adinka55
10.01.05,10:09
Dobry den, chcela by som sa opytat, ak mi vie niekto poradit:
Zamestnanec zamestnany na HPP bude pracovat zaroven aj dohodu v tej istej spolocnosti. Moze tato dohoda byt v jednej vyplatnej paske s HPP, alebo radsej to mam rozdelit do dvoch vyplatnych pasok? Ako je to potom s vykazom do Socialnej poistovne? Uvadza sa tam takyto zamestnanec 1x alebo 2x.

Dakujem.
adinka55
10.01.05,12:09
Nikto mi nepomoze?
Jozef Mihál
10.01.05,15:08
Dá sa tak aj tak. Doporučoval by som jednu pásku, a to kvôli výpočtu preddavku na daň, základ dane zo závislej činnosti je totiž súčtom príjmu z HPP i z dohody.

Na výkaze do SP určite nevadí, keď tam bude uvedený len 1 x.
marion
14.01.05,04:55
Riesila by som to presne ako napisal pan Mihal a nad druhou moznostou by som sa ani nezamyslala pokial by som nemala s tym problemy ako v softe Pohoda, ktora to nedokaze riesit v jednom celku.
Jana2004
14.01.05,05:07
Ja by som trošku polemizovala. Overené mám v Soc.poisťovni, že by to mali byť dva riadky vo výkaze a a teda aj dve pásky s výplatou. Jeden príjem by nemal ovplyvňovať druhý. A keď som robila 1 výpl. pásku, zamestnanec bol zvýhodňovaný v dov. priemere, čo by ma veľmi netrápilo. Ale čo keby to trápilo daň.kontrolu, ktorá by mohla polemizovať o neoprávnenom zvyšovaní nákladov. I keď na druhej strane, kto by to z nich prerátaval. Neviem. Asi je to na vlastnom výbere. Ale ja robím 2 výpl. pásky.