karpis
07.02.07,07:07
Osvetlenie nádvoria t.j. 3 stlpy na ktorých sú lampy hodnota do 30000,-
môžem dať rovno do nákladov
renča1
07.02.07,06:22
Môžeš, ako sa rozhodneš. Ak si ich chceš zahrnúť do VoZD , tak ich treba účtovať ako zásoby a zaevidovať do krát.majetku.
andrej_rv
07.02.07,10:12
Ak si ich chceš zahrnúť do VoZD , tak ich treba účtovať ako zásoby a zaevidovať do krát.majetku. Túto možnosť by som dosť zvažoval. Nepoznám síce technické riešenie tohoto osvetlenia, ale keďže stĺp spĺňa všeobecnú charakteristiku stavby (zhotovený zo stavebných materiálov, pevné spojenie zo zemou), určite by som si overil, či jeho umiestnenie nepodlieha stavebnému konaniu a či nespĺňa charakteristiku stavby (napr. v KS 2112). V tom prípade sa to musí odpisovať bez ohľadu na obstarávaciu cenu - buď samostatne alebo ako súbor.
A ak to nespĺňa podmienky samostatnej stavby, neviem, či by sa umelé osvetlenie (aj vonkajšie) nemalo posudzovať ako TZ príslušnej budovy (osvetlenie budovy sa v zmysle opatrenia MF SR (FS 3/1998) podľa bodu 1.4. posudzuje ako súčasť stavby. Ja by som to vo všeobecnosti ako krátkodobý majetok asi nezaradil...
karpis
07.02.07,10:15
andrej rv - dakujem Už som si to overila spĺňa to charakteristiku stavy a priradila som to k budove, ktorú sme postavili v roku 2006 zvýšenie OC.