Danielle369
10.01.05,11:29
Prosim vas , dobrovolne nezamestnany platil v roku 2004 " 420,--sk,do CHZP
APOLLO.V tomto roku kolko bude platit? DAKUJEM.
Katarína STR
10.01.05,10:33
Za dobrovoľne nezamestnaného platí štát.
Ale len za predpokladu, že nie je nikde konateľom, prípadne nerobí na základe dohody o vykonaní práce.
jarkra
10.01.05,10:33
Nebude platiť nič, pokiaľ nebude mať žiadne príjmy.
Danielle369
10.01.05,10:35
A keby chcel platiť?
jarkra
10.01.05,10:39
Myslíš sám dobrovoľne? Veď za neho platí štát. Prečo by chcel platiť?
Hlinkovx
10.01.05,10:40
Prečo by mal chcieť platiť?? v dnešnej dobe sa každý snaží nájsť cestičku ako neplatiť..a nie ako platiť...
Iveta
10.01.05,10:43
Musí sa odhlásiť v zdravotke alebo prihlásenie zaniká „automaticky”?
rosemary
10.01.05,10:44
Ja by som sa chcela spýtať, či niekto nevie: dcéra odchádza do Anglicka ako operka. Pracovala do 31. 12. 2004, od 1. 1. sa išla prihlásiť na úrad, aby jej do odchodu /18.1./ nechýbali dni. Neviete, ako bude platiť zdravotné poistenie, či ho má vôbec platiť, alebo stačí, ak si zaplatí liečebné náklady v zahraničí. Koho sa opýtam, každý mi povie inak. Ďakujem Vám vopred
Hlinkovx
10.01.05,10:51
Ja by som sa chcela spýtať, či niekto nevie: dcéra odchádza do Anglicka ako operka. Pracovala do 31. 12. 2004, od 1. 1. sa išla prihlásiť na úrad, aby jej do odchodu /18.1./ nechýbali dni. Neviete, ako bude platiť zdravotné poistenie, či ho má vôbec platiť, alebo stačí, ak si zaplatí liečebné náklady v zahraničí. Koho sa opýtam, každý mi povie inak. Ďakujem Vám vopredHani, asi by bolo najlepšie ísť sa opýtať priamo na konkrétnu zdravotnú poisťovňu..!!!
Ja keď som bola v Nemecku ako au-pair, tak mi tam platili zdravotné poistenie..
tu som bola dočasne vyradená z evidencie zdravotnej poisťovne..ale to obdobie muselo byť minimálne 6 mesiacov a nemohlo dosť k prerušeniu poistenia v Nemecku.. o tom som po príchode domov doložila papier / z nemeckej poistovne/ a tu vrátili mi preukaz poistenca ...Ale ako to funguje teraz????

toto zo stránky VšZP
UPOZORNENIE PRE AU-PAIR, SEZÓNNE A BRIGÁDNICKÉ PRÁCE
Aj keď sa rozhodnete pri vycestovaní výlučne uzatvoriť iba poistenie liečebných nákladov v zahraničí (komerčné poistenie), VšZP odporúča, aby ste naďalej vo vlastnom záujme rešpektovali zákonnú povinnosť byť aj naďalej zdravotne poistení vo svojej slovenskej zdravotnej poisťovni. Poistenie liečebných nákladov v zahraničí pri závažných a komplikovaných ochoreniach nie je postačujúce plnohodnotné zdravotné poistenie.
rosemary
10.01.05,11:04
Silvi, jedna známa mi povedala, že zdravotné sa dá platiť aj u nás, trba nejaký doklad E/neviem aké číslo/, ktoré platí v Európskej únii, v zdravotnej poisťovni nám povedali, že by sme mali platiť aj zdravotné poistenie aj liečebné náklady v zahraničí, potom som v časopise o tom čítala, že je treba sa poistiť v Anglicku, tady odhlásiť, tak ako píšeš ty, mám z toho guláš a nerada by som niečo zanedbala, aby sme potom neplatili do nemoty.
Hlinkovx
10.01.05,11:12
Silvi, jedna známa mi povedala, že zdravotné sa dá platiť aj u nás, treba nejaký doklad E/neviem aké číslo/, ktoré platí v Európskej únii, v zdravotnej poisťovni nám povedali, že by sme mali platiť aj zdravotné poistenie aj liečebné náklady v zahraničí, potom som v časopise o tom čítala, že je treba sa poistiť v Anglicku, tady odhlásiť, tak ako píšeš ty, mám z toho guláš a nerada by som niečo zanedbala, aby sme potom neplatili do nemoty.
https://www.vszp.sk/mainx_https/hlavny_eux/vszpeu_fr0.aspx
toto je z VšZP...ten formulár sa volá E111Sk..máš tam podrobnejšie info...

no s tým informovaním je to tu bohužiaľ tak..ja keď som odchádzala / rok 96/ ...tak tu bol v tom chaos...a tiež mi moc nepomohli...ale vyriešili sme to nakoniec k mojej spokojnosti..a dokonca aj poisťovňa bola spokojná...
Skús kuknúť ten link a dcére prajem, nech sa jej tam darí a nech má len tie najkrajšie spomienky
Hlinkovx
10.01.05,11:26
A ešte ma napadlo..máme tu predsa p. Mihála..skús sa ho opýtať v tejto téme..
"Nový zákon o zdravotnom poistení" - tú navštevuje ozaj pravidelne
určite ti bude vedieť poradiť...a nájsť to najlepšie riešenie
rosemary
10.01.05,11:39
Silvi, pekne Ti ďakujem, asi sa zajtra vyberiem do Apolla, lebo dcéra je tam poistená a zistím si všetko na mieste a ešte aj o tom zdravotnom poistení konateľov.
Hlinkovx
10.01.05,11:45
Hani..nemáš začo, moc som ti neporadila...ale podľa mňa je fakt najlepšie ísť sa opýtať priamo do poisťovne
ankap
14.03.05,08:21
Prosím Vás, ak chce byť niekto dobrovoľne nezamestnaný, musí byť evidovaný na úrade práce, alebo to stačí poriešiť s príslušnou ZP. Ďakujem