wiktoria
08.02.07,16:53
ahojte,

prosim Vas o radu. Menila som poistovne u zamestnancov - ale u jednej, zhodou okolnosti alebo prave preto u prvej u ktorej som menila poistovnu mi pri vyplatnej paske vybuhuje ako zrazka zamestnanca poistovna OK ale zrazka za organizaciu mi vybehuju obe - stara aj nova.
prosim viete mi poradit ako to opravit?
dakujem
Zoltán Kovács
08.02.07,16:07
ahojte,

prosim Vas o radu. Menila som poistovne u zamestnancov - ale u jednej, zhodou okolnosti alebo prave preto u prvej u ktorej som menila poistovnu mi pri vyplatnej paske vybuhuje ako zrazka zamestnanca poistovna OK ale zrazka za organizaciu mi vybehuju obe - stara aj nova.
prosim viete mi poradit ako to opravit?
dakujem

WIN alebo DOS verzia?

Vo win verzii pozri sa či si správne ukončila platnosť starej poisťovne v nastaveniach prac.pomeru zamestnanca -> poistné ->zdravotné poistenie.

Dos neovládam.
wiktoria
08.02.07,16:08
ano, mam to ukoncene k 12/2006 a nova je od 1/2007
Zoltán Kovács
08.02.07,16:12
ano, mam to ukoncene k 12/2006 a nova je od 1/2007

Potom neviem kde môže byť pes zakopaný. Možno sa tu ešte najdú fundovanejši uživatelia.
wiktoria
08.02.07,16:19
aj tak dakujem za ochotu pomoct
Zoltán Kovács
08.02.07,16:23
Skús ešte reindexovať dáta.Možno pomôže.
pingino
08.02.07,16:29
Menila som poistovne u zamestnancov - ale u jednej, zhodou okolnosti alebo prave preto u prvej u ktorej som menila poistovnu mi pri vyplatnej paske vybuhuje ako zrazka zamestnanca poistovna OK ale zrazka za organizaciu mi vybehuju obe - stara aj nova.


Platnost povodneho zdrav. poistneho zamestnanca treba ukoncit k 12/2006 a nove zdrav. poistne zamestnanca nastavit k 01/2007. Vid. prilozeny obr.

Ak sa na vyplatnom listku zamestnanca nachadza aj stare aj nove zdrav. poistne, tak sa domnievam, ze jedno z poistnych, nemalo v mzdovom ciselniku spravne nastaveny podtyp polozky "zdravotne poistne". Ono totiz nejde nastavit 2 zdrav. poistovne pre zamestnanca sucasne.

Ak je poistne nastavene naozaj spravne (vid. obr.), skus mzdu zrusit a opakovane ju vystavit.
wiktoria
09.02.07,05:59
vyskusam, zatial dik
hanar
13.02.07,15:42
Potrebujem zmeniť zamestnancovi poisťovňu, ale nemám túto poisťovňu v nastaveniach ako ju tam doplním. Potrebujem rýchlo odpoveď. Ďakujem:confused:
mysimis
13.02.07,15:47
Nakonfiguruj si ju cez mzdový číselník - poistné.
lenkak
13.02.07,19:33
Odpíš si údaje čo máš napr. pri VŠZP a potom ich zapíš aj do novo vytvorenej ZP, tak ako píše Miška v mzdovom číselníku-poistné.
pingino
14.02.07,07:20
Odpíš si údaje čo máš napr. pri VŠZP a potom ich zapíš aj do novo vytvorenej ZP, tak ako píše Miška v mzdovom číselníku-poistné.

To nie je potrebne od verzie 4.57 maju zdravotne poistne v mzdovom ciselniku zaskrtavacie policko "Individualne nastavenie". Ak je policko zapnute, treba poistne pracne nastavovat, ak sa vsak vypne percenta, polozky tvoriace vymeriavaci zaklad poistneho atd. budu prebrate z polozky c.803 VsZP. Staci potom nastavit len kod poistovne atd.
hanar
18.02.07,16:05
Neviem presný postup takú funkciu akú mi tu píšeš nemám. Prosím napíš mi presný postup
mysimis
18.02.07,16:35
Mzdový číselník - práca s mzdovým číselníkom - poistné - pridať ZP poisťovňu a keď si tam vypĺňaš údaje poisťovne tak si tam zaškrtni individuálne nastavenie.
pingino
19.02.07,06:16
Prosím napíš mi presný postup

Zajdi na www.mrp.sk do potom klikni na Otazky a odpovede a pozri otazku c.247