lubica_02
07.02.07,21:01
Caute poradaci,marne zhanam 90 dnovu dietu, neviete kde by som ju zohnala?Dakujem,chcem byt stihla ako lan.:rolleyes:
Muška
07.02.07,20:06
klikni...tu je o nej dosť popísané http://www.porada.sk/t24516-p3-.html
Muška
07.02.07,20:07
lubica_02
07.02.07,20:09
tu ju majú v ponuke http://www.martinus.sk/?uItem=26717
Zo srdca dakujem.
Muška
07.02.07,20:10
Teraz som mrkla-.....a je vypredaná....ale niektorá poraďáčka v tej téme "chudnutie", Ti určite poradí.
DanielaSL
07.02.07,20:33
Teraz som mrkla-.....a je vypredaná....ale niektorá poraďáčka v tej téme "chudnutie", Ti určite poradí.

A ja reku , že ty Muši radíš.....;) :)
Muška
07.02.07,20:36
Danka, viem, že niekto v téme ponúkal "prefotene" :eek:
lubica_02
07.02.07,20:50
Vdaka Vám všetkym,objednala som si ju práve teraz v martinuse v ceskej verzii,slovenská je vypredaná. Srdečná vdaka.
LubicaN
29.04.07,13:14
...dnes som videla, že na stránke warxtreme sa dá stiahnuť... nutná je iba registrácia
...
Elena Navrátilová
29.04.07,13:17
Asi sa zháňaš Ľubka po tejto. Takže .... nech sa darí. :D
LubicaN
29.04.07,13:28
...Elenka si poklad... Nemusim sa tatovi prosiť, nech mi ju stiahne... Študujem aj inú tému, skúsim nájsť niekoho, kto sa na to dá spolu so mnou...alebo na čosi iné...len najskôr si musím naštudovať ako na to (uhryzkávajúc čokoládku)...potom sa sama so sebou zhodnúť na termíne, ktorý bude najvhodnejší...tri krát to odložiť...a potom keď začnem presvedčím sama seba, že to nepotrebujem...:D

mamiatko
29.04.07,15:48
Ja by som chcela vedieť, ako táto dieta chutí mužom, pretože ten môj by potrebovel schudnúť / ja skôr pribrať/. Pracuje fyzicky pohybu má dosť, ale hladný je až k večeru - naje sa a zaľahne k TV. Neviem si predstaviť pri jeho práci zmenu stravovacích návykov.
wagner
01.05.07,08:10
Pekný deň poraďáci. K tejto diete - nedá mi zareagovať. Držím ju od 3.1.2007. Prvý cyklus - 90 dní som skončila pred Veľkou nocou. Po Veľkej noci som začala znovu. Je to super. Za prvých 90 dní som schudla 15 kg. Ešte potrebujem schudnúť aspoň 10 kg. Má to výhodu, jedla je dosť, človek nie je hladný a ak áno, môže pridať zeleninu. Prvé dva mesiace som sa prežierala a chudla som, som sa pri žiadnej diéte nedá. V treťom mesiaci mi už tak nechutilo jesť a aj som menej schudla. Dnes mám ovocný deň - jem jablká, grepy, slnečnicové a tekvicové semienka. Za dva týždne som o 1 kilo ľahšia bez hladovania. Včera som bola na kontrole u lekára a bol unesený, že som toľko schudla a aké mám dobré výsledky krvi. Glukóza sa mi znížila bez liekov z 9,3 na 6,3. Považovala som to za zázrak. Treba to vyskúšať. Držím palce. Pozrite si aj diskusiu ku knihe na www.martinus.sk, alebo na www.trysk.sk.
adakostal
04.10.07,18:09
Ta dieta je ozaj dobra prvý krát ked som ju drzala som za dva tyzdne schudla 7 kg ale aj s cvicenim a pravidelnym teraz som zacala znova uvidim kolko vydrzim zatial som schudla za 10 dni 2kg:)
DanielaSL
05.10.07,04:58
Ja mám dve tretiny za sebou a dole je 11 kg.:) Odporúčam ju, je super.
antonia111
08.10.07,14:07
Držím túto diétu 55.deň a schudla som 9,5 kg. Ešte potrebujem aspoň 5 kg. Nemáte prosím Vás niekto 2.knihu? Že vraj už existuje v elektronickej forme. :) Rada sa s niekym podelím a pokecám na túto tému, ak by niekto chcel.:)
bendži
08.10.07,14:50
Ja mám aj druhú knihu v elektronickej podobe (je naskenovaná, čiže formát obrázkov..)

škoda len, že sa tých kníh neviem aj držať :(
DanielaSL
08.10.07,15:15
Ja mám aj druhú knihu v elektronickej podobe (je naskenovaná, čiže formát obrázkov..)

škoda len, že sa tých kníh neviem aj držať :(

A prečo? Veď to nie je vôbec ťažké...;)
DanielaSL
08.10.07,15:16
Držím túto diétu 55.deň a schudla som 9,5 kg. Ešte potrebujem aspoň 5 kg. Nemáte prosím Vás niekto 2.knihu? Že vraj už existuje v elektronickej forme. :) Rada sa s niekym podelím a pokecám na túto tému, ak by niekto chcel.:)

Ja mám aj druhú, ale nie v elektronickej forme...
antonia111
09.10.07,11:12
Ja mám aj druhú knihu v elektronickej podobe (je naskenovaná, čiže formát obrázkov..)

škoda len, že sa tých kníh neviem aj držať :(


Ja sa snažim držať, aj to ide celkom fajn, aj keď nie tak striktne.Mohol by si tú druhú knihu ak pekne poprosím poslať, prolepiť, alebo ako?:---
bendži
09.10.07,11:13
Ja sa snažim držať, aj to ide celkom fajn, aj keď nie tak striktne.Mohol by si tú druhú knihu ak pekne poprosím poslať, prolepiť, alebo ako?:---

samozrejme že by som mohla :)

večer sa to tu pokúsim nejako prilepiť, alebo ak to nepôjde tak sa potom dohodneme, že by som ju poslala mailom...
antonia111
09.10.07,11:23
samozrejme že by som mohla :)

večer sa to tu pokúsim nejako prilepiť, alebo ak to nepôjde tak sa potom dohodneme, že by som ju poslala mailom...
To je super, dík už sa teším. :D
Ninna
09.10.07,16:13
Ja sa snažim držať, aj to ide celkom fajn, aj keď nie tak striktne.Mohol by si tú druhú knihu ak pekne poprosím poslať, prolepiť, alebo ako?:---
Pre radosť a potešenie....;)
lorelei
09.10.07,18:07
Ninna, velmi pekne dakujem. Ako na zavolanie som to tu nasla. Si poklad.
antonia111
09.10.07,18:17
Pre radosť a potešenie....;)

Aj ja Ti veľmi pekne ďakujem a všetkym, ktorí chceli pomôcť.:) :) :)
Ninna
10.10.07,05:15
Mám na Vás dietujúcich dotaz ten škrobový deň mi akosi nesedí. Hoďte sem nejaký lahodný recept....ĎĎĎ.
Tatiana
10.10.07,06:01
Pre radosť a potešenie....;):) Si poklad......Ďakujeme. Škoda, :(že sa nedá pridať bodík
antonia111
11.10.07,11:38
Mám na Vás dietujúcich dotaz ten škrobový deň mi akosi nesedí. Hoďte sem nejaký lahodný recept....ĎĎĎ.
Tak neviem či je to lahodný recept, ale mne chutí.Uvarím krupy a zvlásť hrach. Potom opražím cibuľku a všetko spolu zmiešam. Ak variš krupy pridaj kocku bujónu, alebo čo máš rada, vegetu a tak. Jem to z chlebom alebo celozrným rožkom.Kľudne to može byť aj fazuľa z konzervy, šošovica. Podľa chuti.Alebo som jedla zemiaky s kyslou kapustou trocha opraženou na cibulke. Zmiešané spolu.To mu teda chutilo.A ked mám hlad tak ten je fakt najlepší kuchár.Dobrú chuť.:D
ghenev-x
07.11.07,09:55
Ahojte... Prave som si nasla tuto dietu, a musim uznat ze ma naozaj zaujala... ale tiez som pocula o mliecnej diete, ale ta je hrozne drasticka! A este k tomu mam problem s "pevnou volou"... teda lepsie povedane, nemam ziadnu pevnu volu:(... ale chcem, ci nechcem potrebujem schudnut, a ani mojej rodine by to neublizilo! Tak nema niekto recept, ako ziskat pevnu volu??:)
Romana
07.11.07,13:52
Ahojte... Prave som si nasla tuto dietu, a musim uznat ze ma naozaj zaujala... ale tiez som pocula o mliecnej diete, ale ta je hrozne drasticka! A este k tomu mam problem s "pevnou volou"... teda lepsie povedane, nemam ziadnu pevnu volu:(... ale chcem, ci nechcem potrebujem schudnut, a ani mojej rodine by to neublizilo! Tak nema niekto recept, ako ziskat pevnu volu??:)

Ja som tiež nikdy nemala pevnú vôľu, keď som však behom leta natrafila na 90 dňovú diétu a čítala som tie výsledky koľko ostat. schudli tak mi to vážne nedalo, ale hlavne mi pomohlo to, že som ju nedržala sama, ale mamina sa ku mne pripojila. Podporovali sme sa navzájom, bez nej by som to asi nevydržala, teda hlavne prvý mesiac, ten bol najťažší ale výsledok sa dostavil, takže potom už nebolo treba ani pevnú vôlu, nahradila ju radosť zo zhodených pár kilečiek a ďalšie dva mesiace už išli akosi same.
DanielaSL
07.11.07,13:57
Ešte aj takto budem s Romanou súhlasiť...ku mne sa pridal v prvom týždni manžel a išlo to vážne tak, ako píše Romana. Predtým som tiež pevnú vôľu na žiadne diéty nemala. Dnes mám po troch mesiacoch , naučila som sa stravovať s mierou a zbavila som sa návyku na sladké.
bv_alexandra
03.12.07,08:25
Chcem sa len opýtať ako ste riešili prestávky medzi ranajkami a obedom, a obedom a večerou. Príde mi to dost brutálne len ovocie ráno a potom dlhhho nič až kým nepríde čas obeda. Nedá sa to nejako napr. ešte ovocím vyplniť tá pauza? ;)
DanielaSL
03.12.07,09:06
Nika spočiatku sa aj mne zdali dlhé, tak som jedla ovocie alebo zeleninu, potom som si postupne na to zvykla, ale keď som pociťovala hlad, tak vždy som jedla....ale vitamíny.
bv_alexandra
03.12.07,09:10
takže môžem papať ovocíčko kým nepríde obed, samozrejme aj tekutiny.
Janka 24
03.12.07,09:22
Chcem sa aj ja pripokit k tejto teme. drzala som 90 ku , zacala som v aprili 2007, schudla som 10 kg , moc som ku koncu nedodrziavala dietu ale predsa citila som sa bajecne, teraz je december a ja mam 6 ky nazad, nie ze by som sa prezierala ale ich proste mam. okrem toho mi po diete zacali vypadavat vlasy. Vravelo to viac zien a je to pravda, vypadavaju mi dodnes, ale nie az tolko. To znamena ze ja by som z vlastnej skusenosti odporucila jest celu dietu nejaky zinok. Chystam sa zacat opat ale s urcitymi upravami. Zazila som to na vlastnej kozi takze uz asi viem co by bolo dobre. Okrem toho od rana do obeda je dlha doba a ja som pila caje, bola som hladna ako vlk ale to ky si clovek zvykne. A napriklad ma vobec nebavilo jest na veceru to co som jedla na obed. A teraz tam zaradim urcite viec jogurtov alebo vapnika. Aj napriek mojim skusenostiem zelam vela uspechov ostatnym chudnucim paaaaaaa
DanielaSL
03.12.07,09:45
No ja som mesiac po diéte, vlasy mi nepadajú a ani môjmu mužovi , schudla som ešte jedno kilo, manžel si váhu drží a ten už vôbec neje v duchu diéty..my sme mali tú stravu pestrú, snažila som sa , aby nám nič nechýbalo a tiež sme nikdy nejedli na večeru to isté, čo na obed. Robila som veľa rôznych šalátov a tak keď sme boli medzi jedlami hladní, tak sme jedli šaláty a tiež ovocie sme jedli všelijaké, nie len dva-tri druhy.
jankovka
01.02.08,18:22
Doporučujem počas diety si dať niečo na zníženie kyselín, ja som brala tabletky na cmúľanie. Zaženie to aj hlad aj nepoškodia žalúdočné steny hlavne doobeda keď sa dlho neje.
cactus
02.02.08,06:20
Doporučujem počas diety si dať niečo na zníženie kyselín, ja som brala tabletky na cmúľanie. Zaženie to aj hlad aj nepoškodia žalúdočné steny hlavne doobeda keď sa dlho neje.


ako napr. tums, acix?

mimotemy a Daniela, ako sa ti darí?
martaneveri
26.02.08,20:21
Na škrobový deň som mala rada napr. kašu zo strukovín. Uvarila som cícer, rozmixovala na kašu spolu s trochou vývaru, majoránkou, na to som opražila cibuľku. To isté zo zemiakov. Prípadne som z rozmixovaných strukovín piekla pľacky, mňam, sú rôzne možnosti...
sl.ivka
03.04.08,14:21
Ahojte vsetci na dietke! Ja som s nou zacala len vcera, tak uvidim ako to dopadne. Myslite, ze to pomoze aj mne? Ja som na dietach od svojich 17. narodenin a teraz uz mam takmer 25. Pomocou prvej diety som suchdla 15 kil, ale uz to mam vsetko naspat aj s pridavkom. Na dietach som stale, ale uz nic nezabera. Metabolizmus mam strasne spomaleny...mam pocit, ze cely cas len spi:(. Chcela by som sa este spytat, ze ak mam veceru okolo piatej a potom do osmej som este hladna, mozem si dat paradajku alebo nieco male, alebo sa to uz pocita ako prehresok? A s tou cokoladou, to myslia len jednu kocku, nie? Nemyslim, ze by bola povolena cela tablicka cokolady. Nemam knihu, iba text stiahnuty z netu, tak sa potrebujem vo vela veciach uistit. Vopred vam velmi pekne dakuje za rady a drzim vam palce. Pa
mareko
03.04.08,19:46
Ahoj Lubka. Ak este stale zhanas 90 dnovu, ja mam dve knihy. Jednu by som kludne predala. Jednu som si kupila a druhu som takmer subezne dostala. Maj sa pekne.
mataa12
24.04.08,11:47
Ahojte, máte niekto skúsenosť, či sa kilá "nevrátia" po čase späť, chcela by som začať s touto diétou, ale bojím sa, že potom priberiem ešte viac.:o
zuhl
24.04.08,11:58
Poznám prípady, že sa kilá vrátili, lebo jedlo sa všetko nakopu. Ale ak sa aj naďalej budeš stravovať normálne a poprípade dodržovať to ovocie na raňajky, tak by sa kilá nemali vrátiť späť.
mataa12
24.04.08,13:01
Ďakujem za odpoveď, možno to skúsim, najťažšie je sa odhodlať...
sonnda
25.04.08,08:54
ahoj prosim ta vieš ju nejak hodit na net tu druhu čast?? prosíííím
betyna8
25.04.08,09:10
Ahojte, máte niekto skúsenosť, či sa kilá "nevrátia" po čase späť, chcela by som začať s touto diétou, ale bojím sa, že potom priberiem ešte viac.:o

No mne sa po nejakej dobe kilecka vratili,ale nepresvihli povodnu hmotnost.Okolie hovori,ze sa mi tie kila museli inac rozlozit,lebo ich vraj nevidiet.Ovocko ranajkujem takmer stale.
DanielaSL
25.04.08,09:12
Ahojte, máte niekto skúsenosť, či sa kilá "nevrátia" po čase späť, chcela by som začať s touto diétou, ale bojím sa, že potom priberiem ešte viac.:o

Pokiaľ sa nevrátiš vyslovene k prejedaniu, tak sa kilá ktorých si sa zbavila určite nevrátia. Ja som skončila diétu v polovici novembra. Za tie mesiace sa stravujem normálne...raňajkujem naďalej ovocie...len veľmi zriedkavo zjem aj niečo iné. Pokiaľ sa dá, obedy si delím v rámci diéty..ale nie vždy. Večieram čo príde alebo na čo mám chuť. Za ten čas boli plesy, sviatky...kedy som si aj dopriala. Sem tam aj niečo preženiem, ale moja váha je asi o 1 -2 kg vyššia ako bola v posledný deň diéty. A vlastne takto sa už stabilne držím. Chcelo by to cvičiť, ale bohužiaľ stále vyskočí nejaký zdravotný problém.
pazll
29.01.09,09:58
Je tu niekto kto aktualne drzi 90RD? Ja som tento tyzden pojala ako pripravu ze skusim ako to pojde a od 1.2.2009 chcem zacat naostro...
DanielaSL
29.01.09,14:37
Je tu niekto kto aktualne drzi 90RD? Ja som tento tyzden pojala ako pripravu ze skusim ako to pojde a od 1.2.2009 chcem zacat naostro...
Môžem to skúsiť s tebou.... ja som už s ňou schudla 14 kg..ale teraz som po operácii kolena doma, pohyb skoro žiadny...trochu sa toho na mňa nalepilo... tak rada by som to zhodila späť.....;), lebo jar sa blíži ...:)
Zdenka 0705
30.01.09,06:05
Danielka, aj ja mám ten istý problém, ako ty. Po operácii kilečká stúpli...tak skúsim aj ja, v minulosti som držala, zhodila 10 kg...musím s tým niečo robiť...takže v nedeľu začíname?
DanielaSL
30.01.09,06:11
Začíname....raňajky ovocie, obed mäsko so zeleninou....treba nakúpiť zásoby mrazenej....a večera...no ja som nerobila tak ako kniha káže, ale chlebík z obedu som zjedla na večeru s niečím bielkovinovým. A teraz si už chutím na vajíčka na mäkko, kus chlebíka a k tomu paradajky. Kupujem si cherry , lebo klasické sú teraz bez chuti.
Takže držím palce.;)
ada1602
30.01.09,07:03
Jedávala si aj jogurty ? Ja si totiž bez jogurtu život predstaviť neviem a v 90-dňovke sa o jogurtoch nikde nepíše .
DanielaSL
30.01.09,07:07
Jedávala som ich v bielkovinový deň na večeru. Ja ich mám tiež rada, ale teraz od nedele bohužiaľ..keď tak - tak len každý štvrtý večer.;)
Zdenka 0705
30.01.09,12:12
Mne najviac pomáhala zeleninová polievka. Tú som si navarila zo zeleninky, dobre ochutila, aj štipľavá trošku musela byť. A zelenina čerstvá, nie mrazená, väčšie kusy. Keď ma pochytil hlad, tak tá zeleninka ohriata bola dobrá. :-)
A chlebík som kupovala celozrnný ražný, nakrájala na plátky a dala do mrazničky. A každý deň iba 1 kúsok...jedla som ho ako zákusok...len tak...a ako chutil...
Som teraz rozjedená, ale ozaj som vtedy nebývala hladná. Prišla som na to, že je veľmi dôležité jesť v tú istú hodinu a hlavne mať už rozmyslené, čo sa bude variť. Takže zajtra idem na nákupy, aby som mala z čoho variť tú polievku.
helvécia
01.02.09,12:18
Ahoj !
Nevidím žiadny problém zohnať knihu, dá sa stiahnuť cez Google, naklikaj slová 90 dňová diéta a tam je na rôznych stránkach, alebo kníhkupectvo Martinus. Ja som ju tiež držala, kúpila som si knihu. Aj teraz niektoré veci varím podľa nej a aj ovocné raňajky často praktizujem.
wagner
01.02.09,15:33
Nemusíš ani kupovať knihu, keď si pozrieš príspevok č. 10 v tejto téme, tak tam je pricapená. Stiahni si a chudni
marcel.obrin
01.02.09,22:21
Caute poradaci,marne zhanam 90 dnovu dietu, neviete kde by som ju zohnala?Dakujem,chcem byt stihla ako lan.:rolleyes:
urcite vyskusaj toto knihu od bukovskeho "teraz to zide" najdes na martinus.sk
pazll
02.02.09,06:15
Ahojte ;)
tak moj jedalnicek na dnes hrozno a jablko na ranajky, obed zeleninovy salat + syr, tmavy chlieb a na veceru acidko alebo jogurt
pazll
02.02.09,06:20
Zdenka mozem poprosit recept na tu polievku? ja nie som moc polievkova ale toto vyzera ako dobry napad, mat ju v chladnicke :)
Zdenka 0705
02.02.09,07:09
Tá polievka je normálny zeleninový vývar, veeeeľa zeleniny, včera som robila, takže zeler, mrkva, petržlen, kaleráb, karfiol, brokolica, môže aj cibuľka, cesnak aj fazuľkové struky, hrášok ale ja som robila hlavne z čerstvej zeleniny, ochutila, okorenila, aj vňaťka je dobrá, akákoľvek. V diéte sa vývar vyslovene uvádza, aj dnes by si ho mala mať a čo je zvláštne, pije sa po jedle. Mne to pomáhalo, že aj keď som mala napr. studenú stravu, polievku - číru som si prihriala v hrnčeku a vypila. Vôňa a chuť mi trošku pripomenula normálny obed a aj žalúdok bol spokojný. Vývar je možné používať aj na podliatie jedál, ktoré varíš. A zeleninku som jedla, keď som bola hladná, hlavne zo začiatku. Myslím, že s ňou nič nepokazíš. Ale ja som začala už včera, dnes mám škroby :-)
syrik
02.02.09,07:22
Ľudkovia,pokiaľ nemáte zdravotné obmedzenia,treba jesť všetko a s mierou...a hlavne cereálne pečivo,zeleninu a ovocie....skôr sa treba zamerať na pohyb,nie na drastické diéty...:eek:
pazll
02.02.09,07:23
vdaka za recept, ja tu mam zeleninovy bujon ten zalejem do salky po salate
pazll
02.02.09,07:25
Ľudkovia,pokiaľ nemáte zdravotné obmedzenia,treba jesť všetko a s mierou...a hlavne cereálne pečivo,zeleninu a ovocie....skôr sa treba zamerať na pohyb,nie na drastické diéty...:eek:


dik za radu ale toto rozhodne nie je drasticke... a je sa vsetko a hlavne treba davat pozor na kombinacie a spravne poradie
syrik
02.02.09,07:42
dik za radu ale toto rozhodne nie je drasticke... a je sa vsetko a hlavne treba davat pozor na kombinacie a spravne poradie

Ja som to nemyslela na žiaden konkrétny príspevok,ani recept,ale všeobecne...
DanielaSL
03.02.09,11:39
Ja som to nemyslela na žiaden konkrétny príspevok,ani recept,ale všeobecne...

Ale sme v téme 90- dňová diéta.....;)
DanielaSL
03.02.09,11:41
A práve som dojedla štipľavé špagety...a teším sa na večeru..mňam..bude koláčik a čokoláda...:rolleyes:
No v ktorej inej diéte sa môže takto hodovať?:)
DanielaSL
08.02.09,12:29
Zdenka ...pazll...čo je s vami? Ako sa držíte? Ja som dnes mala brokolicu v pare s misou ľadového šalátu.... Manželovi som ju urobila zapečenú a k tomu americké zemiaky..to bola vôňa..a to bolo premáhania neochutnať...;):confused:
Zdenka 0705
08.02.09,15:47
Tak to sme mali podobné...brokolicu milujem na všetky spôsoby...dnes maškrtím aj sušené marhule....ide to fajn, ešte som začala užívať aj psyllium, a vôbec sa mi nezdá nechutné...rozmýšľam, čo zajtra...chodím na tú rhb, tak keď prídem domov, budem hladná, niečo rýchle...mimotemy kontrola na ortopédii dopadla vynikajúco, teraz to je na mne, ako poctivo budem cvičiť:)
DanielaSL
08.02.09,16:00
Zdenka zajtra by sme mali mať mäsko... už sa teším..a najmä na krajec chlebíka...dnes som upiekla čerstvý, ešte sa chladí na kuchynskej linke... Ja idem zajtra na kontrolu k ortopédovi.....a tiež cvičím všetko čo mi kážu...ale nie je to dobré s mojim kolenom....:confused:
Zdenka 0705
08.02.09,16:41
zajtra sú bielkoviny, mám aj šampiňóny, tak to bude mäsko...mňam...plus šalátik z čerstvej zeleniny...mohli by sme si písať recepty, ktoré máme osvedčené a ktoré nám chutia...stále hľadám na nete niečo nové, teraz som našla www. marianna.sk recepty na pohánku, špaldu, vločky atď, veľmi zaujímavé a je ich tam dosť...keď budú škrobové a uhlohydrátové dni...
...koleno potvorské, čo sa mu nepáči?...myslím, že si bola tiež v novembri operovaná, už by sa malo "pozviechať"...držím palce:)
DanielaSL
08.02.09,16:51
Ja zajtra budem v Poprade, tak si chutím na chrumkavú kačku v čínskej reštaurácii ...akurát budem musieť oželieť ryžu... škoda, lebo je to celé fajn. Koleno bolo operované a nejako nechce poslúchať, ale celý problém je v tom, že mám hypermobilné kľby a moje koleno sa nechce dostať do tej polohy ako je to zdravé...:confused:. Keď budeš variť niečo dobré , jednoduché a rýchlopripraviteľné...tak daj vedieť....Možno inšpirujeme aj druhých.:) Teraz pojedám tekvicové semiačka..
marči
08.02.09,21:07
Ahojte, dievčatá ! Spomenula som si, že už bola niekedy založená táto téma. Tak som si ju pohľadala..a vidím, že nie zbytočne ! Ja som sa takisto od 1. febr. dala na 90 dňovku. A je dobré, že sme tu viaceré.
Práve som "naďabila" na túto stránku, sú tam rozpísané recepty na jednotlivé dni. Treba sa tam zaregistrovať a je to. Možno nám to pomôže.

http://chudnime.kiga.sk/viewforum.php?f=21
Zdenka 0705
09.02.09,05:30
Tak vitaj medzi chudnúcimi aj tu, na porade.:)
Fajn stránka to vyzerá byť, pozrela som len v rýchlosti, lebo sa ponáhľam. Ale určite ju budem navštevovať, už som sa zaregistrovala. Díky za tip.
pazll
27.02.09,11:24
Zdenka ...pazll...čo je s vami? Ako sa držíte? Ja som dnes mala brokolicu v pare s misou ľadového šalátu....

no ja som sa moc :(:mee::( nedrzala... ako snazila som sa ako tak dodrziavat zasady ze na ranajky ovocie a postupnost dni... ale mam za sebou pomerne narocne obdobie ale uz viem ze aktulane nie som na zozname postihnutych hospodarskou krizou tak sa mi aj lahsie dietuje

dnes mam druhy den "na tvrdo " cize na obed zemiaciky a tekvicovy privarok (bez mlieka ci smotany ) pol kocky zeleninoveho bujonu miesto vyvaru a na veceru si nechavam chlieb bude hrianka a koooooopec zeleninoveho salatu alebo len biela redkovka (uvidim co este budu v obchode mat ked pojdem z prace domov)
pazll
27.02.09,11:25
http://chudnime.kiga.sk/viewforum.php?f=21


super stranka :) uz som registrovana ;)
evicicenka
01.05.09,13:00
Prejdi na stránku, kde je martinus.sk. Tam ju majú, resp.mali. Je vypredaná:mad:.
Chcela som len poradiť.
evicicenka
01.05.09,13:49
sAhoj Marči!
Teraz som dostala facku na inej stránke, že nie je o diéte, ale o počítaní kJ a vážení. Lenže ja som sa dala na 90-dňovú a som spokojná. Od6.4. som schudla do teraz 9,2kg. Teším sa a radujem. Aj to mi vyvrátili, že nejak rýchlo som stratila kopu kg :-((, ale ja sa nevzdám, len kvôli nejakým závistlivcom. Držím palce každému chudnutiachtivému, či rieši nejaké kJ, či nie. Hlavná vec, že ubúdajú kg...a samozrejme si ich treba vedieť aj udržať.
evicicenka
01.05.09,14:45
super stranka :) uz som registrovana ;)

ja som už tiež registrovaná a vyzerá celkom dobrá táto stránka.:):o Budem ju previdelne navštevovať.:D
pipula
03.05.09,13:48
Vie mi niekto poradiť, čo robiť v tom prípade, keď nemôžem na lačný žalúdok ovocie, ani šťavy, lebo dostanem veľké kŕče do žalúdka? Veľmi by som chcela držať túto dietu. Ďakujem!
cincinela
12.05.09,12:45
Ahojte ! Chcela by som sa opýtať, či ste zvládi piť kávu bez curu a mlieka . Môžem používať umeé sladidlo ?
Kvietocek
12.05.09,13:01
Ano je to vynikajuca chut ale ak môzem odporucit tak na zaciatok si daj tej kavy trosku menej ako zvycajne pri cukre a mlieku. Zatvor oci a skus vychutnat. Mnam :)
dindi22
06.01.10,17:11
Ahojte, som ohľadom diét nováčik. Nie je tu niekto, kto by ju začal držať so mnou?:D:D
Niekto, kto by mi radil a trošku ma v tejto diéte smeroval a radil...
Mám stiahnuté knižky, takže najprv si ich celé preštudujem a potom hor sa...vianočné kilečká dolu!!!!!:---
zdenka131
06.01.10,19:59
Ahojte, som ohľadom diét nováčik. Nie je tu niekto, kto by ju začal držať so mnou?:D:D
Niekto, kto by mi radil a trošku ma v tejto diéte smeroval a radil...
Mám stiahnuté knižky, takže najprv si ich celé preštudujem a potom hor sa...vianočné kilečká dolu!!!!!:---
Ahoj, držím palce, aby sa Ti podarilo dosiahnuť vytúženú hmotnosť. Ak budeš potrebovať poradiť, je tu veľa ochotných poraďákov, ktorí ti radi poradia. :)
dindi22
07.01.10,04:20
Ahoj, držím palce, aby sa Ti podarilo dosiahnuť vytúženú hmotnosť. Ak budeš potrebovať poradiť, je tu veľa ochotných poraďákov, ktorí ti radi poradia. :)
dakujem, ale s pevnou vôľou mi asi nik neporadí, že?:-))))))
Deganova
07.01.10,04:35
dakujem, ale s pevnou vôľou mi asi nik neporadí, že?:-))))))
To nie, najlepšie by bol niekto s Tvojho priameho okolia, aby ste na sebe videli výsledky a ťahali sa. Takto som držala s dcérou delenú stravu - v tom čase som mala 173 cm a 58 kg, chcela som jej dokázať, že to ide - a aj to šlo. Dcéra schudla 30 kg a ja som pod 52 Kg nezišla.
miramax1
07.01.10,04:44
Pevná vôľa je pri každej diéte ozaj dôležitá. Treba si stanoviť reálny cieľ a vydržať. Deganova,krásne ste schudli pra 90 dňovej. Nevrátila sa vám po jej skončeí váha späť, koľko kg mala dcéra, keď tak veľa schudla?
dindi22
07.01.10,06:38
Ja potrebujem schudnúť cca 8 kg, ktoré som nabrala, ked som bola pol roka v Nemecku-zmena stravy(slaná strava a výdatná), častá strava(oni tam jedia asi 8x denne), zmena prostredia...
Už som sa na diétu chystala xkrát, ale poznáta to-"od pondelka"..
A bojím sa jedine toho, že to nezvládnem, keď musím ešte zvlášť variť pre muža!!!
zdenka131
07.01.10,06:53
Ja potrebujem schudnúť cca 8 kg, ktoré som nabrala, ked som bola pol roka v Nemecku-zmena stravy(slaná strava a výdatná), častá strava(oni tam jedia asi 8x denne), zmena prostredia...
Už som sa na diétu chystala xkrát, ale poznáta to-"od pondelka"..
A bojím sa jedine toho, že to nezvládnem, keď musím ešte zvlášť variť pre muža!!!
Ahoj, neboj sa, určite to zvládneš. 8 kg nie je až tak strašne veľa, že by sa to nedalo. Keď niekto dokáže schudnúť 30 kg, Ty určite dokážeš 8. Nečakaj na žiadny pondelok, najlepšie je začať hneď a vydržať. ;)
DanielaSL
07.01.10,07:56
Ja potrebujem schudnúť cca 8 kg, ktoré som nabrala, ked som bola pol roka v Nemecku-zmena stravy(slaná strava a výdatná), častá strava(oni tam jedia asi 8x denne), zmena prostredia...
Už som sa na diétu chystala xkrát, ale poznáta to-"od pondelka"..
A bojím sa jedine toho, že to nezvládnem, keď musím ešte zvlášť variť pre muža!!!

V prvom rade sa musíš niečím naštartovať..mňa kedysi naštartovalo to, že diétu držala kamarátka, ktorá má jedáleň a musela v nej sama variť, lebo jej uprostred leta odišla kuchárka. Dovtedy som si ako ty hovorila..od pondelka. Ale keď mi kamarátka povedala, ako jej to ide postupne dolu a ako to zvláda popri tom varení, tak som si povedala..a čo som ja? Slaboch vari? A hneď ten deň som už s diétou začala. Po týždni sa pridal aj manžel, takže to bolo pre nás oboch ľahšie. Lenže on po dvoch mesiacoch už bol taký vychudnutý, že sa všetci pýtali, či nie je chorý. Posledný mesiac som už ťahala sama..navyše som išla do BA postarať sa o syna, ktorý bol po operácii . Takže som tiež varila dvojmo...synovi a sebe. Ale tým, že ten výsledok sa dostavil a mne kilá ubudli, tak som to všetko zvládala. Najťažšie je začať, potom ak chudneš, tak už ťa tá diéta drží a pevná vôľa sa postupne buduje.
Deganova
08.01.10,03:57
Dcéra v tom čase mala 15 rokov a pri výške 183 cm mala vtedy úctyhodných 98 kg, keďže k tomu sa pridal vysoký tlak bolo to treba riešiť. Lekárka ju chcela pospať do ozdravovne, ale ona chcela ísť len so mnou. Tak sme sa dali bojovať doma. Odvtedy je to 13 rokov, ja som pribrala 6 kg a dcéra 8 kg, takže si myslím vzhľadom k veku a dobe od diéty, je to celkom slušné.
zdenka131
08.01.10,04:14
Želám pekný deň. Motiváciu mala dcéra k chudnutiu ozaj veľkú. Potrebovala schudnúť najmä zo zdravotného hľadiska. Mala šťastie, že ju mal kto v chudnutí podporovať. Váhu si krásne 13 rokov držíte v rámci normy , blahoželám vám obom.
osky
21.07.10,10:28
presla som si celu tuto stranku ale stale neviem princip tejto diety.najde sa niekto z vas,prosim,kto by ju sem prilepil nejako inak,lebo mne Word neotvara,takze prilohy nemam sancu precitat.:mee::mee:dakujem.
zdenka131
22.07.10,07:28
presla som si celu tuto stranku ale stale neviem princip tejto diety.najde sa niekto z vas,prosim,kto by ju sem prilepil nejako inak,lebo mne Word neotvara,takze prilohy nemam sancu precitat.:mee::mee:dakujem.


Breda Hrobat & Mojca Poljašek: 90 - dňová Rozlišovacia diéta

Začína sa vždy bielkovinovým dňom, druhý deň je škrobový, nasleduje sacharidový deň a potom vitamínový deň. Jesť treba tri krát denne .
Piť smiete čistú vodu, nesýtené minerálky, nesladené čaje, čiernu kávu a ovocné či zeleninové šťavy a džúsy, tieto sa však považujú za jedno hlavné jedlo.
Štyri základné dni
Raňajky sú každý deň ovocné.
Aj večere sú presne vymedzené. Platí, že na večeru treba konzumovať to, čo ste mali na obed, avšak len v polovičnú porciu. Na večeru vynechajte celozrnný chlieb i vývar, nejedzte nikdy po ôsmej hodine.
Bielkovinový deň
Je to deň, kedy môžete konzumovať chudé mäso, ryby, mliečne výrobky. Jedzte ich so zeleninovými šalátmi. Namiesto mäsa môžete zjesť dve vajcia, syr, alebo tvaroh a to v rovnakom množstve ako mäso, s mäsom ich však nekombinujte. K tomu ešte krajec celozrnného chleba a 3dl čistej polievky, môže byt aj z kocky, ale bez závarky. Vývar vypite hneď po jedle. Nekombinujte rôzne druhy bielkovín ( mäso s mliečnymi výrobkami, mäso s vajcami, vajcia s mliečnymi výrobkami)
Škrobový deň
V tento deň môžete jesť strukoviny, ryžu a zemiaky. Môžete ich uvariť, alebo udusiť a pridať šalát zo zeleniny, alebo varenú zeleninu. Keď je na rade škrobový deň, majte vždy poruke zeleninový vyvar .
Sacharidový deň
V tento deň smiete jesť cestoviny so zeleninou, bylinkami alebo pizzu s paradajkovou omáčkou. Tiež môžete konzumovať slané pečivo z nekysnutého cesta. Na večeru treba zjesť jeden kus torty, zákusok alebo tri kopčeky zmrzliny a jednu tabuľku čokolády (nie jednu celú čokoládu!)..

Vitamínový deň
V tento deň jete len ovocie, kombinovať ho môžete ľubovoľne, k nemu pridajte aj nesolené orechy a semená. Ovocie si môžete pripraviť aj vo forme polievky, kompótu alebo ho upiecť.
Vodný deň
Jedenkrát mesačne musíte mat vodný deň, a to každý 29ty deň. Vodný deň musí nasledovať za vitamínovým dňom, za nim nasleduje bielkovinový deň. Počas vodného dňa pijete iba vodu
bikam
22.07.10,12:17
Táto diéta je ale riadna blbosť - takéto stravovanie je úplne neprirodzené.!!!
danushka
22.07.10,12:47
No však, ale základ je prirodzenosť svojho bežného stravovania pri redukovaní váhy zmeniť...
Mne sa nezdá až tak neprirodzená táto diéta, pretože telo dostáva všetky potrebné živiny, či?
osky
22.07.10,13:04
dakujem veeeelmi pekne za pekne rozpisane zasady tejto diety-ja som si to medzi tym uz vygooglila,
ale nevadi.je mile ze sa nasiel niekto ochotny.
este som nezacala,musim sa na to trochu pripravit a hlavne s manzelom podojedat dobroty,ktore sa mi k tomu nehodia:D:---.


mimotemyto ze je to blbost,je vec nazoru a ze je to neprirodzene-tak tuto vetu povazujem za blbost ja.

to my vsetci,ktori tliapame jedno cez druhe,kym nas nezacne palit zaha,boliet zaludok a nezacnu sa na nas lepit kila.....,to my sme neprirodzeni!!!!!!
hoci sme si uz na take kombinacie zvykli,nie je to v poriadku.

uz asi pred 15 rokmi som si kupila knihu psychotronicka poradna a tam sa pise,ze clovek by mal sice prijimat bohatu a pestru stravu,ale nie v jednom jedle.ked jeme zemiaky,nemame ich kombinovat s mäsom,ci vajickom.
najhorsia kombinacia je syr,sunka a vajcia!!!!k tomu chlieb a je to na kolaps....
mlieko sa nedoporucuje skoro vobec a ak,tak iba pohar cez den na lacno alebo po dlhej prestavke po jedle,pretoze uz samotne je tazko stravitelne,zahlienuje a nafukuje/vynimku tvoria deti do 3 rokov,ktore mlieko potrebuju,ich organizmus je nan este prisposobeny/ a v kombinacii s hocicim robi totalnu sarapatu v metabolizme.
prekvapilo ma ze sa tam pise aj o tom,ze sa nema jest mäso so syrom,ani vajcom-nema sa to kombinovat.jednotlive jedlo v konkretnej prcii ma byt jednoduche,lahko stravitelne.
napr.aj orechy len nalacno.....a vela inych veci,ktore pripominaju aj principy tejto 90-dnovej diety a ked si pozriete delenu stravu,je to skoro na rovnakom principe.
o ovocnych ranajkach a podobnom stravovani ako v 90-dovej diete sa pise aj v knihe fit pro zivot-vyborna knizka od americkych manzelov,mama si ju kupila,ked sa otvorili hranice a prisli k nam nove infosky o zdravej vyzive.

moje skusenosti:
podla tejto knizky/fit pro zivot/ som sa stravovala dost dlho a nemala som vobec problem s ovocnymi ranajkami,prave naopak.pise sa tam totiz,ze od 4.00 do 12.00 prechadza telo ocistnou fazou.ked si dame ranajky,zastavime ju a tym sa z tela nedostanu von splodiny a jedy-ulozia sa vo forme tukovych vankusov.mne take ranajky vyhovovali a aj ostatne principy.citila som sa svieza a lahka-hoci som nebola stihla ako prutik,ale nebola som ani tlsta.;);)okrem toho treba jest ovocie len nalacno-doobeda alebo cely den len ovocie a zeleninu aöe nekombinovat.,lebo ked si ovocie dame po dakom jedle,vobec telo nevyuzije tie vitaminy ,to ovocie sa nevstrebe,len v creve zahniva.zelenina je neutralna a ta sa moze s hocicim a v hocakom mnozstve kombinovat,vyrovnava hladinu ph v tele .
potom som sa dala nahovorit na to,ze ranajky su zaklad a pribrala som hrozne,mozno aj 15 kg,ktore sa teraz budem snazit kamsi vysmarit!!!!

a stravovala som sa asi 2 roky podla vegetarianskej kucharky,ako studentka ,kedze moja mama mala problemy so zlcnikom a pomohlo jej to velmi.
mäso som vylucila s vynimkou ryb,zajaciny a obcas kuraciny.syry a vajcia som jedla s mierou.aj to bolo super.ziadne traviace problemy,unava a pekna postava.ani neviem,preco sme pri tom nezostali...:confused::confused:

takze ja som za tuto dietu,vyzera dobre,nie je stresujuca a ako citam,tak aj zabera.
lujza.j
22.07.10,14:42
mne sa toto stravovanie tiež páči, vôbec nie je neprirodzené:) čo je prirodzené hádzať do seba "štero na patero"?:rolleyes: zámerne to nazývam stravovanie pretože osobne neznášam slovo dieta a stále som nejakú držala:(:( aj teraz formou ktorou sa stravujem / podľa glykem. indexu/tak tiež to nenazývam diéta, ale stravovanie:D:--- ja ked som pred dvomi rokmi vo februári začala tiež to bolo klasicky "od pondelka", ale zrovna to bol pondelok a celý týždeň, ktorý som strávila na chate a vedela som že tam budem "kvasiť" tak som si povedala, že žačnem, pretože keď by som nezačala ešte viac by som tam nabrala:( tak neviem či je dobrý nápad podojedať všetky dobroty:confused::D:--- držím palce a želám veľa zhodených a nikdy nevrátených kíl:D:D
bikam
23.07.10,04:02
Neprirodzeným som myslela to, že blbosťou je jesť v jeden deň potraviny s podobným zložením (bielkovinový, sacharidový, atď. deň) Podľa mna je prirodzenejšie jesť v jeden deň pestrú stravu - napr. sladké raňajky, obed s mäsom, večera mliečne výrobky, ....Telo má takto každý deň dostatok každej živiny = vyvážená strava. A ešte citát - "chudnutie začína v hlave - sú v nej ústa"
lujza.j
23.07.10,05:09
ja sa síce nestravujem v štýle 90 dňovej, ale v mojom stravovaním chýbajú zemiaky, ryža, biele pečivo, kukurica, strukoviny, banány, hrozno a iné ktoré majú vysoký cukor, možno je to neprirodzené:confused:, ja to neriešim a moje telo nehovorí, že je to neprirodzené, moje krvné a močové testy ukazujú, len priaznivé výsledky a to aj výsledky štítnej žľazy, aj % podkožného tuku je v norme takže:confused:
je na každej z nás akú formu stravovania si vyberieme, koľko tekutín cez deň vypijeme a koľko krát si pôjdeme "hopsnúť" do fitka:);) a aj tak chudnutie začína v hlave aj keď ako píšeš, že ústa sú v hlave;) pretože aj keď zjem niečo čo sa vymyká mojim stravovacím mantinelom tak to v hlave neriešim tak ako kedysi, proste si to užijem, že som si super pochutila aj je to zrovna pizza:D:---
ubka
25.07.10,21:07
dakujem, ale s pevnou vôľou mi asi nik neporadí, že?:-))))))
Didi, máš pravdu, pevnú vôľu musíš mať iba Ty :)
Nepotrebuješ nikoho, kto Ťa bude ťahať, ani podporovať. Ak sa rozhoduje niekto " dietovať", teda presnejšie má záujem niečo na sebe , u seba zmeniť, mal by si stanoviť motív, prečo to chce zmeniť. Či už je to hmotnosť, alebo formovanie postavy, alebo zdravotné hľadisko.
Výraz dieta sa používa pre označenie špecifického stravovania, teda je dieta diabetická, šetriaca, žlčníková, výkrmná a pod...U nás sa zaužíval tento výraz pre odtučňovanie všeobecne.
Sama zdôvodňuješ pribratie na váhe a uvedomuješ si, čo to spôsobilo.
Tu máš poradcu, ktorý Ti radí istý spôsob stravovania, v ktorom sú zakomponované dni s vyhranenými potravinami. Ak si pozorne prečítaš radu nájdeš tam presne to, čo uvádzaš ako dôvod pribratia na váhe-polievka z kocky! samá soľ, glutaman, namiesto mäsa vajce-to nie je bielkovina? Skús sa triezvo pozrieť na radu typu, daj si tortu, zmrzlinu atď.
Je skutočne na Tebe, pre akú zmenu sa rozhodneš.
Dovolím si pripomenúť, že náš organizmus potrebuje každý deń primeraný prísun rôznych živín a x-dňová absencia niektorých spôsobí skôr deštrukciu, ako prospech.
Stravovanie jednotlivca by sa malo riadiť zásadami: pôvodu, genetiky, krvnej skupiny a typu jednotlivca, pri tom by sa nemalo zabúdať na pravidelný prísun predovšetkým minerálov, ktoré sú dôležité pre využitie prijímaných vitamínov. Súhlasím, že kombinácia niektorých potravín spôsobuje problémy pri trávení, metabolizme, ale medzi hlavnými jedlami je dostatok času, aby sme počas dňa, ak máme záujem o zdravé stravovanie, mohli prijať rôznorodú stravu, bez toho, aby sme mali tráviace ťažkosti.
Najväčším nepriateľom sú práve zložité cukry,umelé sladidlá- zákusky, zmrzlina, cukrovinky a syntetické tuky obsiahnuté v polotovaroch.
Ak Ti záleží aj na zdraví a nielen na rýchlom úbytku váhy buď trpezlivá a začni očistou tráviaceho traktu a potom zaraď zdravé stravovanie s menšími porciami jedla. V dopoludňajších hodinách je vhodné prijímať jednoduché cukry-ovocie, zelenina, teda raňajky môžu byť sladké.Sú určité zásady, ale tu nie je priestor na ich kompletné vypísanie.
lujza.j
26.07.10,17:40
Didi, máš pravdu, pevnú vôľu musíš mať iba Ty :)
Nepotrebuješ nikoho, kto Ťa bude ťahať, ani podporovať. Ak sa rozhoduje niekto " dietovať", teda presnejšie má záujem niečo na sebe , u seba zmeniť, mal by si stanoviť motív, prečo to chce zmeniť. Či už je to hmotnosť, alebo formovanie postavy, alebo zdravotné hľadisko.
Výraz dieta sa používa pre označenie špecifického stravovania, teda je dieta diabetická, šetriaca, žlčníková, výkrmná a pod...U nás sa zaužíval tento výraz pre odtučňovanie všeobecne.
Sama zdôvodňuješ pribratie na váhe a uvedomuješ si, čo to spôsobilo.
Tu máš poradcu, ktorý Ti radí istý spôsob stravovania, v ktorom sú zakomponované dni s vyhranenými potravinami. Ak si pozorne prečítaš radu nájdeš tam presne to, čo uvádzaš ako dôvod pribratia na váhe-polievka z kocky! samá soľ, glutaman, namiesto mäsa vajce-to nie je bielkovina? Skús sa triezvo pozrieť na radu typu, daj si tortu, zmrzlinu atď.
Je skutočne na Tebe, pre akú zmenu sa rozhodneš.
Dovolím si pripomenúť, že náš organizmus potrebuje každý deń primeraný prísun rôznych živín a x-dňová absencia niektorých spôsobí skôr deštrukciu, ako prospech.
Stravovanie jednotlivca by sa malo riadiť zásadami: pôvodu, genetiky, krvnej skupiny a typu jednotlivca, pri tom by sa nemalo zabúdať na pravidelný prísun predovšetkým minerálov, ktoré sú dôležité pre využitie prijímaných vitamínov. Súhlasím, že kombinácia niektorých potravín spôsobuje problémy pri trávení, metabolizme, ale medzi hlavnými jedlami je dostatok času, aby sme počas dňa, ak máme záujem o zdravé stravovanie, mohli prijať rôznorodú stravu, bez toho, aby sme mali tráviace ťažkosti.
Najväčším nepriateľom sú práve zložité cukry,umelé sladidlá- zákusky, zmrzlina, cukrovinky a syntetické tuky obsiahnuté v polotovaroch.
Ak Ti záleží aj na zdraví a nielen na rýchlom úbytku váhy buď trpezlivá a začni očistou tráviaceho traktu a potom zaraď zdravé stravovanie s menšími porciami jedla. V dopoludňajších hodinách je vhodné prijímať jednoduché cukry-ovocie, zelenina, teda raňajky môžu byť sladké.Sú určité zásady, ale tu nie je priestor na ich kompletné vypísanie.
mňa pred rokmi naštartovalo - vytočilo to, že cestou do práce v trolejbuse som z hrôzou zistila, že sa mi trase podbradok, no bŕŕŕŕ a v tedy som si povedala, že tak toto teda nieééééé:D:D:D:---
ubka
26.07.10,20:32
mňa pred rokmi naštartovalo - vytočilo to, že cestou do práce v trolejbuse som z hrôzou zistila, že sa mi trase podbradok, no bŕŕŕŕ a v tedy som si povedala, že tak toto teda nieééééé:D:D:D:---
.. a mala si motiváciu:)
Vyplatilo sa, si kočka, ktorá sa o seba stará, gratulujem Ti;)
zk24
27.07.10,08:57
Citala som tuto rozlisovaciu dietu, co je niekde na stranke jedna, ale nejako s tym nesuhlasim. Podla mna medzi jeden z principov rozlisovacej diety / delenej stravy patri ze zelenina a ovocie sa nemozu kombinovat v jeden den.

A ta prirucka hovori ze kazde ranajky maju byt ovocne, bez ohladu na to aky den budeme mat.... podla mna to nesplna kriteria delenej stravy.
osky
27.07.10,18:32
Citala som tuto rozlisovaciu dietu, co je niekde na stranke jedna, ale nejako s tym nesuhlasim. Podla mna medzi jeden z principov rozlisovacej diety / delenej stravy patri ze zelenina a ovocie sa nemozu kombinovat v jeden den.

A ta prirucka hovori ze kazde ranajky maju byt ovocne, bez ohladu na to aky den budeme mat.... podla mna to nesplna kriteria delenej stravy.


toto nie je delena strava!!!!!

a aj v delenej strave je uvedena zelenina ako neutralna-moze sa kombinovat s hocicim len nie s ovocim.
napriklad:ovocie zjes rano na lacno,vytravi ti uz za pol hodinu a zaludok je prazdny.mozes si dat zeleniny kolko chces a este aj nieco k nej.
ak zjes len samotnu zeleninu,vytravi ti za hodinu,potom si teda mozes znova dat ovocie!nemusis sa bat,ze sa to tam pomiesa;).
nie je pravda ze sa to nema kombinovat pocas dna!!!

ak si vsak das napr.zeleninu a k tomu dake mäso,alebo zemiaky a zeleninu,je to sice delena strava,ale trva minimalne 8 hodin,kym sa vyprazdni zaludok natolko,aby si mohla povedat,ze si lacna/prazdna/ a mozes znova zjest ovocie s pocitom,ze to bolo na lacny zaludok,preto sa odporuca to ovocie jest rano,lebo vtedy sme si 100 percentne isti,ze sme este nalacno-tolko moje poznatky z mudrych kniziek....;):)
lujza.j
27.07.10,18:41
.. a mala si motiváciu:)
Vyplatilo sa, si kočka, ktorá sa o seba stará, gratulujem Ti;)
...ďakujem;)
d-nika2
06.01.11,21:58
ja chcem začat tiez mate skusenost dakto?:(:(
lujza.j
06.01.11,22:18
ja nie už som to tu písala:), fungujem na strave z nízkym glykemickým indexom:)+ cvičenie
kamoska1
07.01.11,13:28
ja chcem začat tiez mate skusenost dakto?:(:(
Mám 170 cm,64 kg,44 rokov,dvoch dospelých synov+manžela.Nikdy som nedržala dietu,hoci mam nabeh na pribratie,(moji rodičia boli silní).Jem velmi veľa sladkostí,takmer každy deň,lebo to mam asi drogu.Jedno môžem odporučiť.Od rana jest uplne všetko,vydatne ranajky,obed za tym aj sladke neskoršie,aj hned,to je jedno.Doma o 16.hod.si spravím čaj,nejaku sladkost,viac nič nejem,niekedy sa mi to nepodarí,musím.A moc pohybu.Chodím do telocvične 2 krat za tyžden,doma sa mi nechce cvičit.Od jari mi začne zahrada,takže doporučujem,pohyb a pohyb a pôjde to,uvidíš.
magno
11.01.11,09:35
Tak som sem nakukla,lebo sa ma drzi nejaka ta slaninka a nie a nie sa ma pustit.Nie je to ziaden horor mam 168cm a 63 kil,ale chcem dat dole aspon takych 5-6kg. Pred vianocami (viem-super termin na chudnutie ) som prestala jest chleba a pecivo vobec,nic sladke ani vyprazane-je fakt,ze na stedry vecer a silvester som sa vecery nemohla vyhnut,ale to bolo tak vsetko cim som zhresila a ubytok ziaden.Tak neviem - mam byt len trpezliva a ono to pride,alebo mam proste smolu a uz sa tej slaniny nezbavim,ale s tym sa odmietam zmierit.Uz som k tomu pridala aj Zumbu,takze ak vecer este vladzem,tak sa doma "mecem" pred telkou a nic :( Drzanie nejakej diety nie je pre mna,lebo potom mam depku,ze to musim s tym a to nemozem s tym......:confused: Nechcem ziaden zazracny recept,len snad nejaku dobru radu a popripade vlastne skusenosti po akej dobe zacali kila ubudat :)
Mokrulienka
25.01.11,10:57
nie je lepšie zdravé stravovanie sa a pohyb ? Aj keď to nebude vidieť už po 90 dňoch ale neskôr určite a možno trvalejšie . A čo po diete ?
player85
21.04.13,06:09
Ahojtevcera som zacala touto dietou kolegyna schudla za 3.mesiace 35 kil a aj po skonceni diety je stale chudunka ziaden jojo efekt,ja sice by som rada schudla aspon 10 kil to by vrelo stacilo.len sa chcem spytat ak mate niekto vlastne skusenosti ci mozem pit kavu v akom mnozste pretoze si neviem predstavit ze by som si aspon jednu nedala :) a celkovo viem ze je toho tu vela a zase mi niekto napise,ze vygoogli si,ale predsa ake mate skusenosti vy,doobeda viem ze sa je iba ovocie,co si davate vypopripade ten zeleninovy salat mozem aj neskor ked ma chyti hlad ci len v intervaloch ako mam pisane jest??
lujza.j
21.04.13,06:20
som momentálne tiež v obmedzenom stravovacom režime...kávu dávam presso bez cukru a bez mlieka...ovocie doobeda, ale nie vela a nie všetky druhy...
len ja teraz som na minime sacharidov....čiže žiadne ovocie....
DanielaSL
21.04.13,14:40
Ahojtevcera som zacala touto dietou kolegyna schudla za 3.mesiace 35 kil a aj po skonceni diety je stale chudunka ziaden jojo efekt,ja sice by som rada schudla aspon 10 kil to by vrelo stacilo.len sa chcem spytat ak mate niekto vlastne skusenosti ci mozem pit kavu v akom mnozste pretoze si neviem predstavit ze by som si aspon jednu nedala :) a celkovo viem ze je toho tu vela a zase mi niekto napise,ze vygoogli si,ale predsa ake mate skusenosti vy,doobeda viem ze sa je iba ovocie,co si davate vypopripade ten zeleninovy salat mozem aj neskor ked ma chyti hlad ci len v intervaloch ako mam pisane jest??

Ja som toto držala aj s mužom pred cca 5 rokmi, schudli sme dobre, dobre sme sa cítili...kávu som pila. Jojo efekt dlho nebol, až pokiaľ som neabsolvovala operáciu nohy, jednak som nemala pohyb, jednak som sa rozjedla..a kilá pribudli. Potom som si túto diétu nasadila znova..ale už na mňa nefungovala. Teraz sa stravujem podľa Antónie Mačingovej, mne to vyhovuje viac....je sa dosýta, posledné jedlo môžeš kľudne aj o 20-ej, pokiaľ nejdeš za pol hodinu spať. Skús si zohnať jej knihu "Najedzte sa do štíhlosti".... a dôkladne si ju naštuduj. Kávu odporúča piť len krvnej skupine A a AB. Inak nie....ale ak ti môžem poradiť, ak bez kávy nevieš byť...kúp si kávu s hubou ganoderma, je to káva ktorá nezakysľuje.