Lucy
10.01.05,12:28
V s.r.o. máme dvoch konateľov. Jeden je súčastne riaditeľ a má pracovnú zmluvu. Ani jeden zatial nepoberali zatiaľ žiadny príjem za prácu konateľa. Ten druhý konateľ má pracovný pomer v inej spoločnosti. Ani z jedným z konateľov nemám podpísaný iný druh zmluvy. Ako je to teraz po 01.01.2005. Čítala som diskusie, ale mám v tom chaos. Prosím Vás, vie mi to niekto polopate :-) zhrnúť, aké povinnosti z toho pre obidvoch vyplývajú? Pekne ďakujem.
adinka55
10.01.05,12:14
Pokial viem, ak konatel nepobera ziadny prijem za pracu konatela a ma u tej istej spolocnosti uzavrety HPP nebude platit ziadne preddavky na ZP, ale je povinny do zdravotnej poistovne oznamit ze je konatelom spolocnosti. Niektore poistovne na to maju zvlastne oznamenie, pri niektorych staci napisat list a dolozit kopiu z OR.
Janka2
10.01.05,18:27
Ja účtujem podnikateľa ako SZČO, od 1.1.05 je aj konateľom s.r.o. bez prac. zmluvy. V Siderii mi povedali, že musí platiť naďalej ako SZČO, aj ako SZČO/konateľ/ a keby poberala aj mzdu, tak by platila aj z toho.
Katarína STR
11.01.05,06:03
Ako konateľ sa musí prihlásiť do zdravotnej poisťovne, pokiaľ nie je ešte mimo fukcie konateľa SZČO živnostníkom. Vtedy by prihlásiť nemusel.

Poistné platí zo mzdy. Ak by však poberal odmenu ako konateľ bude platiť zdravotné poistenie aj z tejto odmeny, ak mu vyjde platiť poistné z odmeny menšie ako 100 ,- Sk nemusí ho platiť.