dzupinova
08.02.07,16:11
Prosím Vás o radu:Môj klient má prerušenú živnosť a za slovenského podnikateľa vykonával práce.Mal za obdobie prerušenia živnosti príjem 200.000. Mám tento príjem dať do §10 a k tomu skutočné výdavky , alebo ako to mám zaúčtovať?Prosím zašlite mi pdpoveď mam to vedieť do zajtra. Vopred Ďakujem.
Zoltán Kovács
08.02.07,15:52
Prosím Vás o radu:Môj klient má prerušenú živnosť a za slovenského podnikateľa vykonával práce.Mal za obdobie prerušenia živnosti príjem 200.000. Mám tento príjem dať do §10 a k tomu skutočné výdavky , alebo ako to mám zaúčtovať?Prosím zašlite mi pdpoveď mam to vedieť do zajtra. Vopred Ďakujem.

V prvom rade je formulácia "za slovenského podnikateľa vykonával práce" nejasná. Mám to chápať tak, že pracoval pre iného SZČO, alebo ako? Ak áno na zákalde čoho, akej zmluvy, či je to prac.pomer alebo obdobný? Mandátna zmluva?
stanina
08.02.07,17:54
1/ za slovenské podnikateľa- práce mu poskytla slovenská sro, a práce vykonávané v ČR
2/Prave že nemal žiadnu zmluvu a jednoducho si zarobil peniaze,ktoré musí priznať, pretože firma , ktorá mu ich vyplatila ich uplatní vo výdadvkoch.Poradte mi ako ma postupovať ten SZČO, ktorý peniaze zarobil.
vikinka
08.02.07,17:56
Na základe čoho si ich uplatní tá firma vo výdavkoch?
dracica
08.02.07,17:59
chyba zmluva to je dôležite inak je to práca na čierno...
Zoltán Kovács
08.02.07,18:00
1/ za slovenské podnikateľa- práce mu poskytla slovenská sro, a práce vykonávané v ČR
2/Prave že nemal žiadnu zmluvu a jednoducho si zarobil peniaze,ktoré musí priznať, pretože firma , ktorá mu ich vyplatila ich uplatní vo výdadvkoch.Poradte mi ako ma postupovať ten SZČO, ktorý peniaze zarobil.

To nie je také jednoduché, že jednoducho zarobil tie peniaze. Ak sro mu vyplatila za prácu peniaze, tak medzi nimi mal byť nejaký zmluvný vzťah. Ale tým pádom, že živnosť má pozastavenú nemôžu mať zmluvu sro a SZČO. V tomto prípade sro bude mať problém si uplatniť zaplatené výdavky v nákladoch. Lebo to celé zaváňa čiernou prácou. Žiadne odvody, žiadne dane. A pritom to má znaky závislej činnosti.
stanina
08.02.07,19:38
Tak teda ak nie je v tomto žiadne riešenie tak sro nemá náklad a SZČO príjem?Takže smolu má len sro a to z nedbanlivosti, že nepreverila človeka , ktorý za ňu robí.Ďakujem za odpovede.
Johanka
08.02.07,19:47
Prosím Vás o radu:Môj klient má prerušenú živnosť a za slovenského podnikateľa vykonával práce.Mal za obdobie prerušenia živnosti príjem 200.000. Mám tento príjem dať do §10 a k tomu skutočné výdavky , alebo ako to mám zaúčtovať?Prosím zašlite mi pdpoveď mam to vedieť do zajtra. Vopred Ďakujem.

Okrem toho, že :eek: , tak príležitostný príjem patrí do § 8 ;) .
STRELEC
08.02.07,19:55
[quote=smith] .......... Ale tým pádom, že živnosť má pozastavenú nemôžu mať zmluvu sro a SZČO. ........
Zmluvu môžu mať uzatvorenú. Onen FO jednoducho svojím konaním podľa mňa porušil podmienky pozastavenia. Možno jeho príjem spadal do "bonzáckeho" §. Kto-vie,čo to je za "típka", ale ani on sa zrejme nevyhne problémom.