stefoz
07.02.07,18:29
Ešte v septembri som si kúpil nový notebook Asus. Po mesiaci používania sa prejavili prvé problémy. Notebook som teda zaniesol ku svojmu predajcovi a on ho následne zaslal do veľkoskladu odkiaľ ho odobral. Tam si s ním vedeli poradiť a tak ho poslali do servisu do Česka ani tam však nevedili dojsť na chybu tak poputoval ku výrobcovi. Reklamácia sa samozrejme pretiahla nad 30dní a znovu som ho videl až v novom roku. Dlho som sa z neho však netešil, lebo po týždni sa na ňom ukázal ďalší nedostatok, tak som znovu zopakoval postup. Tentokrát mi ho však posielajú z veľkoskladu po mesiaci neopravený.
Chcel by som sa poradiť ako ďalej postupovať aby som už po pol roku mohol konečne používať funkčný notebook. Nechcem však narobiť problémy predajcovi od ktorého som ho zakúpil lebo sa snažil ako sa dalo vyjsť mi v ústrety.
Ak máte nejaký tip ako to riešiť prosím dajte znať. Ďakujem
mickeynator
07.02.07,20:16
skusat to stale u predajcu
ak sa ta ista chyba vyskytne treti krat, musia vratit peniaze ...
cocker.ba
07.02.07,20:30
je to stale o trojuholniku-kupujuci-predajca-servis...
Rada-nabuduce zabudni na ASUS.Kamaratovi po 2 rokoch a tyzdni odisla maticna doska...V takom pripade ho nema vyznam ani opravovat.
veva125
07.02.07,20:32
Znovu reklamovať. Ak reklamácia nie je vybavená do 30 dní - máte nárok na vrátenie peňazí. To ste nevyužili, ale to isté platí aj po tretej reklamácii, pričom nemusí ísť o tú istú vadu. . Predajca prijde iba o svoj zisk, lebo jemu seriozny dodavatel takisto peniaze vráti. Takže rozhodne mu spôsobíte menšie problémy, ako keď si nevyhovujúci notebook necháte.
j.s
07.02.07,20:51
A z velkoskladu si dostal aku odpoved? Ak priznali chybu a mas potvrdenu vadu vyrobku, reklamuj znovu a ako tu uz bolo uvedene, po 30 dnoch mas narok na vratenie penazi. Ak ti nedal vyjadrenie, pokus sa ziskat potvrdenie o vade na zaklade expertov SOI. Predajcovi nesposobis problemy, nie je predsa vyrobca alebo importer
bepo
08.02.07,06:52
Keď nechceš robiť problém tak si kúp nový notebook
jojom
11.02.07,13:47
Prečo kúpiť ? Ja by som ho žiadal vymeniť za iný, keď je s predajcom spokojny :) . Ja som sa takto naťahoval s jednym obchodnym reťazcom (nemenujem ) a neuhral som. 3 reklamácie musia byť na tú istú závadu a 4 reklamácie na rôzne závady toho istého výrobku, potom máš nárok na vrátenie FP. Samozrejme 30 dňová lehota je podstatná. Takto mi to bolo podané.
j.s
11.02.07,13:56
,,Nechcem však narobiť problémy predajcovi od ktorého som ho zakúpil lebo sa snažil ako sa dalo vyjsť mi v ústrety.,,

Snaha nie je na skodu, ale asi ti moc nepomohol. Malo by byt aj v jeho zaujme dat tuto vec do poriadku a zabranit negativnej reklame jeho sortimentu