ajacik
06.02.07,21:51
Dobrý večer

Mám viacerých klientov, ktorým plne postačuje pre svoje podnikanie iba virtuálna kancelária - stačí im iba, aby mali niekde sídlo spoločnosti.

Rozmýšlam nad tým, že by som im ponúkla sídlo spoločnosti v našom byte. (nie na živnosť, iba ako "bežný" občan).

Myslíte si, že je to takto jednoducho možné?
Zajtra sa pôjdem spýtať na DU, či sa musím zaregistrovať (lebo som našla protichodné názory).

Sídlo vlastnej s.r.o. máme u nás doma. V zmluve máme nájomné vo výške 0,-. Môže niekto namietať?

veľmi pekne dakujem za vaše názory a skúsenosti.
misomiso
06.02.07,21:23
Dobrý večer

Môže niekto namietať?



Jedine snad manzel...
kukučka
06.02.07,21:38
No neviem, nekomplikuješ si zbytočne život? Len taká "maličkosť" - budeš preberať aj ich poštu? Prečo si nedajú sídlo fy na svoju adresu?
ajacik
06.02.07,21:41
lebo ja za to budem mať peniaze od nich.
všetky majú P.O.BOXy a doposielanie zásielok do nich. Takže pošta tu chodiť nebude.
ajacik
07.02.07,09:35
tak čo vy na to, bude to bez problémov?
Shaman
15.02.07,23:12
Pozor aby ti o par mesiacov nezacali klopat na dvere exekutori ci policia. Ta sa ta bude pytat rozne veci - kedy si naposledy videla majitela firmy, o com si sa s nim rozpravala, kde ho teraz mozu najst a samozrejme - ked budes s konatelom, okamzite to ohlas policii...
nie moc prijemne veci.
a to nehovorim o dalsich veciach, do ktorych sa zvacsa zapletaju firmy s "virtualnym" sidlom a POBoxami.
adv
26.02.07,11:42
o najomne nemoze ist, lebo najomna zmluva je odplatna zmluva. najomne musi byt aspon 1 sk. Ide tu teda o zmluvu o bezplatnom uzivani bytu resp. casti bytu. Urobte si novu zmluvu a danovaci su odpileni.
skatja
26.02.07,12:33
daň z nehnuteľnosti je vyššia, ak sa priestory využívajú na podnikanie a čo odvoz odpadu tej firmy,atď......dal by sa z toho stvoriť aj katastrofický scénár
anklar
23.10.07,11:24
Pozor aby ti o par mesiacov nezacali klopat na dvere exekutori ci policia. Ta sa ta bude pytat rozne veci - kedy si naposledy videla majitela firmy, o com si sa s nim rozpravala, kde ho teraz mozu najst a samozrejme - ked budes s konatelom, okamzite to ohlas policii...
nie moc prijemne veci.
a to nehovorim o dalsich veciach, do ktorych sa zvacsa zapletaju firmy s "virtualnym" sidlom a POBoxami.
Rada by som poprosila Shamana a ostatnych skusenych v tejto oblasti, aby mi laskavo priblizili, resp. konkretizovali uskalia virtualnej kancelarie. Shamanov prispevok nahana hrozu, minimalne nabada k opatrnosti. Co zleho sa za tym moze skryvat, resp. ako mozu vyuzit/zneuzit zivnostnika, ktory by ponukal moznost virtualnej kancelarie?
anklar
23.10.07,11:28
Pozor aby ti o par mesiacov nezacali klopat na dvere exekutori ci policia. Ta sa ta bude pytat rozne veci - kedy si naposledy videla majitela firmy, o com si sa s nim rozpravala, kde ho teraz mozu najst a samozrejme - ked budes s konatelom, okamzite to ohlas policii...
nie moc prijemne veci.
a to nehovorim o dalsich veciach, do ktorych sa zvacsa zapletaju firmy s "virtualnym" sidlom a POBoxami.
Rada by som poprosila Shamaha a inych, tejto veci znalych, aby mi priblizili alebo vysvetlili uskalia virtualnej kancelarie, ako je mozne vyuzit/zneuzit zivnostnka, ktory by ponukol virtualnu kancelariu. Shamanov prispevok vyznieva hrozostrasne, minimalne nabada k opatrnosti. Co sa za tym teda moze skryvat?
anklar
23.10.07,11:42
Prosim o prepacenie, ze prispevok mam dvakrat. Prvykrat mi nepresiel, lebo ze je tam malo znakov. Tak som napisala druhy raz - a vidim, ze presiel aj ten prvy. No, stalo sa.
Zoltán Kovács
23.10.07,11:46
Prosim o prepacenie, ze prispevok mam dvakrat. Prvykrat mi nepresiel, lebo ze je tam malo znakov. Tak som napisala druhy raz - a vidim, ze presiel aj ten prvy. No, stalo sa.

Napr. ak niektorý z klientov vyvedie, tak napr. policia môže urobiť domovú prehliadku na základe súdneho rozhodnutia, aj keď v živote klienti neprekročili prah tvojho bytu. Jednoducho majú tam sídlo, tak súd to môže nariadiť. Ďalšia vec sídlo spoločnosti musí byť riadne označené - neviem si predstaviť, že pri vchodových dverách budeš mať vyvesené tabuľe s názvami spoločnosti. Susedov to môže iritovať, a podniknúť kroky proti tomu - minimálne nahlásiť to správcovi, že bytové priestory využívaš na podnikanie.
anklar
23.10.07,12:16
Napr. ak niektorý z klientov vyvedie, tak napr. policia môže urobiť domovú prehliadku na základe súdneho rozhodnutia, aj keď v živote klienti neprekročili prah tvojho bytu. Jednoducho majú tam sídlo, tak súd to môže nariadiť. Ďalšia vec sídlo spoločnosti musí byť riadne označené - neviem si predstaviť, že pri vchodových dverách budeš mať vyvesené tabuľe s názvami spoločnosti. Susedov to môže iritovať, a podniknúť kroky proti tomu - minimálne nahlásiť to správcovi, že bytové priestory využívaš na podnikanie.

Najskôr: Táto Porada je jednoducho FENOMENÁLNA. A očarujúca. MAJSTROVSKÉ DIELO. Len si kliknem a, vidím príspevok, ktorý očakávam. Má jedno jediné ale veľké negatívum - je prudko návyková, spôsobuje závislosť. No, čo už:) ?!

Smith, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Prvej vete rozumiem tak, že teda ak niektorý z klientov niečo vyvedie... Však? Pracujem v kancelárii, ktorú mám v nájme od jednej firmy. Mali by byť na dverách kancelárie vyložené názvy a adresy firiem, ktoré by mali u mňa svoju virtuálnu kanceláriu? A malo by to byť takto aj pri vchode do budovy? Dobre. Prosím ťa, ak môžeš, uveď nejaký príklad na "vyvedenie niečoho" zo strany klienta, aby som rozumela, čoho sa treba obávať. Ja som tak trochu poctivý/naivný blbec (a vzhľadom na môj vek to už asi inak nebude) a na nič zlého, čo by ma mohlo v tomto postretnúť, neviem dôjsť. Ak môžeš, pochopiteľne.
Zoltán Kovács
23.10.07,12:24
Najskôr: Táto Porada je jednoducho FENOMENÁLNA. A očarujúca. MAJSTROVSKÉ DIELO. Len si kliknem a, vidím príspevok, ktorý očakávam. Má jedno jediné ale veľké negatívum - je prudko návyková, spôsobuje závislosť. No, čo už:) ?!

Smith, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Prvej vete rozumiem tak, že teda ak niektorý z klientov niečo vyvedie... Však? Pracujem v kancelárii, ktorú mám v nájme od jednej firmy. Mali by byť na dverách kancelárie vyložené názvy a adresy firiem, ktoré by mali u mňa svoju virtuálnu kanceláriu? A malo by to byť takto aj pri vchode do budovy? Dobre. Prosím ťa, ak môžeš, uveď nejaký príklad na "vyvedenie niečoho" zo strany klienta, aby som rozumela, čoho sa treba obávať. Ja som tak trochu poctivý/naivný blbec (a vzhľadom na môj vek to už asi inak nebude) a na nič zlého, čo by ma mohlo v tomto postretnúť, neviem dôjsť. Ak môžeš, pochopiteľne.

Napr. vedomé krátenie daní, a pri vyšetrovaní budú chceť zhabať účtovnú dokumentáciu. Prvé miesto kam idú je sídlo spoločnosti.
Prevádzka, resp. sídlo musí byť riadne označené: názov spoločnosti, sídlo, zodp. zástupca, kontakt na zástupcu, a ak máte kontakt s verejnosťou, tak aj otváracie hodiny.
anklar
23.10.07,12:37
Napr. vedomé krátenie daní, a pri vyšetrovaní budú chceť zhabať účtovnú dokumentáciu. Prvé miesto kam idú je sídlo spoločnosti.
Prevádzka, resp. sídlo musí byť riadne označené: názov spoločnosti, sídlo, zodp. zástupca, kontakt na zástupcu, a ak máte kontakt s verejnosťou, tak aj otváracie hodiny.
Aha! Z toho mi vychádza, že o virtuálnu kanceláriu by mohli mať záujem najmä subjekty konajúce na špekulatívnej báze. Však? Z "vygoglovaného" som, jasné, nič také nevycítila. Hm. Ďakujem, Smith.
renatan
24.10.07,04:04
Každú chvíľu vidíme v televízii, že hľadajú nejakých konateľov firmy, stoja u označených dverí a tam samozrejme po nejakej firme ani vidu ani slychu. Sú to firmy, čo nejakým podvodným spôsobom vytiahnú peniaze od klientov a potom zmiznú ako para nad hrncom. Už len keď vidím, že má firma dodaciu adresu PO Box, je mi to podozrivé. Keby podnikali seriózne, nemôžu mať problém s tým, aby si dali sídlo firmy na svoju domovskú adresu, prípadne na adresu príbuzných - a to by možno ani nemuseli nikomu platiť. Ja by som sa do takýchto "kšeftov" isto nepúšťala, ak by som nechcela vidieť môj dom v TV a exekútora v kuchyni.
anklar
24.10.07,09:52
Hm, jasné, že máte pravdu obaja, Smith i Renatan. PO Box je veľmi zlá adresa, takých máme plné zuby všetci. Do toho by som sa nepúšťala. Také firmyčky však už máme vo veľkej miere okukané. Ubezpečujem Vás však, že do žiadnych kšeftovačiek sa púšťať nemienim. Nemám na to. Chcem len naďalej seriózne pokračovať v práci, v ktorej som už niekde mala meno. A takáto kancelária do toho prirodzene zapadá. Nuž, beriem vážne vaše varovania a možno mi ďalší poraďáci ešte pošlú ďalšie svoje poznatky, postrehy a skúsenosti. Ďakujem. Inak, keď som rozmýšľala o živnosti, tak som si filozofiu stavala práve na tejto báze, pričom sa tu, na Slovensku o nejakej virtuálnej kancelárii ani nechyrovalo. Nebol o to záujem - a koľko ich je už tu!
palmati
18.09.09,21:39
V dnesnom obdobi ekonomickej krizi je to vynikajuca cesta ako usetrit na nakladoch a tiez vytvorit dalsie pracovne prilezitosti. Nic na svete nieje bez rizika ale treba si trosku preverit svojho buduceho klienta. Pokial mu poskytujete adresu nemal by mat vyhrady voci otazkam ako co je Vase podnikanie aka je Vas historia realna skutocna adresa. Sam zijem v niekolkych europskych krajinach a potrebujem tuto sluzbu napr v Nemecku ma zastupuje mamicka ktora sa doma stara o babetko a pritom zastupuje velmi dobre moje obchodne zaujmy pozna vsetky moje tajomstva???? otvara moju postu skenuje co je dolezite a Posiela na moj E-Mail takze som vzdy informovany v ten isty den ako dojde posta prebera moje hovory a odpoveda podla mojich instrukcii ak je potrebne presmeruje hovor na niektore z mojich telefonnych liniek podla toho kde prave som. Stoji zlomok toho co by ma stala kancelaria so sekretarkou ale ma velmi slusny plat a jej baby je velmi happy zasluzi si kazde Euro nech jej padne na uzitok. Drzim palce aby ste nasli dobrych klientov ak niekto ma prilis vela tajnoste je lepsie sa mu vyhnut ak ponukate dobre sluzby najdu sa aj dobri kliente ale musi to byt obojstranne vyhodne.
anklar
21.09.09,14:27
V dnesnom obdobi ekonomickej krizi je to vynikajuca cesta ako usetrit na nakladoch a tiez vytvorit dalsie pracovne prilezitosti. Nic na svete nieje bez rizika ale treba si trosku preverit svojho buduceho klienta. Pokial mu poskytujete adresu nemal by mat vyhrady voci otazkam ako co je Vase podnikanie aka je Vas historia realna skutocna adresa. Sam zijem v niekolkych europskych krajinach a potrebujem tuto sluzbu napr v Nemecku ma zastupuje mamicka ktora sa doma stara o babetko a pritom zastupuje velmi dobre moje obchodne zaujmy pozna vsetky moje tajomstva???? otvara moju postu skenuje co je dolezite a Posiela na moj E-Mail takze som vzdy informovany v ten isty den ako dojde posta prebera moje hovory a odpoveda podla mojich instrukcii ak je potrebne presmeruje hovor na niektore z mojich telefonnych liniek podla toho kde prave som. Stoji zlomok toho co by ma stala kancelaria so sekretarkou ale ma velmi slusny plat a jej baby je velmi happy zasluzi si kazde Euro nech jej padne na uzitok. Drzim palce aby ste nasli dobrych klientov ak niekto ma prilis vela tajnoste je lepsie sa mu vyhnut ak ponukate dobre sluzby najdu sa aj dobri kliente ale musi to byt obojstranne vyhodne.

Dobrý deň, Palmati.
Veľmi presne ste popísali, v čom spočíva význam a využiteľnosť virtuálnej kancelárie, resp. virtuálnej sekretárky. Oceňujem Váš príspevok. Ešte sa k Vám vrátim, momentálne ma však tlačia minúty. Ešte raz ďakujem.
BLINDSIDE
22.09.09,18:57
Vidim, ze nemas peniaze, ked zvazujes nico taketo. Ale fajn zacnem z môjho pohladu ako navrhovatela: Zalozim si spolocnost sidlo uvediem adresu kde sa nikdy zdrziavat nebudem, telefon ziadny mat nebudem. Pride mi posta (budem vediet kedy od koho) vyzdvihnem a odidem. Ty dostanes urcitu ciastku ako maly dividend. Zo zaciatku pekna predstava. Presunme sa o neaky rok neskor ked firma poda prve danove priznanie... Jedneho dna rano o 6:00 zazvoni financna policia zvycajne dvaja v sprievode statneho. Ty sa spytas kavu, caj ? Odpovedia ze neprisli na rodinnu besedu ale vykonavat sluzobny zakrok. Zacne Ti prihorievat pod zadkom a zacnes sa vypytovat cloveka s ktorym si jednal na zaciatku. Ale skutocny majitel to nebude toho nikdy neuvidis. Ale toto su zalezitosti, ktore Ta nemusia trapit. Rizilo nesies asi take, ze budes v centre pozornosti ako uradom, nasledne aj dalsim zainteresovaným osobám o ktorých nebudeš ani vedieť. Všetko záleží na dohodnutej čiastke za takúto službu. A nemaj strach v tej firme sa budu točiť ojrá tak kludne si pýtaj, nemusis sa uspokojit s ich návrhom. Ale moze sa stat aj to, ze jedneho dna Ti pride postou od ich firmy, ze koncia najomnu zmluvu a uz nikdy ich neuvidis... A s urcitostu ani peniaze za poslednych par mesiacov. Vzdy pamataj na svoju podmineku a na nej stoj: platba vopred k rukam nie na ucet.
anklar
22.09.09,20:03
Vidim, ze nemas peniaze, ked zvazujes nico taketo. Ale fajn zacnem z môjho pohladu ako navrhovatela: Zalozim si spolocnost sidlo uvediem adresu kde sa nikdy zdrziavat nebudem, telefon ziadny mat nebudem. Pride mi posta (budem vediet kedy od koho) vyzdvihnem a odidem. Ty dostanes urcitu ciastku ako maly dividend. Zo zaciatku pekna predstava. Presunme sa o neaky rok neskor ked firma poda prve danove priznanie... Jedneho dna rano o 6:00 zazvoni financna policia zvycajne dvaja v sprievode statneho. Ty sa spytas kavu, caj ? Odpovedia ze neprisli na rodinnu besedu ale vykonavat sluzobny zakrok. Zacne Ti prihorievat pod zadkom a zacnes sa vypytovat cloveka s ktorym si jednal na zaciatku. Ale skutocny majitel to nebude toho nikdy neuvidis. Ale toto su zalezitosti, ktore Ta nemusia trapit. Rizilo nesies asi take, ze budes v centre pozornosti ako uradom, nasledne aj dalsim zainteresovaným osobám o ktorých nebudeš ani vedieť. Všetko záleží na dohodnutej čiastke za takúto službu. A nemaj strach v tej firme sa budu točiť ojrá tak kludne si pýtaj, nemusis sa uspokojit s ich návrhom. Ale moze sa stat aj to, ze jedneho dna Ti pride postou od ich firmy, ze koncia najomnu zmluvu a uz nikdy ich neuvidis... A s urcitostu ani peniaze za poslednych par mesiacov. Vzdy pamataj na svoju podmineku a na nej stoj: platba vopred k rukam nie na ucet.

Príspevok nabádajúci k opatrnosti. Tej nikdy nie je dosť. Je to však trošku inak. Pravdu povediac, na ŽL robím túto činnosť piaty rok. Tiež musím konštatovať, že bolo relatívne dlhé obdobie, keď som nemala žiadneho zmluvného klienta. Táto práca je "hojdačková". A nezahŕňa v sebe účtovníctvo. Napokon, všetko je aj tak iba o ľuďoch. Normálna firma zaplatí za odvedenú prácu.
anklar
22.09.09,20:27
V dnesnom obdobi ekonomickej krizi je to vynikajuca cesta ako usetrit na nakladoch a tiez vytvorit dalsie pracovne prilezitosti. Nic na svete nieje bez rizika ale treba si trosku preverit svojho buduceho klienta. Pokial mu poskytujete adresu nemal by mat vyhrady voci otazkam ako co je Vase podnikanie aka je Vas historia realna skutocna adresa. Sam zijem v niekolkych europskych krajinach a potrebujem tuto sluzbu napr v Nemecku ma zastupuje mamicka ktora sa doma stara o babetko a pritom zastupuje velmi dobre moje obchodne zaujmy pozna vsetky moje tajomstva???? otvara moju postu skenuje co je dolezite a Posiela na moj E-Mail takze som vzdy informovany v ten isty den ako dojde posta prebera moje hovory a odpoveda podla mojich instrukcii ak je potrebne presmeruje hovor na niektore z mojich telefonnych liniek podla toho kde prave som. Stoji zlomok toho co by ma stala kancelaria so sekretarkou ale ma velmi slusny plat a jej baby je velmi happy zasluzi si kazde Euro nech jej padne na uzitok. Drzim palce aby ste nasli dobrych klientov ak niekto ma prilis vela tajnoste je lepsie sa mu vyhnut ak ponukate dobre sluzby najdu sa aj dobri kliente ale musi to byt obojstranne vyhodne.

Takže ešte raz, v krátkosti veľmi presne vystihujete podstatu tejto služby, Palmati. Dovoľte, aby som sa spýtala, nakoľko sa pohybujete vo viacerých krajinách, aké máte takéto skúsenosti v UK. Som v kontakte s jednou "kolegyňou" v Anglicku, ktorá mi hovorí, že virtuálne asistentky si v Británii zakladajú sro-čky, jednoosobové, pochopiteľne, lebo inak sa s nimi nikto nebaví (jej slová). A tiež, že v drvivej väčšine tieto virtuálne asistentky vykonávajú práve účtovníctvo. Máte takúto skúsenosť aj Vy, Palmati?

Čo sa týka preverenia klientov, nuž viete, nie každého je možné preveriť.
Zatiaľ, našťastie, som ešte nepredala štipľavý dym nejakej firme z Nového Zélandu. V oblasti "lustrácie" nemám také možnosti, ako majú napríklad niektoré inštitúcie, pritom tie možnosti nevedia využiť ;):).
belo72
23.09.09,12:33
Zaujimave citanie. Mozno by to bolo viac zaujimave keby bol k dispozicii volny byt.
palmati
24.09.09,21:08
K prispevku BLINDSIDE Rozbolel ma zaludok a nabehli mi zimomriavky aka skepsa?? Prejdete niekedy cez cestu?? musite asi hladat dlho odvahu. Vidim Vas stat pri prechode a triast sa strachom co ked teraz v tej chvili pride nejake auto a moj zivot konci a co ked sa tazko zranim a pride vobec sanitka?? Atd rizika su obrovske. Je urcite dobre bit opatrny ale toto je uz Fobia. Dovisvetlim k mojmu predchdzajucemu prispevku Ako uzivatel s tym mam skusenosti a uistujem Vas nezapodievam sa nijakou kriminalnou cinnostou a rad by som pokracoval vo svojej praci este zopar rokov ale ako takmer sestedesiatnik po dvoch infarktoch neviem ako to dlho pojde. Nemam rad byt zamestnanym a tak mam svoju firmu lepsie povedane niekolko. Firma je riadne zaregistrovana na danovom urade a ma svoju adresu a samozrejme je tam aj adresa kde byvam so vsetkymi potrebnymi udajmi predavam umenie a pohybujem sa v roznych krajinach a mam rozny uspech na roznych trhoch vecsinov prijem nieje natolko vysoky aby bolo ekonomicky unosne vsade najimat kancelariu zamestnavat personal nakupovat vybavenie atd obrovske sumi a pritom v niektorej krajine pobudnem menej ako mesiac za rok niekde tri. Hovorim niekolkymi jazykmi ale niesom Jazykovy genius a tak trebars nedokazem korespondovat Nemecky ani Francuzky a tak ma Helgu a Felicite oni vybavia vsetku potrebnu korespondenciu a mna iba konzultuju na mojom hlavickovom papieri su vsetky adresy vcitane tej kde je company registrovana a je tam aj priama linka na mna a je dokonca na mobil kedze som vela na cestach inak som nezastihnutelny s upozornenim ze hlavnym konverzacnym jazykom je Anglictina. Vo vsetkych statoch kde mam obchodne zaujmi su ine danove predpisi a tak mi moje zastupenie v state zariadi zdanenie v tej ktorej krajine podla ich predpisov vybral som si ludi ktori su experti a podpisali mi ze nesu za to zodpovednost aby bolo vsetko nacas. Ja som zase v zmluve s nimi podpisal ze im poskytnem pravdivo vsetky informacie a mojej cinnosti. Prijem sa rozdeluje vecsinou na prijem company ten je bud zdaneny v krajine alebo kde je dohoda vyluceni zdvojeneho zdanenia si mozem vybrat kde je pre mna vyhodnejsie platit dan doma alebo tam z toho sa odpocital moj osobny prijem ktory sa zdanuje osobitne pokial som v krajine menej nez tri mesiace tak moj osobny prijem nepodlieha miestnej dani. Zostava mi bud na konte v tej ktorej krajine alebo sa prevedie na konto kde mi to prave vyhovuje. Predavam informacie kontakty a dlhorocnu expertizu ktora ma medzinarodny rozsah ale ako som uz povedal mam uz svoje roky a srdiecko uz naznacilo ze sa mu v tele workoholika pracovat nepaci a tak prisiel cas na zmenu. Internet a lacny telefon mi umoznuje vybavit vsetko co potrebujem vybavit osobne kdekolvek birokraciu som delegoval mojim virtualnym asistentkam a ja mozem bit zaroven na francuzkej riviere mocit si nohy v mori popijat cervene vinko a mat cez internet na laptope videokonferenciu a dojednat pracu. Internet banking funguje aj na Slovensku a tak nieje problem pozriet sa raz za dva tri dni ci je vsetko v poriadku na uctoch.

Este pre BLINDSIDE Citat" Ale moze sa stat aj to, ze jedneho dna Ti pride postou od ich firmy, ze koncia najomnu zmluvu a uz nikdy ich neuvidis... A s urcitostu ani peniaze za poslednych par mesiacov. Vzdy pamataj na svoju podmineku a na nej stoj: platba vopred k rukam nie na ucet."

U mna napriklad je zakladny servis mojim asistentom zaplateny vzdy 3 mesiace dopredu ak su cinnosti naviac tak na konci mesiaca zaplatim vsetko co je naviac plus za servis na dalsi mesiac to znamena ze maju o do mna vzdy dopredu prijem na 3 mesiace. Zasadne elektronickym prevodom na ucet jak oni tak ja mame 3mescnu vypovednu lehotu. Vydavky na cinnost asistentov a na adresu idu do danoveho priznania pladba k rukam je trestna cinnost. V mojom podnikani by som to inak nezvladol a tymto sposobom mozem aj zivot zit aj na svoj zivotny styl zarobit a nebojim sa ze ma na niektorych hraniciach budu cakat nejaky uniformovani pani. Ale nieje to pre kazdeho, Na druhej strane trebars moja Nemecka asistentka by nikdy nemohla zostat doma so svojim dietatkom a pritom zarabat ako zaraba keby takato cinnost neexistovala.
palmati
24.09.09,21:54
Este k "anklar" Zaujima Vas organizacna struktura v kazdej krajine su trosku ine podmienky a to si musi kazdy kto takuto sluzbu poskytuje zistit sam v Britanii mame velmi liberalny system je mozne jednoducho ist do banky dohodnut si schodzku s Bank Managerom a pripravit mu Business plan na zaklade coho sa otvori konto potom uz staci zavolat na Tax Office Danovy urad a prihlasit sa ze zacinate podnikat poslu jednoduchy formular ten sa vyplni a vrati spat a to je vsetko o rok pride formular na danove priznanie ktore si moze kazdy vyplnit sam alebo na papieri alebo On Line cez internet potom vypocitaju dan a je to. Je mozne mat aj partnera potom su za firmu a platenie dani zodpovedny vsetci partnery alebo zalozit Ltd. SRO co je danovo komplikovanejsie je to sice limitovana zodpovednost ale nakoniec sa vzdy najde sposob ako stat najde niekoho zodpovednym takze Ltd nieje zdaleka zaruka kvality ja osobne uprednostnujem spolupracu s ludmi ktori su priamo zodpovedny za to co robia rovnako ako ja a neskryvaju sa za nejaku SRO. V Nemecku a hlavne vo Francuzku je birokracia tak komplikovana ze je vyhodnejsie si zaplatit cloveka ktory vedie ucty dat mu vsetko na jeho zodpovednost a kludne spat. Ked poskytujete adresu ako korespondencnu adresu pobocky firmi a profesional sa stara o uctovne zalezitosti pokial poctivo vediete podvojne uctovnictvo evidujete kazdy vydavok a prijem ste kryta za vasu cinnost. Co sa tyka vedenia obchodu firmi nemoze byt sekretarka zodpovedna za rozhodnutia riaditelstva??? Je urcita hierarchia v zmluve si urcite spoplatnovane sluzby a rozsah svojej zodpovednosti. Potom formu pladby za Vase sluzby. U nas je to obvykle poskytnutie adresy kde si mozem bud vyzdvihnut postu alebo poziadat aby bola poslana na inu adresu. Dalej mi ju mozu otvarat vytriedit zoskenovat co je dolezite a poslat E-Mailom. Ja vyuzivam dalsi servis osobneho asistenta moja asistentka nielen otvara postu a posiela ju ku mne ale ma poverenie robit aj rozhodnutia napriklad ktoreho dopravcu zabespeci na zakazku je jej zodpovednost moja poziadavka je aby zasielka dosla detaily ma nezaujimaju pokial je to za rozumnu sumu a nacas v perfektnej kvalite. Dviha telefonaty a vybavy vsetko co je v jej kompetencii ak nieco nieje v ramci dohodnutych pravidiel zavola ma na moj osobny mobil ak ide o zalezitost ktora potrebuje moj osobny zasah zorganizuje videokonferenciu je mnozstvo internetovych programov vela ludi na Slovensku pouziva Skype. Iba velmi malo zalezitosti si vyzaduje osobnu pritomnost. Je dobre byt vsade kde mam nejaku rozbehnutu cinnost aspon raz dvakrat do roka a asistentka mi zariaduje tzv pracovne zblizovacie obedy jednak s ludmi ktorych som doteraz nepoznal a potom s tymi s ktorimi pracujem aby sme sa lepsie osobne poznali potom nieje problem komunikovat na dialku. Asistentka tiez pomoze ked prave pozabudnem nejake slovo alebo niekde preklada. Virtualna kancelaria ani asistentka niesu zodpovedny za platenie dani aj ked mozu pladby zariadovat. Snad Vam to trosku pomoze inak staci sa spytat a pohladam dalsie informacie.
belo72
25.09.09,13:04
Celkom zaujimava tema alebo skor sposob zarobku :) Ak ma niekto skusenosti rad by som vedel ci maju zaujem o tieto kancelarie aj v malych mestach a viem ze je to individuale ale aby som mal aspon predstavu kolko sa berie od fi. +-za prenajom.
Don133
26.09.09,18:42
určite "kamenná" adresa je dôveryhodnejšia ako PO BOX .... v čechách nám firma, čo zabezpečovala účtovníctvo ponukla (za poplatok) aj adresu.
ajacik určite by som si do vlastného bytu nedal zapísať niekoľko firiem...dovody Ti napisali ...ale ked mas k dispozícií nebytový priestor kanceláriu 2x2m, kde "nič" nie je ....nevidim problém mat tam aj 28 virtuálnych firiem....
Don133
26.09.09,18:46
Celkom zaujimava tema alebo skor sposob zarobku :) Ak ma niekto skusenosti rad by som vedel ci maju zaujem o tieto kancelarie aj v malych mestach a viem ze je to individuale ale aby som mal aspon predstavu kolko sa berie od fi. +-za prenajom.
...a hned maš aj ine využitie tvojej bytovky :)....na slovensku su asi 2 zaujimave male obce na sidlo firmy Praha a Havaj :)
belo72
28.09.09,06:58
...a hned maš aj ine využitie tvojej bytovky :)....na slovensku su asi 2 zaujimave male obce na sidlo firmy Praha a Havaj :)
Ja nemam len tu bytovku :) Mozno by bolo zaujimave mat byt ako kanelariu a nedavat tam kde koho a aj v bytovke ak by bol zaujem :)
Don133
28.09.09,18:06
Ja nemam len tu bytovku :) Mozno by bolo zaujimave mat byt ako kanelariu a nedavat tam kde koho a aj v bytovke ak by bol zaujem :)
...v bytovke su určite aj nebytovepriestory....takže by si využil aj tie:)
belo72
29.09.09,09:32
No to ano este keby bol zaujem
Dáša_
29.09.09,18:26
...a hned maš aj ine využitie tvojej bytovky :)....na slovensku su asi 2 zaujimave male obce na sidlo firmy Praha a Havaj :)

mimotemy no a je aj dedina, kde je tuším aj 373 podnikatelov :D:D

http://orsr.sk/hladaj_sidlo.asp?ULICA=&CISLO=&OBEC=%9Eih%E1rec&SID=0
Don133
29.09.09,19:38
mimotemy no a je aj dedina, kde je tuším aj 373 podnikatelov :D:D

http://orsr.sk/hladaj_sidlo.asp?ULICA=&CISLO=&OBEC=%9Eih%E1rec&SID=0

dobra trefa :)))) a tušim maju len 280 domov.....:) alebo len oblubene číslo?:)
belo72
02.10.09,12:05
Tak to je uz obec co dom to sidlo fi. :) ale inac by som sa tomu velmi nesmial mal som tam uz taliansku fi. vyplatili najom za 3 mesiace a viac som ich nevidel zlahla sa po nich zem a jedna polska fi no nemal som ich kde dat - bolo obsadene a to som netusil o moznostiach virtuanej kancelarii. Poznas tu reklamu nic nie je nemozne ....
Dáša_
02.10.09,13:21
inak, ak sa stále bavíme o obci žihárec, tak tam prepisovali svoje sídla všetky krachujúce firmy - tuším ich tam prepisovala aj istá veľká firma, ktorá sa vystatovala tým, že bezbolestne zlikviduje firmu, majiteľ bol tuším nejaký rodinný príslušník :)))
belo72
02.10.09,13:38
asi tam posobi nejaka negativna energia- potrebuju tam samana a nie starostu :) inac paci sa mi nazov jednej fi. reg. v tej obci - ZISK sro. - kde na to chodia ?
Don133
02.10.09,15:28
asi tam posobi nejaka negativna energia- potrebuju tam samana a nie starostu :) inac paci sa mi nazov jednej fi. reg. v tej obci - ZISK sro. - kde na to chodia ?
...urcite na PORADU :))))
Pidgey
06.10.09,19:36
no, ja som v poslednych dnoch zvazoval prepisat sidlo firmy na nas byt,ale troska ma odradzaju tie povinnosti oznacenia firmy na bytovych dverach. Nakolko byvam v panelaku, asi by to naozaj posobilo divne na susedov. Momentalne mam pisane sidlo v budove, kde som mal predtym v prenajme sklad/kancelariu,ale nakolko som prestal potrebovat ten priestor, zrusil som najomnu zmluvu a aby mi tam mohla chodit posta a mohol mat sidlo firmy, musim aj tak platit cca 39 € s DPH mesacne, co sa mi zda az extra moc vela , v konecnom dosledku, za postovu schranku. Este mi navrhli platit to 1x rocne, potom by to vyslo tusim 200€ za cely rok, teda cca polovicu. AK sa teda mozem spytat, ma niekto konkretne skusenosti (reakcie susedov, sposob oznacenia firmy) so sidlom firmu v byte v panelaku? Hovorim teda hlavne o BA, co je moj pripad...
Vopred dakujem
marian152
08.10.09,20:57
myslis ze to budu kontrolovat? Poznam jedneho co byva tiez v panelaku a nikto z vchodu nevie ako sa jeho firma vola...nikde to nepisal a ziadne problemy z toho neboli a nebudu. Problem by mohol vzniknut keby k tebe chodili zakaznici (koli lepsej identifikacii)
anklar
12.10.09,21:34
Celkom zaujimava tema alebo skor sposob zarobku :) Ak ma niekto skusenosti rad by som vedel ci maju zaujem o tieto kancelarie aj v malych mestach a viem ze je to individuale ale aby som mal aspon predstavu kolko sa berie od fi. +-za prenajom.

Spôsob zárobku je podľa Vás čím zaujímavý? Je to asistentská činnosť, až na to, že virtuálna asistentka nepracuje u žiadneho zamestnávateľa. Niekoľkými vetami to presne popísal Palmati. Funguje to tak, ako to on opisuje vo svojom príspevku.
Záujem o takéto služby sa odvíja od stupňa informovanosti, od ekonomických potrieb, okruhu profesijného zamerania záujemcu a pár ďalších faktorov - viď Palmati.
Finančná úhrada je vecou vzájomnej dohody, ďalej je otázkou komplexných administratívnych služieb, či len jednotlivých druhov prác, atď.
hrosko
16.10.09,10:46
no, ja som v poslednych dnoch zvazoval prepisat sidlo firmy na nas byt,ale troska ma odradzaju tie povinnosti oznacenia firmy na bytovych dverach. Nakolko byvam v panelaku, asi by to naozaj posobilo divne na susedov. Momentalne mam pisane sidlo v budove, kde som mal predtym v prenajme sklad/kancelariu,ale nakolko som prestal potrebovat ten priestor, zrusil som najomnu zmluvu a aby mi tam mohla chodit posta a mohol mat sidlo firmy, musim aj tak platit cca 39 € s DPH mesacne, co sa mi zda az extra moc vela , v konecnom dosledku, za postovu schranku. Este mi navrhli platit to 1x rocne, potom by to vyslo tusim 200€ za cely rok, teda cca polovicu. AK sa teda mozem spytat, ma niekto konkretne skusenosti (reakcie susedov, sposob oznacenia firmy) so sidlom firmu v byte v panelaku? Hovorim teda hlavne o BA, co je moj pripad...
Vopred dakujem ja som mala z DU kontrolu na sidlo svojej firmy, stacilo ma dole na schranke oznacenie firmy a presla som bez problemov a som z BA. netreba mat oznacene dvere.
zlatka.b
16.12.11,10:56
viruálna kancelária - zaujíma ma z hľadiska DPH- som slovenská sro, platca DPH, poskytujem služby virt. kancelárie - príjem pošty, tel. kontakt ... spoločnosti so sídlom v EU. Patrí táto služba do kategérie služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť a fakturujem aj do EU s DPH, alebo môže ísť o prenos daňovej povinnosti tam, kde má odberateľ sídlo a tým bez DPH ?