goosesk
07.02.07,13:38
Dlhsie rozmyslam o zriadeni mensieho sportoveho centra. nejake kurty, posilnovna, bar ako obcerstvenie,, samozrejme sprchy,, casom sauna..

Zarazili ma ale v zivnostenskom zakone tieto dve veci:


23. Prevádzkovanie vzdelávacích zariadení na prípravu vykonávania špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry potvrdenie o akreditácii § 11 ods. 4 zák. č. 288/1997 Z. z. o telesnej kultúre a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov

presiel som cely zakon 288 a hovori sa tam o vzdelavani trenerov a bla bla. co je vlastne akreditovane studium.

24. Výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry doklad o odbornej spôsobilosti § 2 ods. 1 a 5 vyhl. Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 257/1998 Z. z. o podmienkach získavania odbornej spôsobilosti na vykonávanie špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry

aj tento zakon sa tyka len zariadeni, ktore vydavaju akreditacie pre trenerov, rozhodcov, cvicitelov a instruktorov.


ak to chapem spravne:
Ja budem v principe priestor na hodinu prenajimat a nebudem vykonavat ziadne cinnosti. Takze si myslim ,ze sa ma to netyka..

Ine je to ,keby som chcel ponukat hodiny s trenerom pripadne s instruktorom. V tomto pripade ale musi mat akreditaciu samotny trener. Nie zariadenie ,kde sa vykon odohrava. To uz je potom na zmluve medzi mnou a trenerom.

prosim poradte.

Napadla ma este jedna vec, neda sa dostat na podobnu "socialnu" aktivitu nejaka dotacia, ci uz od statu alebo EU ? Co vsetko by to muselo splnat ?
j.s
07.02.07,12:50
U fitness centier je to tak, ze pri prevadzke potrebujes niekoho, kto bol zaskoleny ako fitness instruktor. Nezalezi, ci ponukas aj hodiny s trenerom alebo nie. Ak prevadzkujes fitness, musis tam niekoho takeho mat.
goosesk
10.02.07,16:02
j.s: mozes mi prosim ta napisat, kde by som to mohol najst ? Pripadne ako by to asi vyzeralo ,keby som nvyberal poplatky za posilnovnu ,ale za vstup do arealu ,kde budu kurty a podobne. To ze clovek zamiery do casti ,kde su nejake cinky ,,a zacvici si je jeho vec. :) .

btw: kde by som mohol najst ake konkretne skolenie potrebujem ? musi tam byt ta vyskolena osoba po cely cas ?
goosesk
10.02.07,18:46
uz som nasiel jedno skoliace stredicko http://www.scaf.sk/ ....

zavolam tam a zistim aky je rozdiel medzi triedou II a III...

len som prebehol este raz cely zakon a cely google a jediny typ instruktora, pre ktoreho je nutne mat povolenie, co je spomenuty v zivnostenskom zakone je instruktor stavania leseni ... Tak neviem kde to hladat. :(
j.s
11.02.07,12:08
Pripadne ako by to asi vyzeralo ,keby som nvyberal poplatky za posilnovnu ,ale za vstup do arealu ,kde budu kurty a podobne. To ze clovek zamiery do casti ,kde su nejake cinky ,,a zacvici si je jeho vec. :) .
Neviem to presne, ale myslim si, ze ked vyberas vstupne do arealu a je tam fitnescentrum, znamena to ze prevadzkujes areal a tym padom aj fitko. Ja napriklad vyberam vstupne na plaz pri jazere, je to areal, ale nemozem povedat, ze ked niekto pojde do vody a utopi sa, je to jeho vec.
Toto je moj nazor.
Pisal si, ze si nasiel nejake skoliace stredisko. Tych je vela a vyber to, ktore mas najblizsie. Zalezi ci sa chces nieco naucit, alebo mat iba certifikat. Su aj take, kde prides v sobotu na prednasku, v nedelu robis akoze skusky a v certfikate je napisane, ze mas odstudovanych 200 hod.
j.s
11.02.07,12:14
Práve som volal s jedným kamarátom, ktorý má fitko a povedal mi, že si musel spraviť kurz inštruktora fitnessu alebo tam môžeš dať zodp. vedúceho, ktorý ten kurz už má. Sú to však údaje spred 2 rokov a mohlo sa to zmeniť
mysimis
11.02.07,15:57
My prevádzkujeme tiež fitko a v ŽL máme prevádzka telovýchovného zariadenia. Majiteľ ale bol vrcholový športovec v kulturistike, urobil si aj trénerský preukaz a tým pádom nepotreboval zodpovedného zástupcu.
goosesk
11.02.07,21:13
vdaka za info !!!