Maros55
07.02.07,01:57
Mam problem moj dodavatel sluzieb vystavil fakturu 15.12.2006 so splatnostou 30.12.2006 ale dorucil mi ju az 27.1.2007 mailovou formou s neoverenym elektronickym podpisom a ziada okamzitu uhrada nakolko je faktura po splatnosti. Co mam robyt. Je ta faktura vobec pouzitelne kedze som uz podal danove priznanie k DPH. Za pomoc Dakujem.
renča1
07.02.07,04:19
Mam problem moj dodavatel sluzieb vystavil fakturu 15.12.2006 so splatnostou 30.12.2006 ale dorucil mi ju az 27.1.2007 mailovou formou s neoverenym elektronickym podpisom a ziada okamzitu uhrada nakolko je faktura po splatnosti. Co mam robyt. Je ta faktura vobec pouzitelne kedze som uz podal danove priznanie k DPH. Za pomoc Dakujem.

DPH si môžete uplatniť aj v 1/07. Do závazkov ju treba zaevidovať do 12/2006.
kačenka
07.02.07,04:28
Ja by som všetko urobila až keď budem mať originál fa, DPH,záväzky a samozrejme aj úhradu. Keď je to taký nezodpovedný dodávateľ. Veď aj poštou máš fa za 24 hodín a originál. Keď ju budeš mať, tak ako ti píše Renča
renča1
07.02.07,04:42
Mam problem moj dodavatel sluzieb vystavil fakturu 15.12.2006 so splatnostou 30.12.2006 ale dorucil mi ju az 27.1.2007 mailovou formou s neoverenym elektronickym podpisom a ziada okamzitu uhrada nakolko je faktura po splatnosti. Co mam robyt. Je ta faktura vobec pouzitelne kedze som uz podal danove priznanie k DPH. Za pomoc Dakujem.

Ešte pripnem dopyt k elekt.faktúram (uplatnenie v daňovej oblasti) a stanovisko z drsr.
Velettka
07.02.07,05:36
Ja by som si ju nechala poslat postou, pockala na original a az potom uhradila, vsak ked nebol dodavatel schopny ti ju poslat dovtedy, tak nech teraz caka on. DPH uplatnis v tom mesiaci, kedy ju dostanes a v r. 2006 ju zaevidujes ako nevyfakturovane dodávky, prípadne zauctujes normalne (podla toho ako mas internou smernicou urceny interny datum, do kedy davas priamo do inuleho roka este faktury a kedy to davas ako nevyfakturovane dodavky)
účtovník 007
07.02.07,07:19
Ja by som si ju nechala poslat postou, pockala na original a az potom uhradila, vsak ked nebol dodavatel schopny ti ju poslat dovtedy, tak nech teraz caka on.

Tak s týmto si dovolím nesúhlasiť. A odberateľ prečo nebol schopný domáhať sa predmetnej fa? Veď určite už v 12/2006 vedel o svojom záväzku a pri slušných odber.-dodáv. vzťahoch je normálne, že aj odberateľ má záujem na dodaní fa. Veď sme len ľudia a môžeme zabúdnúť, môže sa pošta "zatúlať". Určite by som zaúčtovala aj fa z faxu, uhradila a požiadala dodávateľa o urýchlené doručenie fa. Čakať s úhradou asi nie je rozumné, lebo dodávateľ môže uplatniť penále z omeškania.

Inak súhlasím s Renčou.