Viera J.
07.02.07,08:39
Príjemný dobrý deň prajem!!!
Prosím o pomoc!!!
Mám jednu zamestnankyňu, ktorá má čistý príjem 3.155. Sk
a prišiel mi príkaz na začatie exekúcie?
Má tri deti: 24-ročné,21-ročné a 17 ročné!!
neviem či to dobré rátam, ale vyšlo mi, že jej to nemám z čoho zraziť!
Prosím o radu!!
Ďakujem!! :confused:
Stina
07.02.07,07:52
Viera J.
07.02.07,08:19
Ďakujem, ale akosi sa v tom moc nevyznám!!
asi som zle formulovala otázku!
chcela by som vedieť, ako jej to mám zrážať, keď jej to nikdy nevychádza!
Keď jej tá čistá mzda na to nestačí?? nevadí, keď jej nič nezrazím!
ani 2 mesiace dozadu som jej nemala z čoho zraziť!
Ospravedlňujem sa možno sú to len banality,ale ja som v tomto len slabý začitočník a bojím sa aby som neurobila chyby!

Ďakujem!!:)
Jana Motyčková
07.02.07,09:39
Neviem, ktoré deti sú ešte vyživované, ale zrejme jej vyjde nulová zrážka. V takom prípade treba oznámiť exekútorovi, že kôli nízkej mzde, nie je z čoho zrážať exekúciu.
Viera J.
07.02.07,13:16
Ďakujem!!!!
Zoltán Kovács
07.02.07,13:22
Neviem, ktoré deti sú ešte vyživované, ale zrejme jej vyjde nulová zrážka. V takom prípade treba oznámiť exekútorovi, že kôli nízkej mzde, nie je z čoho zrážať exekúciu.

Tak isto som postupoval aj ja. Keď zamestnancovi sa nedali realizovať z výplaty exekučné zrážky. Listom oznámiť exekútorovi. Ja som mal to štastie, že exekútor sám načrtol, že ako má vyzerať to oznámenie.
betulin182
18.03.09,11:06
poradí mi niekto?môže mi exekútor sťahovať 1/3zo mzdy bez ohladu na to,že mám ešte hypotekárny úver,ktorý musím splácať a nájomné a po zrážkach mi ostáva tisíc korún na živobytie?
Andyke
18.03.09,11:11
Môže.
Zoltán Kovács
18.03.09,11:11
poradí mi niekto?môže mi exekútor sťahovať 1/3zo mzdy bez ohladu na to,že mám ešte hypotekárny úver,ktorý musím splácať a nájomné a po zrážkach mi ostáva tisíc korún na živobytie?

Myslím, že môže.
Barbara
18.03.09,11:26
poradí mi niekto?môže mi exekútor sťahovať 1/3zo mzdy bez ohladu na to,že mám ešte hypotekárny úver,ktorý musím splácať a nájomné a po zrážkach mi ostáva tisíc korún na živobytie?


Ty zas sa môžeš skúsiť s ním dohodnúť na nejakej pevnej čiastke, čo sa ti bude zrážať a nie tá 1/3.;)
betulin182
18.03.09,12:16
Myslím, že môže.


tak pre koho platí to životné minimum?alebo ludia,ktrorí sa nie vlastným pričinením dostali do finančnej krízy,už nemajú nárok na prežitie?:mad:
betulin182
18.03.09,12:51
a ked nebude exekútor súhlasiť?kde sa mám obrátiť?
Jana Motyčková
18.03.09,13:12
Nikam, nepomôžeš si. Obrátiť sa môžeš iba na banku, kde máš hypotéku a požiadať o zníženie splátok, odklad splácania a pod.
Barbara
19.03.09,08:52
a ked nebude exekútor súhlasiť?kde sa mám obrátiť?


Len sa kludne naňho obráť, aj my vykonávame zrážky a väčšinou s tým súhlasia:)
harleydavidson
28.04.09,16:57
Ty zas sa môžeš skúsiť s ním dohodnúť na nejakej pevnej čiastke, čo sa ti bude zrážať a nie tá 1/3.;)


ale s takým riešením musí súhlasiť oporávnený
petka1982
29.04.09,15:00
Chcem sa Vás opýtať na jednu vec...s bývalým priateľom sme si v Čechách prenajali byt...on ako nájomca a ja ako spolubývajúca so súhlasom majiteľa...po odchode z Čiech som si myslela, že je všetko v poriadku, vyplatené a urovnané...nakoľko však bývalý nezaplatil nájom za 2 mesiace, je tam dlh 25tisíc korún českých...po roku ma kontaktovala majiteľka, že nás oboch dáva na exekúciu po 12500Kč....môže to urobiť?