Jenny
07.02.07,14:44
Manžel mi kúpil do firmy kancelársku stoličku a regále, ale doklad je vystavený na jeho meno. Ako si môžem dať do výdavkov stoličku a regále? Treba urobiť zmluvu o kúpe od manžela, alebo tie veci len vložím do podnikania a dam do výdavkov podľa ceny na dokladoch. Nie som platiteľom DPH. Auto, ktoré vložím do podnikania,je možné odpisovať,aj keď je na manželovo meno, tak predpokladám, že by sa dalo tak postupovať aj pri kancelárskej stoličke.
Ďakujem Jenny
orazel
07.02.07,14:55
ahoj... čo sa auta týka, keď ho vložíš do podnikania, musí byť zapísané na tvoje obchodné meno, inak sa odpisovať nedá , lebo nie je majetkom tvojej firmy. Ale používať ho môžeš, len neodpisuješ a účtuješ jeho používanie, no podmienkou je aj tak zaplatená daň z MV. A ohľadom toho nábytku, neviem prečo manžel nedal vystaviť doklad o kúpe nábytku na tvoje meno..... neviam, aký má predmet podnikania, ale teoreticky ti ho môže prefakturovať na tvoje meno a v tom prípade budeš mať daňový doklad a zaradíš si ho do firmy. Priamo si ich nemôžeš dať do podnikania, lebo nie sú vystavené na tvoje obchodné meno..... toto su len moje osobné názory k problematike, ale nemusia byť správne
orazel
07.02.07,16:31
Moje vedomosti, na základe ktorých som ti poradil boli naštrbené na základe informácií získaných tu http://www.porada.sk/t42676-auto-v-majetku-bez-ico.html
Skus ešte získať viac informácií od iných kolegov, ktorý ti možno poradia istejšie...