Zoltán Kovács
08.02.07,08:09
Preberám účtovníctvo geodeta, ktorý je od 01.02.2007 plátcom dph. Nemám v tom jasno ako môže fakturovať nasledovné:

Vykonané služby s DPH - samozrejme
Refakturácia kolkov - s alebo bez DPH.

Ak tá refakturácia kolkov je bez DPH zarátava sa to do koeficientu alebo nie?
Zoltán Kovács
08.02.07,07:18
Nikto neporadí?
betka
08.02.07,08:47
Postovne sluzby su oslobodene od DPH.
Ak tomu rozumiem.
VY ako firma nakupite kolky, a potom ich prefakturujute. Zda sa mi, ze sa zamotavate do koeficietu.
Zoltán Kovács
08.02.07,08:51
Postovne sluzby su oslobodene od DPH.
Ak tomu rozumiem.
VY ako firma nakupite kolky, a potom ich prefakturujute. Zda sa mi, ze by tam mala byt DPH, a uz sa zamotavate do koeficietu.

Ale kolky nie sú poštovné služby, ale ceniny, ktoré sa nakupujú bez dph. Prefakturujú sa v nákupnej hodnote.
Johanka
08.02.07,09:02
§ 22 Zákona o DPH
(3) Do základu dane podľa odseku 1 sa nezahŕňajú výdavky platené v mene a na účet kupujúceho alebo zákazníka, ktoré dodávateľ požaduje od kupujúceho alebo zákazníka (ďalej len prechodné položky ).
Johanka
08.02.07,09:05
betka
08.02.07,09:06
§ 22 Zákona o DPH
(3) Do základu dane podľa odseku 1 sa nezahŕňajú výdavky platené v mene a na účet kupujúceho alebo zákazníka, ktoré dodávateľ požaduje od kupujúceho alebo zákazníka (ďalej len prechodné položky ).

Dakujem Johanka, konecne som pochopila pojem prechodne polozky v DPH.
Zoltán Kovács
08.02.07,09:09
Pozri aj tu http://www.porada.sk/t20826-kolky-a-dph.html?highlight=refaktur%E1cia

mimotemy Keby sa dalo, pridal by som ešte jeden bodík, len tej istej osobe po sebe nemôžem.
Rozalka
06.12.07,15:28
Nechcem otvárať novú tému, preto dávam sem:

Geodet vykonával činnosť (geodeta) v tuzemsku pre objednávateľa s IČ CZ.
Fakturoval bez DPH, objednávateľ žiadal prepísať s komentárom:
My to budeme fakturovať slovenského odberateľovi, tak tam tú slovenskú DPH fakturujte.

AJ zaplatili celú sumu, čo s tým?

:eek::eek::eek:Mám to takto zaúčtovať?
Zoltán Kovács
06.12.07,15:33
Nechcem otvárať novú tému, preto dávam sem:

Geodet vykonával činnosť (geodeta) v tuzemsku pre objednávateľa s IČ CZ.
Fakturoval bez DPH, objednávateľ žiadal prepísať s komentárom:
My to budeme fakturovať slovenského odberateľovi, tak tam tú slovenskú DPH fakturujte.

AJ zaplatili celú sumu, čo s tým?

:eek::eek::eek:Mám to takto zaúčtovať?

Služba poskytnutá na tuzemskej nehnuteľnosti, miestom dodania je tuzemsko.
Rozalka
06.12.07,17:43
Služba poskytnutá na tuzemskej nehnuteľnosti, miestom dodania je tuzemsko.

Neviem, či to mám posudzovať
- § 15 ods. 2
- § 15 ods. 8 písm. b)

A teda či sa má fakturovať so slovenskou DPH?
Rozalka
06.12.07,19:35
Poraďáci, máte nejaký nápad?
cloe
06.12.07,22:54
Tak ako uviedol Smith. Jedná sa o službu vzťahujúcu sa na nehnuteľnosť a preto určíš miesto dodania služby podľa § 15, odst.2.
8alle
09.12.07,16:52
Tak ako uviedol Smith. Jedná sa o službu vzťahujúcu sa na nehnuteľnosť a preto určíš miesto dodania služby podľa § 15, odst.2.
Píšete tu v inotajoch, môžete aj nám, nechápajúcich predpisy, po lopate povedať, či fakturovať s DPH alebo nie? Ďakujem pekne.
cloe
09.12.07,17:38
Áno, treba fakturovať so slovenskou DPH, keďže sa nehnuteľnosť sa nachádza v tuzemsku.