H.Horvathova
07.02.07,14:39
Dobrý deň! Asi som niečo domrvila, lebo som napísala otázku do už zadanej témy a nikde ju nevidím.Tak ešte raz.
Účtujem reštauráciu, zamestnanci sa stravujú zadarmo, majiteľ to tak chce.
Predošlá pani účtovníčka o tom neúčtovala. Ak chcem zadosťučiniť zákonu môžem zaúčtovať spätne?

48,- Sk 527 / 622
2,- Sk 472 / 602

Strav. jednotka bude 50.- Sk, zamestnanec nebude doplácať nič, firma neodvedie žiadnu DPH, iba urobím interný doklad za každý mesiac s podpismi zamestnancov a počtom obedov. Dobre som tomu porozumela v téme
o bezodplatnom stravovaní?

Ďakujem každému, kto si nájde čas na odpoveď.
.lena.
07.02.07,15:51
Dobrý deň! Asi som niečo domrvila, lebo som napísala otázku do už zadanej témy a nikde ju nevidím.Tak ešte raz.
Účtujem reštauráciu, zamestnanci sa stravujú zadarmo, majiteľ to tak chce.
Predošlá pani účtovníčka o tom neúčtovala. Ak chcem zadosťučiniť zákonu môžem zaúčtovať spätne?

48,- Sk 527 / 622
2,- Sk 472 / 602

Strav. jednotka bude 50.- Sk, zamestnanec nebude doplácať nič, firma neodvedie žiadnu DPH, iba urobím interný doklad za každý mesiac s podpismi zamestnancov a počtom obedov. Dobre som tomu porozumela v téme
o bezodplatnom stravovaní?

Ďakujem každému, kto si nájde čas na odpoveď.
Čo sa týka dph, neviem či stačí skonštatovať, že firma neodvedie dph, lebo zamestnanec neplatil. Firma si predsa uplatnila dph na vstupe pri nákupe potravín. Toto by bolo treba tiež doriešiť.