dracica
07.02.07,07:47
Chcela by som študovať popri zamestnaní... Je lepšia externá forma štúdia ???
mysimis
07.02.07,06:52
Dracica, poznám veľa žien, ktoré vychovávajú 2 deti, zvládajú domácnosť, prácu a ešte aj štúdium popri všetkých povinnostiach. Som o tom presvedčená, že to zvládneš aj Ty. Držím Ti palce!
Zoltán Kovács
07.02.07,06:56
Chcela by som študovať popri zamestnaní... Je lepšia externá forma štúdia ???

Na tvoju otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Záleží to na rôžnych faktoroch. Hlavne na človekovi. Sama musíš odhadnúť, či popri tvojich povinnostiach zvádneš ešte aj ďalšie povinnosti. A v neposlednom rade, ak spoplatnia externé štúdium, ako to chce urobiť minister školstva, tak ani školné nebude zanedbateľným činiteľom.

Osobne som to skusil, dokonca 2x, ale popri pracovných povinnostiach som to vzdal. Je pravda, že do môjho rozhodnutia zasiahol aj môj zdravotný stav.

Ak sa rozhodneš pre štúdium popri zamestnaní držím ti palce.:D
dracica
07.02.07,07:00
Ďakujem za podporu
Aj ja také ženy poznám a obdivujem ich
Potrebujem sa pripraviť na prijímacie pohovory, problém je v tom že už veľa vecí som zo školy pozabúdala...
Gabi03
07.02.07,07:02
Ako píše smith, záleží to na rôznych faktoroch. Ale dá sa zvládnuť. Ja som tiež študovala externe, bez poplatkov, prednášky v sobotu a na skúšky som si brala dovolenku, alebo som mala dohodu o umožnení štúdia. Škola bola dosť ďaleko, cca 300 km. Záleží aj od náročnosti školy, hoci všade sa nájdu ťažšie aj lahšie predmety. Ja deti zatiaľ nemám, takže túto povinnosť som nemusela plniť. Ale mala som spolužiačky, ktoré mali aj 3 deti, niekoľké dokonca počas štúdia otehotneli (bohužiaľ, niekoľké to nezvládli), ale niekoľké dokončili už aj s dieťatkom. Všetci z ročníka (tuším okrem jednej) boli zamestnaní.
Ak máš podporu rodiny, čo je dosť dôležité (cez skúškové obdobia častejšie varil manžel ako ja :D ) určite to treba skúsiť, ak máš chuť.
camelfly
07.02.07,07:03
Chcela by som študovať popri zamestnaní... Je lepšia externá forma štúdia ???

veru, ak si budes vediet zadelit cas na pracu, rodinku a skolu, zvladnes to, teraz nechcem pisat o financiach ale o moznostiach ci sa to da alebo nie,
mne sa v takom obdobi v prvom rocniku na externej skole narodila dcera a podarilo sa mi to zvladnut za pomoci celej rodinky ;) , tak ti drzim palce
Milan Benka
07.02.07,07:05
Ak máš podporu rodiny, čo je dosť dôležité (cez skúškové obdobia častejšie varil manžel ako ja :D ) určite to treba skúsiť, ak máš chuť.

Čo treba skúsiť? Kuchárske umenie tvojho manžela? :D ;) :D
dracica
07.02.07,07:08
veď to sestra tento rok koncí, urobila dobre že išla rovno z gymnázia ja som ju v tom veľmi podporovala...nechcela som aby urobila rovnaku chybu ako ja
Gabi03
07.02.07,07:11
Čo treba skúsiť? Kuchárske umenie tvojho manžela? :D ;) :D

No on rád varí, ak máte radi také echt (ja to volám) sedliacke jedlá. Teda čím viac, tým lepšie a dobre mastné. Ale chutné! ;)

Ale aj školu treba skúsiť, pokiaľ sa nespoplatňuje a netreba veľa investovať.
Gabi03
07.02.07,07:13
veď to sestra tento rok koncí, urobila dobre že išla rovno z gymnázia ja som ju v tom veľmi podporovala...nechcela som aby urobila rovnaku chybu ako ja

Moja staršia segra má už takmer 3-ročnú dcéru a teraz si zmyslela, že tiež by chcela ísť na výšku. Vlani sa pripravovala, no tým, že začali stavať dom, nemala ktovieakú podporu od manžela. Prijímačky spravila na dosť slabo a nakoniec si povedala, že je to aj tak lepšie, pretože to by nezvládla. Treba si veriť a nenechať sa odradiť! Predsa ideš sa učiť a učí sa na celý život.
patricia27
07.02.07,07:55
Da sa to zvladnut. Ale je to o tolerancii. Musis mat zamestnavatela, ktory ta pusti do skoly pripadne na skusku a musi ti to tolerovat tvoja rodina. Mala som spoluziacky, ktore mali 3 pubertalne deti, manzela podnikatela (robila mu JU) a bola veduca pobocky banky. :-)