Sarah
07.02.07,14:00
Zdravím všetkých, mám od roku 2004 v obchodnom majetku budovu, ktorú odpisujem. V roku 2006 sme zakúpili plynové kúrenie v sume asi 50 000,- Sk. Musím odpisovať toto plynové kúrenie ako TZ spolu s budovou 20 rokov alebo sa dá odpisovať v inej odpisovej skupine?
ekopo
07.02.07,13:09
Ak je plynové kúrenie súčasťou budovy (čo predpokladám) , tak sa jedná o TZ budovy.
tinaM
07.02.07,13:36
Zdravím všetkých, mám od roku 2004 v obchodnom majetku budovu, ktorú odpisujem. V roku 2006 sme zakúpili plynové kúrenie v sume asi 50 000,- Sk. Musím odpisovať toto plynové kúrenie ako TZ spolu s budovou 20 rokov alebo sa dá odpisovať v inej odpisovej skupine?
Je to technické zhodnotenie stavby podľa § 29 ZDP vykonané na dokončenej budove realizované na základe vydaného stavebného povolenia.
Musí sa odpisovať spolu s budovou príslušnej odpisovej skupine.
betka
07.02.07,19:22
Zdravím všetkých, mám od roku 2004 v obchodnom majetku budovu, ktorú odpisujem. V roku 2006 sme zakúpili plynové kúrenie v sume asi 50 000,- Sk. Musím odpisovať toto plynové kúrenie ako TZ spolu s budovou 20 rokov alebo sa dá odpisovať v inej odpisovej skupine?

Co znamena zakupit plynove kurenie. Ak ste mali predtym ine ako plynove kurenie, tak je to TZ budovy, ako pisu poradaci predtym.
Ak ste uz mali plynove kurenie predtym, je dolezite, co bolo predmetom FA, mohlo by ist aj o opravy. Treba to specifikovat.
ekopo
07.02.07,20:03
Predpokladám, že ho nemali keďže ho zakúpili, keby ho mali, tak by ho vymenili, modernizovali, opravili, alebo čo ja viem čo ešte. Správny posteh betka. Keby aj mali kúrenie aj s kotlom a vymenili by starý za nový s inými parametrami, aj v tom prípade sa jedná o TZ. Samozrejme mohlo by ísť aj o opravu. V mojom príspevku som odpovedal na otázku tak ako bola položená.
Sarah
09.02.07,11:04
ďakujem všetkým, za odpovede, skôr som sa neozvala, mali sme v rodine pohreb. Ešte raz ďakujem