Gong
08.02.07,10:03
Ahoj prosím o radu, nechápem jednej veci. Robím zamestnancom potvrdenie o príjmoch za rok 2006, r. 9 a 10 nerozumiem. Zamestnanec si platí sám DDS aj životné poistenie. Do r. 9 sa zahrnie DDS a to životné poistenie sa mu neuplatní, lebo si ho platil sám?
Z toho mi to tak vyplýva, lebo v r. 10 je uvedené, že zamestnávateľ za zamestnanca.
Ďakujem
Zoltán Kovács
08.02.07,09:05
Ahoj prosím o radu, nechápem jednej veci. Robím zamestnancom potvrdenie o príjmoch za rok 2006, r. 9 a 10 nerozumiem. Zamestnanec si platí sám DDS aj životné poistenie. Do r. 9 sa zahrnie DDS a to životné poistenie sa mu neuplatní, lebo si ho platil sám?
Z toho mi to tak vyplýva, lebo v r. 10 je uvedené, že zamestnávateľ za zamestnanca.
Ďakujem

Ak DDS a životné poistenie si zamestnanec platí sám, potom na tie riadky nepíšeš nič. Tieto odpočitateľné položky zamestnanec zrejme sám vysporiada v rámci daňového priznania.
katkaj
08.02.07,09:08
Ahoj prosím o radu, nechápem jednej veci. Robím zamestnancom potvrdenie o príjmoch za rok 2006, r. 9 a 10 nerozumiem. Zamestnanec si platí sám DDS aj životné poistenie. Do r. 9 sa zahrnie DDS a to životné poistenie sa mu neuplatní, lebo si ho platil sám?
Z toho mi to tak vyplýva, lebo v r. 10 je uvedené, že zamestnávateľ za zamestnanca.
Ďakujem

Pokiaľ si DDS a životné poistenie platí sám a nejde to cez zamestnávateľa tak do riadku 9 a 10 nič nedáš.
V ročnom zúčtovaní prípadne DP si odpočet na životné poistenie samozrejme uplatniť môže ;)
barborka7
08.02.07,10:05
Ja sa chcem opýtať, zamestnanec mi priniesol potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, kde pracoval od 1-5/2006 a zamestnávateľ mu to vydal hneď pri ukončení pracovaného pomeru teda to potvrdenie o príjme je ešte na starom tlačive, ktoré sa použivalo za rok 2006. Môžem mu uznať toto tlačivo /mal určite iba preddavkovú daň z príjmu/, alebo ho mám preháňať, nech si zadováži potvrdenie o príjme na tlačive, ktoré platí tento rok.
Tweety
08.02.07,10:35
Ja sa chcem opýtať, zamestnanec mi priniesol potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, kde pracoval od 1-5/2006 a zamestnávateľ mu to vydal hneď pri ukončení pracovaného pomeru teda to potvrdenie o príjme je ešte na starom tlačive, ktoré sa použivalo za rok 2006. Môžem mu uznať toto tlačivo /mal určite iba preddavkovú daň z príjmu/, alebo ho mám preháňať, nech si zadováži potvrdenie o príjme na tlačive, ktoré platí tento rok.Nie, nepreháňaj ty nikoho, ak sú tam sumy, ktoré tam majú byť, tak je to postačujúce.