Zita5
08.02.07,08:52
Mate niekto už skúsenosť s týmto očkovaním ? Dnes ho absolvovala moja dcéra na jej vlastné rozhodnutie . Ešte ju čakajú 2 dávky .

Ak môžete , napíšte svoj poznatok z tohto očkovania resp. skúsenosť ,názor.

Ďakujem .
tiny77
08.02.07,08:08
noo.. asi sme na jednej lodi.
http://www.porada.sk/t42080-multivitaminove-pripravky.html#post384380
tiez som dopadla tak, ze jedna dr. mi indonal predpisala
a druha so sikmym pohladom povedala, ze je na mojom zvazeni, ci si to kupim
a uverim marketingovemu tahu.

k tomu ockovaniu - neviem povedat nic.
Dada
08.02.07,08:09
Dosť som o tom čítala. Ale bohužiaľ už nesĺňam vekové kritérium. Dokonca sa mi dostala do rúk aj taká štúdia okolo toho a strašne si to chvália. Bližšie skúsenosti nemám. Viem, že treba podstúpiť očkovanie 3x , teraz, potom o 2 mesiace a o 6 mesiacov. Cena tuším cca 5tisíc na dávku.
Koľko platila tvoja dcéra?
renča1
08.02.07,08:11
Mate niekto už skúsenosť s týmto očkovaním ? Dnes ho absolvovala moja dcéra na jej vlastné rozhodnutie . Ešte ju čakajú 2 dávky .

Ak môžete , napíšte svoj poznatok z tohto očkovania resp. skúsenosť ,názor.

Ďakujem .

Zitka vyzerá to tak, že skôr budeš ty nás informovať ako my teba. Je strašne málo osôbok , ktoré podstúpili očkovanie.
Dada
08.02.07,08:13
Zitka vyzerá to tak, že skôr budeš ty nás informovať ako my teba. Je strašne málo osôbok , ktoré podstúpili očkovanie.

Veru, je o tom ešte dosť málo počuť. Moja mama robí na gynke, keď bude mať nejakú konkrétnu skúsenosť, tak vám dám vedieť, ale zatiaľ moje znalosti sú len v teoretickej rovine.
Keď som o tom prvý krát počula, tak som si to chcela dať aj ja. Ale bohužiaľ, vek nepustí.
Tweety
08.02.07,08:16
Veru, je o tom ešte dosť málo počuť. Moja mama robí na gynke, keď bude mať nejakú konkrétnu skúsenosť, tak vám dám vedieť, ale zatiaľ moje znalosti sú len v teoretickej rovine.
Keď som o tom prvý krát počula, tak som si to chcela dať aj ja. Ale bohužiaľ, vek nepustí.
Čoby vek nepustil, dá sa očkovať aj v neskoršom veku. :)
Zita5
08.02.07,08:17
Prvá vakcína 5138,- Sk . Bola dnes v ambulancii na očkovanie , kde bola poradí tretia pacientka očkovaná touto látkou , dnes zvolali setričky aby pozerali ako sa touto vakcínou očkuje ,na pohľad vypadá odstrašujúco ..... myslím , že jej nahánali tým len strach .

Ale musím povedať , že bolo to bolo rozhodnutie v prvom rade mojej dcéry a aj odporučenia doktora , ktorý pozná okolnosti a je to jeden z najlepších doktorov .
Dada
08.02.07,08:20
Čoby vek nepustil, dá sa očkovať aj v neskoršom veku. :)

Všade som sa dočítala, že je to pre ženy (dievčatá) od 9 do 26 rokov.
Dada
08.02.07,08:21
Prvá vakcína 5138,- Sk . Bola dnes v ambulancii na očkovanie , kde bola poradí tretia pacientka očkovaná touto látkou , dnes zvolali setričky aby pozerali ako sa touto vakcínou očkuje ,na pohľad vypadá odstrašujúco ..... myslím , že jej nahánali tým len strach .

Ale musím povedať , že bolo to bolo rozhodnutie v prvom rade mojej dcéry a aj odporučenia doktora , ktorý pozná okolnosti a je to jeden z najlepších doktorov .

Že vraj do ruky je to najlepšie.:confused:
renča1
08.02.07,08:22
Všade som sa dočítala, že je to pre ženy (dievčatá) od 9 do 26 rokov.

Môže sa aj v staršiom veku, len otázne je či si tvoj organizmus vytvorí protilátky v tele.
Zita5
08.02.07,08:22
Že vraj do ruky je to najlepšie.:confused:

Dadka áno, očkovali ju do ruky .
Dada
08.02.07,08:23
Môže sa aj v staršiom veku, len otázne je či si tvoj organizmus vytvorí protilátky v tele.

No veď hej, ale najúčinnejšie je to len v tom veku od 9 do 26 rokov.
Dada
08.02.07,08:24
Dadka áno, očkovali ju do ruky .

A jej pocity?
Zita5
08.02.07,08:25
No veď hej, ale najúčinnejšie je to len v tom veku od 9 do 26 rokov.

Ona má 25 , takže vek spĺňa .Ja okopírujem, príbalový leták a prilepím Vám ho .
Tweety
08.02.07,08:26
Ona má 25 , takže vek spĺňa .Ja okopírujem, príbalový leták a prilepím Vám ho . Zitka, urobila dobre, že sa dala očkovať, ten vírus je pliaga.:) Je super, že veda pokročila aj v tomto. :)
Zita5
08.02.07,08:34
A jej pocity?

Pri vpichu a vpúštaní séra okolie ruky bolelo . Inak v celku v pohode . Pýtali sa , či jej nebude neprekážať , že sa sestričky budú pozerať na to, ako ju očkujú . A tým jej trošku nahnali strach a hlavne jej nahnala strach struna , ktorá bola na vakcíne :) , ale tá mala vyskočiť ako išla očkovacia ihla von . Vedlajšie účinky to má ako pri každom očkovaní , opuch,svrbenie,začervenanie ,teplota .
camelfly
08.02.07,08:46
Pri vpichu a vpúštaní séra okolie ruky bolelo . Inak v celku v pohode . Pýtali sa , či jej nebude neprekážať , že sa sestričky budú pozerať na to, ako ju očkujú . A tým jej trošku nahnali strach a hlavne jej nahnala strach struna , ktorá bola na vakcíne :) , ale tá mala vyskočiť ako išla očkovacia ihla von . Vedlajšie účinky to má ako pri každom očkovaní , opuch,svrbenie,začervenanie ,teplota .

Zitka a musi chodit navyse na nejake kontroly koli tej novej vakcine alebo jej robili pre tym kompletne vysetrenie? to vies, mam dve baby a toto je moc zaujimave
Zita5
08.02.07,08:51
Zitka a musi chodit navyse na nejake kontroly koli tej novej vakcine alebo jej robili pre tym kompletne vysetrenie? to vies, mam dve baby a toto je moc zaujimave

Ona chodí každý rok 1 x na preventívnu prehliadku včetne sona .Čiže 2 februára absolvovala riadnu prehliadku , ale to nebolo kvôli očkovaniu . Na tej prehliadke po rozhovore s doktorom , jej predpísali recept a objednali vakcínu v lekárni .

Inak nie je potrebné kvôli očkovaniu chodiť na prehliadky , jedine , že by niečo spozorovala . Teraz ide o 2 mesiace na ďalšiu vakcínu a potom zasa o 6 mesiacov posledná . Ale mesiace sa počítajú od podania prvej vakcíny .
IvkaO
06.04.07,17:51
Mam 26 a tiez sa planujem dat zaockovat, ale vzhladom k tomu ze uz zijem pohlavnzm zivotom tak by ma zaujimalo ako je na tom vas dcera a co na to jej lekar
monculienka
11.03.08,07:30
Ahoj, ja idem prave v juni na posledne 3. ockovanie. V podstate ma "prehovoril" moj gynekolog. Kedze uz budem mat 25 rokov, tak som si povedala, ze sa na to dam, aj ked je to financne dost narocna vec, ale radsej sa teraz dam zaockovat, ako by som si mala v 40tke buchat hlavu o mur, ze som to neurobila. Na ine hluposti som vyhodila viac penazi, tak preco nie na dobru vec. Tato vakcina jednoducho preukazatelne ucinkuje min. 5 rokov (to je doba, pocas ktorej vedci jej ucinky skumali), ale mmntlne prebiehaju studie, ktore s velkou pravdepodobnostou potvrdia jej permanentny ucinok, tj. pocas celeho zivota. Okrem 2 najagresivnejsich virusov HPV zabranuje tato vakcina aj tvorbe vyrastkov a bradavic v pohl. organoch zeny v neskorsom veku a ma aj niekolko dalsich nezanedbatelnych liecivych ucinkov. Ale na internete urcite najdes ovela podrobnejsie info, ako som ti tu mohla dat ja :)
Lueli
12.03.08,11:46
Dámy, pozor. V zahraničí sú prípady úmrtia po očkovaní, neviem, či presne táto očkovacia látka, ale bolo to očkovanie proti rakovine krčka maternice. Nezabudnite, že očkovacie látky ako aj všetky lieky predpisované lekármi sú velikánsky biznis.
Prajem vám samozrejme, aby ste pocítli len pozitívne účinky.
barinka
06.04.08,19:00
Teda 5000sk za vakcinu je dost. Neprispieva na to napriklad poistovna?
kukučka
06.04.08,19:16
som rozhodne proti
Zita5
07.04.08,05:01
som rozhodne proti


Betka rešpektujem to , že si p r o t i , je to Tvoj názor máš naň plné právo .

Dcéra je už 7 mesiacov po očkovaní . Riziká sú uvedené na príbalovom letáku k vakcíne . Nečíta sa to dobre . Ale to potom by sa nemohlo užívať veľa veľa liekov a pichať veľa injekcií .

V tom momente , ako jej to navrhol gynekológ z dôvodu pretrvávajúcich problémov , to bolo určité riešiene vyhnúť sa niečomu , na čo by mala aj nábeh , takže ja som tiež tomu doktorovi dôverovala a podobne aj dcéra , lebo ten doktor je považovaný za veľkú kapacitu a nie je to len náhodilý gynekológ ,som presvedčená a viem to , že mu na mojej dcére, ako pacientke záleží a nejde tu u nejaký finančý zisk z vakcíny .Ale i napriek tomu nikdy nevieme čo nás čaká a to myslím všeobecne .Takže my to očkovanie už neriešime , čo nás čaká to nás neminie .Určite si želám len to naj , ale čas ukáže .

Ale , že určité obavy človek má , to je isté v každom smere , nie len pri uvedenom očkovaní .
mimotemy

Ja som napríklad od istej doby proti očkovaniu voči chrípke . Celá rodina sme sa každý rok dali očkovať proti chrípke , po očkovaní sme celá rodina zaľahli , čo sme boli chorí , to by sa dalo vydržať , ale moment keď zaočkovali manžela a 2 týždne na to zostal zle , diagnostikovali mu diabetes , tak od vtedy sme prestali s očkovaním proti chrípke . Ja som presvedčená , že to má z vakcíny , obvodná doktorka to nepripustila , ale v TV som počúvala reláciu o očkovaní proti chrípke a tam doktor jasne povedal že sú tam určité riziká , medzi ktorými je aj cukrovka . ;)
bv_alexandra
07.04.08,05:38
Ona má 25 , takže vek spĺňa .Ja okopírujem, príbalový leták a prilepím Vám ho .
nemusíš tu som ho našla:
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/silgard/H-732-PI-sk.pdf

Teda 5000sk za vakcinu je dost. Neprispieva na to napriklad poistovna?
To je len za jednu vakcínu a žena ich musí absolvovať 3 takže je to skutočne vysoká suma, ale myslím si že ak môže zachrániť zdravie ženy, tak to tak vysoká cena nie je. Je mi úplne jasné že nie každý si to môže dovoliť, ale poviem Vám ja mám túto vakcínu už za sebou, a okrem i aj konizáciu, a aj napriek tomu mi lekár odporučil vakcináciu, a kedze sa jednalo o moje zdravie vôbec som nerozmýšlala. Viem čo prebdených nocí som si užila, čakaním na vysledky, takže teraz aspon môžem mať ako taký lepší pocit na duši že som preto niečo urobila. Však mám rodinu, malú dcéru.
A čo sa týka mojej dcéry, teraz už viem že dám aj ju zaočkovať. A aby to nebola taká vysoká investícia naraz, tak je na tú vakcínu šetrím už teraz. :)
Toť môj názor. :)
kukučka
07.04.08,10:37
veľmi vám držím palce dievčatá, to rozhodovanie isto nebolo ľahké
Lenulienka 84
23.04.08,08:18
V pondelok som bola u gynekologičky a v záujme informovanosti som sa na vakcínu opýtala. Prvé čo mi povedala, že cena jednej vakcíny teraz klesla na niečo okolo 4.300,- Sk a vytlačila recept. Dala mi brožurku a tým to zhaslo. Mám 24 rokov a veľmi rozmýšľam nad tým dať sa zaočkovať. Ale po informáciach čo som si vyhľadala na internete veľmi váham. Dočítala som sa, že vakcína je najúčinnejšia pre dievčata okolo 12 roku života, pre tie ktoré ešte nezačali pohlavne žiť. Som zvedavá aký vplyv má táto vakcína na človeka, ktorý už nejaký ten rok pohlavne žije a možno sa už z daným vírusom stretol prípadne nainfikoval?
Sonka17
12.05.08,15:33
Dosť som o tom čítala. Ale bohužiaľ už nesĺňam vekové kritérium. Dokonca sa mi dostala do rúk aj taká štúdia okolo toho a strašne si to chvália. Bližšie skúsenosti nemám. Viem, že treba podstúpiť očkovanie 3x , teraz, potom o 2 mesiace a o 6 mesiacov. Cena tuším cca 5tisíc na dávku.
Koľko platila tvoja dcéra?
Ahoj chcela som sa ta len opytat ze ked si citala vela o tejto vakcine ci by si mi vedela povedat preco sa ockuje pred prvym pohlavnym stykom aa ci pocas podavania vakcin mozem mat pohlavny styk? dakujem :)
Sonka17
12.05.08,15:37
V pondelok som bola u gynekologičky a v záujme informovanosti som sa na vakcínu opýtala. Prvé čo mi povedala, že cena jednej vakcíny teraz klesla na niečo okolo 4.300,- Sk a vytlačila recept. Dala mi brožurku a tým to zhaslo. Mám 24 rokov a veľmi rozmýšľam nad tým dať sa zaočkovať. Ale po informáciach čo som si vyhľadala na internete veľmi váham. Dočítala som sa, že vakcína je najúčinnejšia pre dievčata okolo 12 roku života, pre tie ktoré ešte nezačali pohlavne žiť. Som zvedavá aký vplyv má táto vakcína na človeka, ktorý už nejaký ten rok pohlavne žije a možno sa už z daným vírusom stretol prípadne nainfikoval?
Ahoj chcela som sa ta opytat ze ci si nahodou nezistila nieco o tom ako vplyva ockovanie na to ak uz pohlavne zijes.Pokial viem taq tam klesa ucinnost ale o kolko tak to uz neviem a mozes mat pohlavny styk pocas podavanie vakcin??
inwe
18.07.08,05:50
Ahoj baby

Tak ja uz to mam za sebou vcera som absolvovala poslednu davku :-) nepocitila som ziadnu zmenu a citim sa v pohode. a inak prvu davku som si dala ked som mala 27, moj gyndos mi povedal ze to nevadi a navyse maminka mala rakovinu takze som bola vhodny adept :-) a aspon som kludnejsia :-)
mikri
29.07.08,09:18
Moje dobre si rozmyslite ci vyhodite peniaze. Ide o ockovaciu latku proti 4! typom ked ich je vyse 100. A to nie je proti vzniku rakovine ale proti vyrusu to je treba tiez zdoraznit. No tiez som chcela dat zaockovat dceru ale ked som si zistila ze mlade dievcence na to zomreli a tie vedlajsie ucinky... Dakujem neprosim. Tiez nemate zaruku ze je to na cely zivot. Chripka sa tiez musi preockovavat... Ale je na kazdom ako sa rozhodne...
Ninna
01.08.08,16:49
čítal niekto najnovšiu VITALITU /časopis/? tam je zverejnená štúdia k tomuto očkovaniu.
amazoncanka
03.08.08,20:01
Ahojte.

Neviem sa vyjadriť k tejto téme, lebo ja som už v úplne inom štádiu, kvôli tomu vírusu a pokročilému štádiu onkologického ochorenia som musela podstúpiť operáciu a neskôr aj rádioterapiu a chemoterapiu, ale dávam vám do pozornosti stránku Ligy proti rakovine. Je to http://www.lpr.sk
V časti KONTAKTY (je to na tej webstránke vľavo) je podeskcia LINKA POMOCI, tam je možné zavolať od pondelka do štvrtka od 14,00 do 16,00 a spýtať sa na čokoľvek, aj anonymne. A je tam aj rozpis služieb lekárov (s uvedenám ich špecializácie), ktorí majú v danom mesiaci službu. Verím, že sa niekto dozvie viac na túto tému a dá tú informáciu sem. Všetkým vám držím palce a zdravím vás.
ivanka0147
27.04.09,16:35
Moje dobre si rozmyslite ci vyhodite peniaze. Ide o ockovaciu latku proti 4! typom ked ich je vyse 100. A to nie je proti vzniku rakovine ale proti vyrusu to je treba tiez zdoraznit. No tiez som chcela dat zaockovat dceru ale ked som si zistila ze mlade dievcence na to zomreli a tie vedlajsie ucinky... Dakujem neprosim. Tiez nemate zaruku ze je to na cely zivot. Chripka sa tiez musi preockovavat... Ale je na kazdom ako sa rozhodne...

Moje dobre si rozmyslite ci vyhodite peniaze. Ide o ockovaciu latku proti 4! typom ked ich je vyse 100. A to nie je proti vzniku rakovine ale proti vyrusu to je treba tiez zdoraznit. No tiez som chcela dat zaockovat dceru ale ked som si zistila ze mlade dievcence na to zomreli a tie vedlajsie ucinky... Dakujem neprosim. Tiez nemate zaruku ze je to na cely zivot. Chripka sa tiez musi preockovavat... Ale je na kazdom ako sa rozhodne...

Ked sa uz chces vyjadrit k tejto teme, zisti si najprv dostatok informacii. K tvojmu "mudremu" vyjadreniu ,,Ide o ockovaciu latku proti 4! typom ked ich je vyse 100." ti skopirujem len tolkoto: SILGARD je jediná očkovacia látka, ktorá pomáha chrániť pred 4 typmi ľudského papilomavírusu (HPV typ 6,11,16 a 18).

HPV typy 16 a 18 sú zodpovedné za
~ 70 % prípadov rakoviny krčka maternice
~ 70 % predrakovinovych porúch vulvy a vagíny súvisiacich s HPV

HPV typy 6 a 11 sú zodpovedné za
~ 90 % prípadov genitálnych bradavíc.

A k vete ,,A to nie je proti vzniku rakovine ale proti vyrusu to je treba tiez zdoraznit.": Je to vakcina proti virusu, ale virusu ktory tuto rakovinu sposobi!!

Taktiez chcem podotknut ze ockovanie proti chripke sa predsa neda porovnavat s ockovanim proti rakovine krcka maternice. A ked uz chces tak velmi porovnavat, preco to neporovnas napr. s takym ockovanim proti hepatitide ktore ma tiez ucinky cely zivot...A k vedlajsim ucinkom-tie ma kazdy liek od ockovacich latok az po bezne uzivane antibiotika. Mimochodom ja som ockovanie proti rakovine krcka maternica absolvovala a neprejavil sa u mna ziadny z vedlajsich ucinkov...

Vdaka za slovo.
syrik
27.04.09,17:50
Betka rešpektujem to , že si p r o t i , je to Tvoj názor máš naň plné právo .

Dcéra je už 7 mesiacov po očkovaní . Riziká sú uvedené na príbalovom letáku k vakcíne . Nečíta sa to dobre . Ale to potom by sa nemohlo užívať veľa veľa liekov a pichať veľa injekcií .

V tom momente , ako jej to navrhol gynekológ z dôvodu pretrvávajúcich problémov , to bolo určité riešiene vyhnúť sa niečomu , na čo by mala aj nábeh , takže ja som tiež tomu doktorovi dôverovala a podobne aj dcéra , lebo ten doktor je považovaný za veľkú kapacitu a nie je to len náhodilý gynekológ ,som presvedčená a viem to , že mu na mojej dcére, ako pacientke záleží a nejde tu u nejaký finančý zisk z vakcíny .Ale i napriek tomu nikdy nevieme čo nás čaká a to myslím všeobecne .Takže my to očkovanie už neriešime , čo nás čaká to nás neminie .Určite si želám len to naj , ale čas ukáže .

Ale , že určité obavy človek má , to je isté v každom smere , nie len pri uvedenom očkovaní .
mimotemy

Ja som napríklad od istej doby proti očkovaniu voči chrípke . Celá rodina sme sa každý rok dali očkovať proti chrípke , po očkovaní sme celá rodina zaľahli , čo sme boli chorí , to by sa dalo vydržať , ale moment keď zaočkovali manžela a 2 týždne na to zostal zle , diagnostikovali mu diabetes , tak od vtedy sme prestali s očkovaním proti chrípke . Ja som presvedčená , že to má z vakcíny , obvodná doktorka to nepripustila , ale v TV som počúvala reláciu o očkovaní proti chrípke a tam doktor jasne povedal že sú tam určité riziká , medzi ktorými je aj cukrovka . ;)

Zitka, očkovanie proti HPV áno a proti chrípke nie?? to mi nejako nesedí..a absolútne nesúhlasím s tým, že by očkovacia látka spustila napríklad cukrovku...a to, že ste celá rodina zaľahli po očkovaní? zrejme ste už mali oslabenú imunitu....očkovať sa treba dať vtedy, keď je človek 100% zdravý...
syrik
27.04.09,18:05
Ked sa uz chces vyjadrit k tejto teme, zisti si najprv dostatok informacii. K tvojmu "mudremu" vyjadreniu ,,Ide o ockovaciu latku proti 4! typom ked ich je vyse 100." ti skopirujem len tolkoto: SILGARD je jediná očkovacia látka, ktorá pomáha chrániť pred 4 typmi ľudského papilomavírusu (HPV typ 6,11,16 a 18).

HPV typy 16 a 18 sú zodpovedné za
~ 70 % prípadov rakoviny krčka maternice
~ 70 % predrakovinovych porúch vulvy a vagíny súvisiacich s HPV

HPV typy 6 a 11 sú zodpovedné za
~ 90 % prípadov genitálnych bradavíc.

A k vete ,,A to nie je proti vzniku rakovine ale proti vyrusu to je treba tiez zdoraznit.": Je to vakcina proti virusu, ale virusu ktory tuto rakovinu sposobi!!

Taktiez chcem podotknut ze ockovanie proti chripke sa predsa neda porovnavat s ockovanim proti rakovine krcka maternice. A ked uz chces tak velmi porovnavat, preco to neporovnas napr. s takym ockovanim proti hepatitide ktore ma tiez ucinky cely zivot...A k vedlajsim ucinkom-tie ma kazdy liek od ockovacich latok az po bezne uzivane antibiotika. Mimochodom ja som ockovanie proti rakovine krcka maternica absolvovala a neprejavil sa u mna ziadny z vedlajsich ucinkov...

Vdaka za slovo.

Prepáč, ale zvoľni, prosím Ťa... k tomu len toľko, keď nemá porovnávať očkovanie proti chrípke s očkovaním proti rakovine krčka maternice, tak prečo by ho mala porovnávať s očkovaním proti hepatitíde??? preto, lebo proti chrípke sa treba očkovať každý rok a proti hepatitíde každých 10 rokov??navyše uprav si vedomosti aj Ty...očkovanie proti hepatitíde nie je doživotné, ale sa musí preočkovávať!! smiešny argument...
A k samotnému očkovaniu proti rakovine krčka maternice len toľko, že rozhodnutie je na každej žene...ale každá si musí uvedomiť, že je to NOVINKA, to znamená, že nikto nezaručí, aká bude účinnosť a koľko...
korela
11.06.10,10:02
Hľadala som na porade tému o očkovaní.
Keďže som ju našla na dvoch témach, prikladám linky na obe.

Video z prednášky síce trvá niečo viac ako hodinku, ale je to to najmenej, čo môžeme urobiť pre svoje zdravie. Tak ak si nájdete čas, odporúčam vám všetkým kto sa zaujíma v princípe o očkovanie aby si ho prezrel, rozoberá sa očkovanie, ktoré je zadané v tejto téme.

Tento záznam z prednášky som dostala minulý týždeň. Je informačne šokantný.
A dávam mu v mnohom za pravdu. Jednak som si ešte v mladučkom veku mne doteraz z neznámych dôvodov kúpila knihu od MUDr.Karela Nouzu, DrSc. Skrytá moc imunity, 1985, kde sa píše, že sa nevie čo spôsobia očkovacie látky v ďalších generáciách.
Meno prednášajúcej biochemičky je Anita Petek Dimmer. Viac informácií na internete.

http://www.blip.tv/file/2224472/
Bionda
12.06.10,10:38
Zitka, naša mladá tú teraz čaká posledná očkovacia dávka a všetko je OK.
Ku komplikáciám po očkovaním chcem pridať len toľko - aj napr. úraz ( aj obyčajná rozbitá hlava) môže byť spúšťačom na psychiatrickú diagnózu .... rovnako u očkovania musí byť zdravotný stav úplne v poriadku. Stačí oslabenejšia imunita a priebeh nemusí byť bez komplikácii.... takto je to vždy .
Otázka očkovania tu už bola - sú tí čo sú za a tí čo sú proti.
A ako som už uviedla ja som za očkovanie, ako naša 18r tak aj 4r sú zaočkované na všetko čo považujem za nebezpečné a dá sa . Napr. vírusová meningitída ( v NR tiež na to umrelo pár ľudí), rotavírus, žltačka....
Je to každého rozhodnutie, za ktoré bude niesť dôsledky ...;) - ja nie som spokojná, že sa zrušilo preočkovanie proti DITEPE - záškrt, tetanus, čierny kašel.....
Osobne si myslím, že sme mali ako republika ČSSR prevenciu a očkovanie na vysokej úrovni a teraz to meniť ... mi pripadá úplne šialené...
Zita5
12.07.10,06:15
Zitka, očkovanie proti HPV áno a proti chrípke nie?? to mi nejako nesedí..a absolútne nesúhlasím s tým, že by očkovacia látka spustila napríklad cukrovku...a to, že ste celá rodina zaľahli po očkovaní? zrejme ste už mali oslabenú imunitu....očkovať sa treba dať vtedy, keď je človek 100% zdravý...

Dnes som nakukla do tejto témy , tak odpovedám . nemusíš súhlasiť .Ja som o tom presvedčená a potvrdilo sa mi to aj keď v TA3 sa k tomu vyjadroval jeden doktor .....áno je pravdepodobné , že z očkovania sa môžu spustiť aj iné choroby a nie len cukrovka .

K chrípke sa nevyjadrujem , každý máme na to svoj názor . Čo sa týka cukrovky manžela som presvedčená , že je to z tej vakcíny .
Eva333
12.07.10,11:09
Zitka vyzerá to tak, že skôr budeš ty nás informovať ako my teba. Je strašne málo osôbok , ktoré podstúpili očkovanie.
Ja som absolvovala ockovanie, ziadne problemy ani vedlajsie ucinky sa nevyskytli a to som skor z tych citlivejsich. Aj ked kamaratka mi po absolvovani vsetkych davok povedala, ze o tom citala nejake zle veci, ale to radsej ani nechcem vediet:)
bonita
12.07.10,11:12
Ja pridavam svoj nazor: HPV virus ma takmer uz kazde mlade dievca, ktore pohlavne zije. Telo s normalnou imunitou sa s nim vyrovna samo, o com svedci aj to, ze dospele zeny ho uz nemaju? alebo preco s aim nerobia odbery na tento virus?

Samotne HPV v zdravom tele nespusti zhubne ochorenie, k tomu treba ovela viac faktorov. A nie som si ani ista, ze vzniku rakoviny zabrani, kedze sa ockuje tak kratko, ze statistika jednoducho este nemoze byt. Tiez az cas ukaze, kto mal pravdu a kto nie, ci to uskodilo, ci len nepomohlo. Podla mna percento uspesnych bude tak male, ze davat si pichat latku s este neznamymi vysledkami, za to riziko nestoji. Este by som chapala, keby ju davali zdarma, ako pokusnym osobam / mozete sa niekto hnevat, ale pokus to je a na vysledky sa este len caka a este dlho pocka/, ale take penaize za to platit - no snad to pomohlo distributorovi na zaklade ludskej povahy, ze co je drahe, musi byt dobre.

Neskumala som zlozenie vakciny, ale ak obsahuje sqalen, tak zaockovane dievcata, okrem inych rizik, podstupuju aj rizko neplodnosti.

Poznamka - k zrusenym ockovaniam - malo to zostat tak, ze kto cche da si deti ockovat, kto nie neda. Ak bol zakon postaveny na povinnosti, bol zly.
Eva333
12.07.10,11:12
Dosť som o tom čítala. Ale bohužiaľ už nesĺňam vekové kritérium. Dokonca sa mi dostala do rúk aj taká štúdia okolo toho a strašne si to chvália. Bližšie skúsenosti nemám. Viem, že treba podstúpiť očkovanie 3x , teraz, potom o 2 mesiace a o 6 mesiacov. Cena tuším cca 5tisíc na dávku.
Koľko platila tvoja dcéra?
Mam dobreho gynekologa, urobil najprv test na to, ci je uz virus pritomny v tele (stoji tisicku). Ak nie je pritomny, da sa ockovat v kazdom veku, ziadne vekove kriterium neexistuje, aj ja som uz bola troska nad limit. Ak je virus uz v tele, ockovanie nema ziaden vyznam a su to vyhodene peniaze.
Eva333
12.07.10,11:23
Ahoj chcela som sa ta len opytat ze ked si citala vela o tejto vakcine ci by si mi vedela povedat preco sa ockuje pred prvym pohlavnym stykom aa ci pocas podavania vakcin mozem mat pohlavny styk? dakujem :)
Ako som uz pisala, dobry gynekolog vie za priblizne 1000 korun spravit test, ci uz je virus v tele (ci sa tam uz pohlavnym stykom dostal). Ak ano, ockovanie su vyhodene peniaze. Ak nie, vakcina velmi dobre chrani pred tymto virusom a oplati sa investovat.
basha_V
20.07.10,09:16
moj doktor povedal ze aj ked ma zena tento virus v tele rozbehnuty, moze ockovanie pomoct ho potlacit a predist napr. aj kondylomam co je vedlajsi znak HPV virusu. mam skoro 23 a buduci tyzden sa idem dat ockovat. ci su to vyhodene peniaze alebo nie, skusim co to spravi.
ludmilla
20.07.10,09:35
Tiež sa jednoznačne prikláňam k očkovaniu, pretože je smutné a bolestivé sledovať osudy žien, ktoré s tým ochorením denno-denne bojujú.
danushka
20.07.10,09:56
Aj ja som sa rozhodla, že dám svoju dcéru zaočkovať.
Sama som dlhý čas bojovala s ťažkosťami, ktoré viedli až ku konizácii krčka a genetické dispozície naše dcéry dedia po nás matkách, takže cca 400€ je minimum, čo môžme spraviť pre naše dievčatá, aby sme ich ochránili.
Xanti
20.07.10,09:59
Danushka,
konizáciu ani rakovinu krčka maternice nemá na svedomí genetika. Takže to, že ty si mala s týmto problémy neznamená, že ich bude mať aj tvoja dcéra.
Všetko je o imunite.

Ja som odmietla očkovanie. A to mi chceli dať zadarmo vakcínu 1z3.
danushka
20.07.10,10:14
Nie som lekár, ale že je moja dcéra náchylná na kadečo som nedávno pochopila. Má len 13 rokov, nemá ešte ani periódu, sexuálne nežije a už po oslabení imunity mala genitálny herpes.
Je to veľmi bolestivé a nepríjemné, nehovoriac o skúsenosti dieťaťa s takouto chorobou a celkovo nepríjemným vyšetrením. Súhlasím Gabika, že imunita je základ, ale keď spätne hľadím na problémy mojej mamenky, tak aj genetika v našej rodine zohráva veľa.
Xanti
20.07.10,10:30
Dani,
asi by som sa snažila podporiť imunitu malej. A to že nemá sexuálne skúsenosti je nepodstatné, nakoľko vírus HPV mohla získať už pri pôrode od teba. A naozaj nie je čo závidieť.
kaivorus
23.07.10,02:19
Dať sa očkovať a nevedieť čo to so mnou urobí?
Ak viem čo je v mojom tele načo sa dať očkovať.
Ak mám v tele spôsobilosť pre životaschopnosť mikroorganizmov, a hlavne parazitov ako je papilomavírus, očkovanie môže ešte aj poškodiť.