misa
08.02.07,09:03
Dobry den, chcem sa Vas spýtať na Váš názor. Som zamestnancom vo väčšej sro, kde spracovávam účtovníctvo. V r.2006 som si založila vlastnú sro na vedenie účtovníctva. V tejto som jediným spoločníkom, konateľom a samozrejme aj vykonávateľom všetkých účtovných prác ktoré fakturujem. Vo vlastnej sro nepoberám žiadny príjem, chcem len prípadný zisk rozdeliť na konci roka.
1. Môžem z vlastnej sro fakturovať môjmu zamestnávateľovi časť účtovných prác? Zamestnancom tu zostávam aj naďalej, len či nie je problém v tom, že v podstate tú prácu robím stále ja keďže nemám a ani nebudem mať zamestnancov.
2. Môžem si do vlastnej sro prenajať auto (od živnostníka ktorý má na prenajímanie živnosť) a používať ho pri zbere a rozvoze dokladov, teda pri vykonávaní účtovníckych prác aj keď vo vlastnej sro nie som zamestnaná. Nepôjde o cesty konateľa ani spoločníka. Nie je nejaká podmienka že na vykonávanie normálnych prác musím byť vo vlastnej sro aj zamestnancom?
Ďakujem za názory.
Vladimír Ozimý
08.02.07,09:15
no je kopec S.r.o. firiem ktoré fungujú tak ako vy a normálne faktúruju...ste konateľom vystupujete v mene firmy a prečo by ste nemohli si prenajať auto...keď by to bol problém tak sa dajte na dohodu za 100 Sk mesačne a nemusite nič riešiť...napln práce bude účtovnícke práce...