maryann
08.02.07,08:00
Ahojte poraďáci,

chcem sa spýtať na jednu vec. Čo robiť v prípade, ak nemám údaje ako sú IČO, DIČ, IČ DPH a potrebujem súrne vystaviť faktúru. Všetko je to zavinené lajdáckosťou nášho šéfa. Podpisuje zmluvy, ktoré si sám vyhotovuje bez takýchto dôležitých náležitostí.... Upozornený bol na to už asi x-krát, ale to je tak, ako by človek hrach o stenu hádzal. Ja neviem, čo robiť. Kolegynka mi poradila, aby som zistila rodné číslo dotyčného a tak vystavila faktúru. No neuspela som opäť. Ja už naozaj neviem, ako na neho. Tlačia ma termíny a stojí mi tu práca kvôli jednej faktúre.
Ak viete ako takýto problém vyriešiť, dajte mi prosím vedieť....

P.S.: dokedy budeme doplácať na našich nadriadených???? :mad::mad::mad:
zuzanar
08.02.07,07:08
Skús si pohľadať údaje na internete. IČO ak je to FO- živnostenský register, ak PO obchodný register, a IČ DPH na drsr.sk zoznam platiteľov.
maryann
08.02.07,07:17
Ďakujem za pomoc, no nenašlo mi to nič :(. Zadala som meno, priezvisko, adresu.... no a nič mi to nevyhodilo....

Som bezradná :mee:
zuzanar
08.02.07,07:20
Je vôbec SZČO? Skús zadať len meno a priezvisko, oni niekedy zvyknú uvádzať adresu podnikania, ktorá nie je totožná s adresou bydliska. Alebo len mesto, nie ulicu.
tinaM
08.02.07,07:23
Neviem o čo sa jedná, ale SZČO môže vystaviť fa aj súkromnej osobe, ktorá nemá pridelené DIČ, IČ DPH a IČO. Stačí jej adresa.
Zita5
08.02.07,07:23
Ahojte poraďáci,

chcem sa spýtať na jednu vec. Čo robiť v prípade, ak nemám údaje ako sú IČO, DIČ, IČ DPH a potrebujem súrne vystaviť faktúru. Všetko je to zavinené lajdáckosťou nášho šéfa. Podpisuje zmluvy, ktoré si sám vyhotovuje bez takýchto dôležitých náležitostí.... Upozornený bol na to už asi x-krát, ale to je tak, ako by človek hrach o stenu hádzal. Ja neviem, čo robiť. Kolegynka mi poradila, aby som zistila rodné číslo dotyčného a tak vystavila faktúru. No neuspela som opäť. Ja už naozaj neviem, ako na neho. Tlačia ma termíny a stojí mi tu práca kvôli jednej faktúre.
Ak viete ako takýto problém vyriešiť, dajte mi prosím vedieť....

P.S.: dokedy budeme doplácať na našich nadriadených???? :mad::mad::mad:

Aká to môže byť zmluva bez identifikácie proti strany ? Asi neplatná .
Nech pomôže teraz šéf a zistí údaje odberateľa .
maryann
08.02.07,08:23
Aká to môže byť zmluva bez identifikácie proti strany ? Asi neplatná .
Nech pomôže teraz šéf a zistí údaje odberateľa .

On mi na to dnes povedal, že už mu volal viackrát no "chlap mu to stále neposlal". Podotýkam, že už je to 2 týždne, čo mu to pripomínam. Je to neskutočné, tak ja sa tu rozčuľujem, keď on to má totálne v paži...... Asi by som mala k práci zaujať taký postoj ako má on a bola by som kľudná... (no ale moje svedomie nie :confused:).
Zita5
08.02.07,08:26
On mi na to dnes povedal, že už mu volal viackrát no "chlap mu to stále neposlal". Podotýkam, že už je to 2 týždne, čo mu to pripomínam. Je to neskutočné, tak ja sa tu rozčuľujem, keď on to má totálne v paži...... Asi by som mala k práci zaujať taký postoj ako má on a bola by som kľudná... (no ale moje svedomie nie :confused:).

Nuž podľa mňa je zmluva neplatná , a ak ste dodávali tovar resp. služby na základe odfláknutej zmluvy , možno to už ani nebudete mať komu vyfakturovať ...aj to je možné .
Viera.M.
08.02.07,08:55
On mi na to dnes povedal, že už mu volal viackrát no "chlap mu to stále neposlal". Podotýkam, že už je to 2 týždne, čo mu to pripomínam. Je to neskutočné, tak ja sa tu rozčuľujem, keď on to má totálne v paži...... Asi by som mala k práci zaujať taký postoj ako má on a bola by som kľudná... (no ale moje svedomie nie :confused:).
Tak si skús od šéfa vypýtať tlf. kontakt a zavolaj mu Ty...