PESA
07.02.07,06:25
Ahojte Poraďáci,

táto téma bola viackrát diskutovaná, ale potreboval by som rýchlu pomoc vo forme odpovedi :

Dovážame tovar z iných čl. štátov EÚ.

Faktúra (v EUR) sa skladá z hodnoty tovaru
+ doprava (ako samostatná položka - freight)
+ balné (ako samostatná položka - packing costs)

Samozdaňoval som len hodnotu tovaru.
Je potrebné samozdaňovať aj tieto služby (dopravu a balné), vždy ?, resp. za akých podmienok (kde nájdem odvolávku v zákone) ?

Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď.
PESA
Dada
07.02.07,05:28
Dopravné a balné ti vstupujú do ceny tovaru, my samozdaňujeme všetko spolu.
Milan Benka
07.02.07,05:36
Ahojte Poraďáci,

táto téma bola viackrát diskutovaná, ale potreboval by som rýchlu pomoc vo forme odpovedi :

Dovážame tovar z iných čl. štátov EÚ.

Faktúra (v EUR) sa skladá z hodnoty tovaru
+ doprava (ako samostatná položka - freight)
+ balné (ako samostatná položka - packing costs)

Samozdaňoval som len hodnotu tovaru.
Je potrebné samozdaňovať aj tieto služby (dopravu a balné), vždy ?, resp. za akých podmienok (kde nájdem odvolávku v zákone) ?

Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď.
PESA


K určeniu základu dane : §23/1; odkaz na §22/1-4

Záver: Aj doprava a balné vstupujú do základu dane.
PESA
07.02.07,05:49
Ďakujem za promptnú reakciu

Aká mi hrozí sankcia, ak som samozdaňoval len cenu tovaru ? Vo vzťahu k ŠR sa moja povinnosť sa nezmení, problém je že nemám správne vyplnené DP ?

Pochopil som to správne ?

Ďakujem za odpovede.

PESA
Milan Benka
07.02.07,05:58
Ďakujem za promptnú reakciu

Aká mi hrozí sankcia, ak som samozdaňoval len cenu tovaru ? Vo vzťahu k ŠR sa moja povinnosť sa nezmení, problém je že nemám správne vyplnené DP ?

Pochopil som to správne ?

Ďakujem za odpovede.

PESA

Podaj DDP, a bude to bez akejkoľvek sankcie.
litu
10.04.07,17:02
A ako je to v prípade, keď dopravu tovaru na Slovensko zabezpečuje firma v Českej republike. Mám faktúru za tovar z Ciech a osobitne faktúru za prepravné služby , vydanú českou prepravnou spoločnosťou (doprava+mýtne)?
R.evita
26.10.08,16:26
A ako je to v prípade, keď dopravu tovaru na Slovensko zabezpečuje firma v Českej republike. Mám faktúru za tovar z Ciech a osobitne faktúru za prepravné služby , vydanú českou prepravnou spoločnosťou (doprava+mýtne)?
Mám tento istý prípad - treba to samozdanovat - ja mam faktúru na DHM a zvalsť faktúru na prepravné služby - cenu prepravného dam samozrejme do obstaravacej ceny DHM - ale ako to urobit s DPH.
prosím o odpoved.
A ako by to bolo keby nam napr. nejaká cestka firma fakturovala prepravu z ciech na slovensko a nevztahovalo by sa to ku nijakému tovaru???
tiež ide o samozdanenie?
prosím - zajtra musím podat DPH - a neviem ci som to urobila spravne - ja som to samozdanila obidve faktúry.
R.evita
26.10.08,17:39
prosim - nenajdem tu odpoved na moju otázku - lebo hladam ale asi zle hladam
Jana Acsová
26.10.08,17:48
Mám tento istý prípad - treba to samozdanovat - ja mam faktúru na DHM a zvalsť faktúru na prepravné služby - cenu prepravného dam samozrejme do obstaravacej ceny DHM - ale ako to urobit s DPH.
Podľa toho, čo ste si objednali. Tovar? Ok. Zdaňte nadobudnutie tovaru. Ale mali ste si tovar odobrať sami? Ponúkli Vám dopravu? Objednali ste si ju, lebo ste si nešli sami po tovar? Ok. Druhé je dodanie služby. Čo ste si objednali, viete iba Vy, resp. osoba, ktorá tovar, alebo službu objednala. Opýtajte sa. Možno nadobudnutie tovaru je jedno dodanie a preprava dodanie druhé. A možné je cena dopravu súčasťou ocenenia nakupovaného tovaru. Len faktúra nie je vystavená presne podľa dohodnutých podmienok. Platí buď, alebo ... Dodali tovar a fakturovali dopravu osobitne (ale nemuseli), alebo dodali aj tovar aj službu.
R.evita
26.10.08,18:15
No ja by sóm chcela vediet ako postupovat aj pri jednom aj v druhom prípade????
Jana Acsová
30.10.08,08:37
No ja by sóm chcela vediet ako postupovat aj pri jednom aj v druhom prípade????

1. intrakomunitárne nadobudnutie tovaru:
http://www.porada.sk/t25902-nadobudnutie-tovaru-v-tuzemsku-z-ineho-clenskeho-statu-eu.html
2. obstaranie služby s prenosom daňovej povinnosti medzi dvoma registrovanými osobami. Ak je dodávateľ z iného členského štátu, uvádza túto skutočnosť na faktúre.

V oboch prípadoch je uvedený režim dodania. Vy prijmete dodávku a na faktúre by mali byť uvedené podmienky. Následne máte povinnosti podľa §
69 ZDPH ako osoba povinná platiť daň.

Oba prípady sú viackrát na Porade riešené. Použite vyhľadávanie.