uctoeva
07.02.07,14:22
Chcem sa poradiť ohľadom vyplácanie diet. Napr.služobná cesta v zahraničí trvá týždeň. Pri vyučtovaní sl.cesty robíme prepočet kurzom NBS v ten deň a v tej mene, kde sa šofér momentálne nachádza. Diéty sa pridelujú podľa toho v ktorej krajine strávi väššiu časť dňa.Náhrady diét nám vychádzajú v troch menách.Z toho dôvodu vedieme tri pokladne. Nemohli by sme pri vyplácaní diét tieto tri meny prepočítať na jednu menu napr. na SK kurzom v deň ich vyplatenia a vyplatiť iba v SK? Zálohu na diéty neposkytujeme. Ďakujem za každú odpoveď.
Antea
07.02.07,15:02
Chcem sa poradiť ohľadom vyplácanie diet. Napr.služobná cesta v zahraničí trvá týždeň. Pri vyučtovaní sl.cesty robíme prepočet kurzom NBS v ten deň a v tej mene, kde sa šofér momentálne nachádza.

Ešte som sa nestretla s tým, aby na jednej služobnej ceste boli preratované náhrady rôznymi kurzami. Ja osobne som zvyknutá počítať v tom kurze, v ktorom vydám zálohu. Robili sme tak v predchádzajúcej firme a vždy to bolo dobre. Tých náhrad sme mali neúrekom.
Diéty sa pridelujú podľa toho v ktorej krajine strávi väššiu časť dňa. Súhlasím.Náhrady diét nám vychádzajú v troch menách.Z toho dôvodu vedieme tri pokladne. Nemohli by sme pri vyplácaní diét tieto tri meny prepočítať na jednu menu napr. SK kurzom v deň ich vyplatenia a vyplatiť iba v SK? Alebo prerátať na EUR Zálohu na diéty neposkytujeme.Ja byť vodičom tak vám bez zálohy na služobnú cestu nejdem. Ako platí výdavky v Sk ? Zákon ukladá povinnosť poskytnúť zálohu na zahraničnú cestu.Ďakujem za každú odpoveď.
Odpoveď tučným písmom