb.hu/animaciostarhaz/valentin/uval/a531.gif
Evka, máš pravdu, ale tie krásne časy sú preč, v tomto uponáhľanom čase človek nemá čas na nič, tak aspoň v tento deň nech si sadnú čerství zaľúbenci a dávni zaľúbenci a na chvíľu si pozrú zamilovane do očí ...
Každý rád počuje tie krásne slová: "milujem ťa"
majo17k
13.02.08,21:02
Neodsudzujem nikoho, kto oslavuje Valentína, každý máme svoje sviatočné dni. Ak sa to niekomu páči, má o jeden pekný deň v roku viac.:--- Mne najviac vadí práve tá komercionalizácia, že sa obchody snažia z každého sviatku - a bohužiaľ už aj z Vianoc - spraviť sviatok konzumu. Aké to bolo krásne, keď ešte neboli televízory v každej rodine a my sme ako deti chodili s rodičmi po štedrovečernej večery na prechádzku po zasneženej dedine. Všade tichúčko, z okien blikot sviečok, krásny sneh a hlavne atmosféra niečoho zázračného. Pravda, vtedy ešte padal na Vianoce sneh:D . Ale nie, nechcem vyzerať ako stará baba, ktorá tvrdí, že za jej mladých čias všetko bolo lepšie. Skrátka, každá generácia si do svojho života vnáša niečo nové, vytvára si nové tradície. O tom to je. A ak niekto bude Valentína oslavovať, želám mu, aby mal okolo seba dosť ľudí, ktorí mu práve v tento deň prejavia, ale úprimne, svoje city.
Napísala si to krásne. Je v to pravda. Nedávno som pozeral film "Bežiaci muž" a ten vplyv médií sa cez rôzne sviatky prejavuje v plnej miere.
VladoaKatka
14.02.08,04:03
Lásku svôjmu životnému partnerovi, svojím blízkym, by mal človek prejavovať každý deň v roku a nielen na Valentína. Tento sviatok neoslavujeme, je pre nás rovnaký deň, ako všetky dni v roku.

Želám Vám lásku 365 dní v roku. ... aha tento rok 366...:)
ludmilla
14.02.08,22:17
Tento sviatok mi tiež neprirástol k srdcu, ale keď si predstavim dnešný deň, zjaví sa mi úsmev na perách. Hneď ráno ma zobudila SMS od dcéry, ktorá je momentálne na druhom konci zemegule, tak môj deň začínal omnoho krajšie. No a poobede som dostala to najkrajšie srdiečko - ručne vyrobené a namaľované s nápisom: Mojej milovanej maminke! od môjho malého synčeka. Začal mať pre mňa tento sviatok predsa len zvláštny význam. Začala som ho vnímať srdiečkami mojich detí.
mgm
15.02.08,07:14
Tento sviatok mi tiež neprirástol k srdcu, ale keď si predstavim dnešný deň, zjaví sa mi úsmev na perách. Hneď ráno ma zobudila SMS od dcéry, ktorá je momentálne na druhom konci zemegule, tak môj deň začínal omnoho krajšie. No a poobede som dostala to najkrajšie srdiečko - ručne vyrobené a namaľované s nápisom: Mojej milovanej maminke! od môjho malého synčeka. Začal mať pre mňa tento sviatok predsa len zvláštny význam. Začala som ho vnímať srdiečkami mojich detí.

Naozaj, tie srdiečka našich detí, ktoré ručne vyrobia a vymaľujú, robia tento nový sviatok veľmi krásnym ...
Ketrin01
15.02.08,07:21
ani nespominaj, ja som na valentina zas sama :mee:
Eulalia
17.02.08,06:50
http://www.freeweb.hu/animaciostarhaz/valentin/lief76.gif

http://www.freeweb.hu/animaciostarhaz/valentin/uval/a531.gif
Evka, máš pravdu, ale tie krásne časy sú preč, v tomto uponáhľanom čase človek nemá čas na nič, tak aspoň v tento deň nech si sadnú čerství zaľúbenci a dávni zaľúbenci a na chvíľu si pozrú zamilovane do očí ...

Každý rád počuje tie krásne slová: "milujem ťa"


Až "po funuse" som zistila, že posledný vlaňajší príspevok - môj - pokračoval aj v tomto roku. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale to, čo som napísala vlani, platí pre mňa aj v tomto roku. Zmenilo sa snáď len to, že úprimne doprajem každému takú radosť, akú máte z pozorností svojich detí práve v tento deň. Mladá generácia si proste vytvára svoje tradície a svoje sviatky. Tak to má byť, preberajú predsa štafetu od tej predchádzajúcej generácie a formujú si svoj vlastný život, v ktorom budeme my už len divákmi a porotou - ale porotou sami sebe. Budeme totiž hodnotiť, či sme tým našim deťom dali ten správny základ, aby napr. vedeli niekomu bez problému povedať "ľúbim ťa". Niekedy tieto obyčajné slovíčka majú totiž zázračnú silu.
MDŽ dnešným mladým a deťom už veľa nehovorí. My sme svojim mamičkám vyrábali srdiečka práve na MDŽ. Dnes je to Valentín, Deň matiek, Deň otcov a podobné iné sviatky. Nech je ten deň akokoľvek nazvaný, len nech v ňom majú ľudia možnosť pocítiť ten "zázrak lásky". To je pre mňa podstatné.

P.S. Rozálka, ja som odrastená na Beatles, takže s Tvojim pesničkovým citátom súhlasím:)
Eulalia
17.02.08,06:54
ani nespominaj, ja som na valentina zas sama :mee:

Ketrin, úprimne Ti želám, aby si už nikdy nebola sama - a je jedno, či na Valentína, alebo v hociktorý iný deň v roku. Niekedy sa ale človek musí o to snažiť aj sám - aby nebol sám:)
Snajper2
10.02.12,19:21
pozná niekto nejaký dobrý eshop, v ktorom by sa dalo lacnejšie nakupovať rôzne darčeky s možnosťou doručenia obdarovanému?
pasuliatko
11.02.12,08:38
a čo to má so zdravím?
KatarinaNR
11.02.12,08:40
nečítala som príspevky, ale keď vidím Valentín, tak som zrazu na všetko červené alergická a to mám červenú farbu pritom rada :-))
buchač
11.02.12,09:00
nečítala som príspevky, ale keď vidím Valentín, tak som zrazu na všetko červené alergická a to mám červenú farbu pritom rada :-))

Valentínský romantický večer:

- kytica ruží: 30 €

- romantická večera: 50 €

- hotelová izba so šampanským: 60 €

- pohľad manžela na manželku, keď mu povie, že má oné : Na nezaplatenie ....
KatarinaNR
11.02.12,09:44
...no prvé tri body môžu byť :-)
akeber
11.02.12,14:53
Naozaj, tie srdiečka našich detí, ktoré ručne vyrobia a vymaľujú, robia tento nový sviatok veľmi krásnym ...
Mne to pripomína MDŹ, teraz je to deň matiek aj Valentínsky sviatok má čaro, tak ako deň matiek .....hlavne srdiečka od detí
lujza.j
11.02.12,18:33
ja nie som pripravená na tento sviatok. pre mňa je tento sviatok bŕŕŕŕ..... je to pre mňa násilnícke...biznis pre obchody na suchoty po Vianociach. na prejavenie citov nepotrebujem mať nadiktovaný dátum....čisto moj názor
marleau
11.02.12,18:58
My sa s mojou ľúbime po celý rok,tento rok dokonca 366 dní.Mne netreba pripomínať americkým zvykom,že ľúbim alebo som ľúbený.
erzet
14.02.12,06:12
100 bodov a tuš
erzet
14.02.12,06:52
Sviatok svätého Valentína

Sviatok je pravdepodobne odvodený od sviatku Lupercalia slávenom v starovekom Ríme. V predvečer tohto dňa boli do „urny lásky“ vložené lístočky s menami mladých dievčat. Každý mladý muž potom ťahal lístoček a dievča, ktorej meno si vytiahol, sa mala stať jeho „miláčikom“ v nasledujúcom roku.
Legenda tiež vraví, že tento deň začal byť známy ako Deň svätého Valentína až vďaka kňazovi Valentínovi. Claudius II, vládca Ríma, zakazoval svojim vojakom, aby sa ženili alebo iba zasnubovali. Bál sa, že by chceli zostať doma u svojich rodín a nešli do boje. Valentín vzdoroval vládcovi a tajne sobášil mladé páry. Bol zatknutý a neskôr popravený, 14. februára. Sviatok Luprecalia splynul s oslavami mučeníctvom Svätého Valentína a vznikol romantický sviatok, ktorý je teraz 14. februára oslavovaný.
alabut
14.02.12,07:34
... erzet, Dzingischan uvazoval opacne, s vojskom putovala cela rodina a byznys. Vojak bol vsade doma. :-)
erzet
14.02.12,08:05
Predhovor:
Väčšina vraví, že tento americký sviatok neuznáva, že je prekomercionalizovaný, že ten kto má rád nepotrebuje k tomu žiadny vyhlásený deň. Tak ako so všetkým, tak aj s týmito názormi sa dá súhlasiť iba sčasti.
Pôvod sviatku je v mojom predchádzajúcom príspevku a vôbec nie americký.
Americkým sa stal až keď sa Walter Scott, výrobca vianočných želaní, ocitol na prahu krachu. Ako riešenie vymyslel obnovu tradície sv. Valentína, ktorý sa od roku 1907 oslavuje v USA. Jeho spoločnosť do dvoch rokov ztrojnásobila svoje zisky. Pokusov o zavedenie tradície, pri ktorej by mohol Walter Scott predávať svoje želania však bolo viacej. Nie všetky, ale boli tak úspešné ako tento.
Prekomercionalizovaný je.
Ja tiež svoje city prejavujem častejšie, nie iba jeden deň v roku, ale ruku na srdce, nepoteší + jeden prejav lásky a milovania v roku. Vyjadriť svoj vzťah k milovanej , blízkej osobe. Každého to poteší keď vie, že nie je sám.

Teda:
Všetkým zamilovaným, šťastne, nešťastne, láskou opätovanou, aj láskou neopätovanou, prajem ten najkrajší deň v roku.
erzet
14.02.12,08:06
Súhlas
Eulalia
14.02.12,09:09
a čo to má so zdravím?

A prečo Ti to vadí? Veď láska je liek.;)
korela
30.01.13,13:46
Niečo nekomerčné, snáď vylúdi aj úsmev. Kedykoľvek.
http://pinterest.com/pin/228205906089892503/
osky
30.01.13,21:43
Valentínský romantický večer:

- kytica ruží: 30 €

- romantická večera: 50 €

- hotelová izba so šampanským: 60 €

- pohľad manžela na manželku, keď mu povie, že má oné : Na nezaplatenie ....

kde bola tato tema ked ju az teraz vidim???

paneboze,Juraj,kde ty na tieto hlody chodis.neviem sa prestat smiat....fakt stobodove!
buchač
31.01.13,14:41
kde bola tato tema ked ju az teraz vidim???

paneboze,Juraj,kde ty na tieto hlody chodis.neviem sa prestat smiat....fakt stobodove!

...hm ...a poviem Ti ???


P.S.:
...prostredie môže byť iné , situácia v podstate rovnaká , výdavky nepodstatné ...
...kua , len ten výsledok , ten výsledok ....;)
osky
31.01.13,15:34
no ,chcela by som vidiet v tvojej kozi....asi by si nebol tiez nadseny.
ale vsak,patri to k zivotu,bez toho by sme tu ani neboli....-)

tak vydareneho Valentina !
Tweety
08.02.13,06:29
http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/dennik_foto/soubiznis/domaci_soubiznis/2013/02/mravce8.jpg?w=325&h=184&ip=5Mravce vedia, ako potešiť svoju kráľovnú. Na Valentína jej z listu vyhrýzli srdce.
Nandrolon
08.02.13,06:38
Zatiaľ ešte nie som pripravený.
Pol litra borovičky som ešte kúpiť nebol :D:D
Tweety
08.02.13,06:53
Zatiaľ ešte nie som pripravený.
Pol litra borovičky som ešte kúpiť nebol :D:D
ALe tá kúpa nie je podmienkou.:)
Nandrolon
08.02.13,06:56
... trochu nepochopenej srandy nikdy nie je na škodu :-)))))))))))))))
- však lásku k borovičke chceš ako vyznať :-))))))))))
Tweety
08.02.13,07:11
... trochu nepochopenej srandy nikdy nie je na škodu :-)))))))))))))))
- však lásku k borovičke chceš ako vyznať :-))))))))))
No fakt, to som nepochopila, nedošlo mi, že aj taká láska existuje, mea culpa, mea maxima culpa.
buchač
14.02.13,14:33
mimi
14.02.13,14:41
Včera som mala krásne vyznanie....asi k Valentínovi :---

Mám ťa radšej ako tanky :D ( ten môj hraje na PC tanky )

vy chlapi ste niekedy zlatí :---
kukučka
14.02.13,14:48
Buchy, vieš dať niečo aj bez vulgarizmov? :eek:
buchač
14.02.13,14:52
mimotemy

kde bola tato tema ked ju az teraz vidim???

paneboze,Juraj,kde ty na tieto hlody chodis.neviem sa prestat smiat....fakt stobodove!
...niekto si to nemyslí ...
...niekto nemá zmysel pre humor ???
...že neužitočné radšej zadrbe ???
...či ???
...mne neuškodí , seriál bude mať aj tak to pokračovanie...asi ako Dallas...
buchač
14.02.13,14:54
Buchy, vieš dať niečo aj bez vulgarizmov? :eek:
...kua , samozrejme ...:---
kukučka
14.02.13,14:57
O môj zmysel pre humor sa ty neboj, ty používaš vulgarizmy všade a skoro vždy.
buchač
14.02.13,15:05
...nereagujem , iba zbytočnú polemiku si otvorila v tejto téme ...
buchač
14.02.13,19:33
....neslušná ženská ...

Trest ju neminul ...:rolleyes:

http://i.imgur.com/dN3kVCP.gif
trisestri
14.02.13,19:40
a to kto ten Valentin:D?
karol.za
14.02.13,19:46
ValentínSviatok sv. Valentína pripadá na 14. február. Je sviatkom všetkých zamilovaných a slávi sa už niekoľko desaťročí v rôznych kútoch sveta.
Jedna z legiend vraví, že sv. Valentín bol kňaz žijúci v Ríme v 3. storočí.
V tom čase vládol cisár Claudius II, ktorý bol známy svojimi megalománskymi túžbami a krutými vojnovými výpravami. Napadlo ho, že ženatí muži sú slabšími vojakmi, pretože sa musia starať o svoje rodiny, a tak zakázal v krajine manželstvo.
Sv. Valentín však napriek zákazu ďalej zasnuboval a oddával zamilované páry. Keď sa to cisár dozvedel, za jeho snahu spájať životy zamilovaných sviatosťou celoživotnej lásky ho dal popraviť.
lavanda
14.02.13,20:20
Keď dcéra pred pár dňami nadhodila "Ako by sa vám páčilo, keby ste Valentína oslávili...", pomyslela som si "fíha, aké milé!", ale keď pokračovala "...strážením svojho vnuka?" , hneď nám bolo všetko jasné:D - chcú ísť s manželom na zamilovanú večeru do reštaurácie:). Takže sme sa práve vrátili domov, ročný vnúčik bol vzorový, pohral sa s nami, napapal sa a zaspal bez problémov a kým sa mladí vrátili, my s dedkom sme si na Spektre pozreli hrôzostrašný prírodopisný film o sopečnej činnosti na Zemi:eek:... (Ale kyticu som dnes dostala krásnu a aj na obede sme boli, aby som bola odbremenená od varenia;)!) No úprimne - bez tohto sviatku by som pokojne vyžila...
erzet
15.02.13,09:49
Včera som podposoval výstupy. "Zhasol" vo firme. Ešte som mal aj hasičskú kontrolu. Takže dnes:
Všetkým, všetkým, všetkým. K včerajšiemu sviatku, Vám želám veľa lásky. Nielen hlava, ale aj srdce vie čo robí. Oddajte sa mu. Bez lásky, bez milovania, bez blízkej osoby nie je možný život. Milujte sa, láskajte sa, robte si život krajší! Nebo bude modrejšie, slniečko teplejšie, krajšie. Cesta životom bude ľahšia, život príjemnejší.
Nandrolon
15.02.13,10:09
erzet:
...Bez lásky, bez milovania, bez blízkej osoby nie je možný život....

- musím oponovať, lebo dvaja ľudia na zemi to dokážu:
1. jar88
2. Chuck Norris
:D:D:D
pepsikova
15.02.13,10:17
...prečo neužitočné?..za ftip?..šmarjá!...
erzet
15.02.13,18:41
erzet:
...Bez lásky, bez milovania, bez blízkej osoby nie je možný život....

- musím oponovať, lebo dvaja ľudia na zemi to dokážu:
1. jar88
2. Chuck Norris
:D:D:D

O tom druhom nepochybujem