helax
07.02.07,05:40
Dobrý deň
Máme žiaka - 4 ročník - na odbornej praxi /odborný výcvik/, pod dohľadom inštruktora, najviac 4 dni do mesiaca, iba počas školského roka. Odmenu dostáva asi 400 Sk.
Čo treba za neho odvádzať - koľko percent, ako zdaňovať, treba ho prihlásiť do soc.poisťovne, nie je zamestnanec. Žiak je u nás na praxi na základe dohody so Združenou strednou školou.
Ďakujem helax
helax
07.02.07,04:47
Dobrý deň
Máme žiaka - 4 ročník - na odbornej praxi /odborný výcvik/, pod dohľadom inštruktora, najviac 4 dni do mesiaca, iba počas školského roka. Odmenu dostáva asi 400 Sk.
Čo treba za neho odvádzať - koľko percent, ako zdaňovať, treba ho prihlásiť do soc.poisťovne, nie je zamestnanec. Žiak je u nás na praxi na základe dohody so Združenou strednou školou.
Ďakujem helax
Ľuba
07.02.07,06:12
Mám podobný prípad, uzavreli sme s ním dohodu o brig. práci študentov a prihlásila som ho do SP, podpísal mi vyhlásenie.
V inom prípade nám za žiaka fakturuje škola - tomu nevyplácame nič, ani nie je nikde prihlásený.
helax
07.02.07,06:37
DAKUJEM ZA ODPOVED A AKE VYHLASENIE PODPISAL,
helax
gabikarim
07.02.07,06:56
Vyhlasenie na zdanenie prijmov fyzických osôb zo závislej činnosti ...., aby si mohol uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka (7968,- mesačne)
mariro
07.02.07,06:56
Mam tiez takychto studentov, nie si prihlaseny a a ni nic neodvadzam.Skola mi fakturuje mesacne poplatok.Dufam ze je to spravne.
gabikarim
07.02.07,07:00
Pokiaľ ty platíš škole (na základe nejakej faktúry), čo je zrejme ošetrené nejakou zmluvou s touto školou a nič študentom nevyplácaš - je to v poriadku.
Stina
07.02.07,07:49
Ak pracuje na základe dohody o brigádnickej práci študenta : zamestnávateľ odvádza do SP 0,8 % UP a 0,25% GP.
Jana Motyčková
07.02.07,09:32
Keďže žiak pracuje pre firmu na základe zmluvy so školou, na túto prácu sa už neuzatvára dohoda o brigádnickej práci študentov. Žiak si môže podpísať daňové vyhlásenie, do poisťovní sa nikde neprihlasuje, poistné sa z jeho odmeny neplatí.
Podrobnejšie môžeš pozrieť v tomto príspevku :http://www.porada.sk/showpost.php?p=299985&postcount=7
j.s
07.02.07,09:35
Tak ako uviedla Stina - 0,8% Urazové poistenie a 0,25% do garančného fondu. Samozrejme, musí byť nahlásený v soc. poisťovni.