rommy
08.02.07,13:38
Ahoj poraďáci, ak máte podkladovú časť nálepky uplatňujete si DPH?
Mne nastal taký prípad, pracujem v predajni aut a je nová akcia, že k zakúpenému autu dostanete dial.známku, tie známky kupujeme my a dealer nám na ne zašle dobropis, povedali mi že bude vystavený s DPH. Takže ak mám tú podkladovú časť nálepky môžem si uplatniť DPH?
Tweety
08.02.07,12:40
Ahoj poraďáci, ak máte podkladovú časť nálepky uplatňujete si DPH?
Mne nastal taký prípad, pracujem v predajni aut a je nová akcia, že k zakúpenému autu dostanete dial.známku, tie známky kupujeme my a dealer nám na ne zašle dobropis, povedali mi že bude vystavený s DPH. Takže ak mám tú podkladovú časť nálepky môžem si uplatniť DPH?
Áno, na základe tento podkladovej časti nálepky si uplatníme nárok na odpočet dph.
rommy
08.02.07,12:41
A nemusí na tej podkladovej časti byť nalepený ten kontrolný pásik?
Tweety
08.02.07,12:42
A nemusí na tej podkladovej časti byť nalepený ten kontrolný pásik?Kontrolný pásik ostáva u vodiča.:)
rommy
08.02.07,12:45
To len pre istotu, jedna kamka:D mi tvrdí, že tam musí byť aspoň prefotený.... Ďakujem:)
Tweety
08.02.07,12:46
To len pre istotu, jedna kamka:D mi tvrdí, že tam musí byť aspoň prefotený.... Ďakujem:) Na DZ je uvedený manuál.:cool:
Milan Benka
08.02.07,13:02
Keď zlyhajú všetky pokusy, prečítaj si návod.
MANAGERIA
16.02.07,21:57
A nemusí na tej podkladovej časti byť nalepený ten kontrolný pásik?
Nemusí to byť KO pásik je u vodiča
pongo
17.02.07,17:30
Mám jeden problémik, ktorý s týmto súvisí. Auditorka mi tvrdí, že pokiaľ nemáme kupón a nenárokujeme si DPH, nemôžme dať celú sumu za diaľn. známku do nákladov. Chce odo mňa, aby som vypočítala sumu DPH, ktorú by som si mohla nárokovať, keby som kupón mala a túto sumu dala na nedaňové výdavky. Zdá sa mi to hlúposť. Ja som vždy dávala celú sumu za diaľničnú známku do nákladov, veď na doklade je napr. 300,- Sk, DPH 0,- Sk, tak som dala 300,- Sk do nákladov. Máte s tým niekto podobné skúsenosti, ako naša audítorka ?
Johanka
17.02.07,17:36
Nie je to hlúposť ;) .
Ak si platiteľ DPH neuplatní nárok na odpočítanie dane, nemôže si túto DPH dať do daňových výdavkov ( nielen pri DZ).
pongo
17.02.07,17:40
Aj keď mám len doklad z pumpy a na ňom nie je žiadna DPH na uplatnenie ? Keby tam bola vyčíslená a ja si ju neuplatním, tak je mi to jasné.
Johanka
17.02.07,17:43
Zákon nepustí ;) . K uplatneniu nároku na odpočítanie potrebuješ faktúru.
§ 71 Zákona o DPH
.Za faktúru sa považuje aj
a) cestovný lístok vydaný prevádzkovateľom verejnej hromadnej dopravy osôb, ktorý je platiteľom, ak cestovný lístok obsahuje jeho obchodné meno, dátum vyhotovenia a cenu vrátane dane,
b) podkladová časť nálepky, ktorou sa preukazuje zaplatenie úhrady za užívanie diaľnic, ciest pre motorové vozidlá a ciest I. triedy v tuzemsku, ktorá ostane príjemcovi služby po oddelení nalepovacej časti nálepky, ak podkladová časť nálepky obsahuje obchodné meno dodávateľa služby, cenu vrátane dane a sumu dane.
bepo
17.02.07,18:22
To len pre istotu, jedna kamka:D mi tvrdí, že tam musí byť aspoň prefotený.... Ďakujem:)
Yo, pre istotu treba mať prefotené celé sklo :)
MANAGERIA
20.02.07,10:31
Áno ale podklad musí byťje to "FA"
rommy
20.02.07,10:47
Yo, pre istotu treba mať prefotené celé sklo :)


:D hehe to sa mi páči :)