Gr.renata
07.02.07,20:23
Chcem sa opýtať ako je to s opsisom na živnostníka a na jeho manželku pri paušálnych výdavkoch?má nárok si to odpočítať od DZ alebo je to už konečná suma na zdanenie?veľmi pekne ďakujem!:confused:
tinaM
07.02.07,20:27
Chcem sa opýtať ako je to s opsisom na živnostníka a na jeho manželku pri paušálnych výdavkoch?má nárok si to odpočítať od DZ alebo je to už konečná suma na zdanenie?veľmi pekne ďakujem!:confused:
Pri uplatňovaní" paušálnych výdavkov" sa jedná o výdavky.
"Odpis na živnostníka a na manželku" = nezdaniteľná časť § 11 ZDP.
Je nárok na uplatnenie pri splnení podmienok.
Muška
07.02.07,20:30
Renatka, už v tejto "milej" téme bolo vysvetlené, že odpis na daňovníka sa nehovorí http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html
Muška
07.02.07,20:35
Renatka,
tu máš príklad - klikni http://www.porada.sk/showpost.php?p=378914&postcount=3
Johanka
07.02.07,20:35
... a odpoveď si dostala už tu http://www.porada.sk/t41159-p8-pausalne-vydavky-ako.html#post384017 :)
Gr.renata
08.02.07,06:10
ďakujem vám veľmi pekne!už v tom mám jasno, lebo moja kámoška sa stále so mnou hádala,že ak uplatním 40% už si nemôže odpočítať nič ani odvody.
ešte raz ďakujem
Marína
08.02.07,06:45
mimotemy Povedz kámoške, nech sa háda až po preštudovaní príslušných zákonov.:rolleyes:
renča1
08.02.07,06:53
mimotemy alebo nech dobehne na poradu.:---