účtovník 007
08.02.07,17:51
Milí poraďáci,
prosím vás o radu. Bolo mi doručené" Oznámenie o začatí konania o dodatočnom povolení zmeny stavby pred dokončením." V tom by nebol žiaden problám, keby sa tá zmena netýkala zmeny predajne na reštauračné zariadenie. V prvom momente ma chytila panika. Som jediný sused, ktorý sa k stavbe má vyjadriť, lebo náš dom je jediný, ktorý s uvedenou predajňou susedí. Sme dva posledné domy v slepej ulici. To znamená, že všetky autá sa budú pred nami otáčať. O speve do noci ani nehovorím. Máte niekto skúsenosť, aké pripomienky vyjadriť k predmetnej zmene? Sme domy so spoločným plotom. Ja by som im nerobila veľké prieky, keby som vedela, že sa budú správať aj susedia slušne. No kde je napísané, že nebude sedenie v lete vonku, že tam nebudú hulákať ožratí, ktorí samozrejme pôjdu iba okolo nášho domu. Vyspevovanie, vybavovanie si potreby a podobne. Cesta ktorá ide okolo nás je priúzka na 2 autá a sused má maličké parkovisko pred domom. Tak na 3 autá. Čo je sakra málo. Z toho vyplýva, že autá budú parkovať pred našim domom, v noci štartovať a podobne. Náš dom sa nachádza pri veľkej križovatke a už od 3,30 sa nám trasú steny z kamiónov, čo okolo nás prechádzajú a z avií, ktoré začínajú zásobovať predajne. A teraz toto.hluk do noci. Zisťovala som si, ako je to s otváracími hodinami a zistila som, že ak si dajú o 24,00 na dvere uzavretá spoločnosť, môžu hulákať aj do rána. Prosím poraďte, ako sa zachovať a aké námietky vzniesť v miestnom zisťovaní? To je 16.2.2007 Za každú radu vopred ďakujem.
účtovník 007
09.02.07,06:51
Nikto ste sa s ničím podobným nestretli?
kukučka
09.02.07,21:22
určite by som im nedala svoj súhlas, choď po radu za odborníkom
Marianna01
09.02.07,21:28
možno skús súhlasiť len pod podmienkou, že bude do vašej uličky zákaz vzajdu áut.
Samozrejme, veľa záleží aj na tom, reštaurácia koľkých hviezdičiek to má byť. ;) Ak to má byť nejaký pajzel, určite by som s tým nesúhlasila. Ak to má však byť slušná reštaurácia - aspoň nebudeš mať ďaleko na večeru...;) To som myslela zo srandy...

No a určite by som to podmienila aj tým, že nebudú otvárať terasu do uličky.
Kotulka
12.02.07,04:26
Všetky námietky uplatni v rámci stavebného konania. Trvaj na vyriešení parkovania a príchodu a odchodu áut, meranie hlučnosti, zaujímaj sa o zatváracie hodiny a s tým súvisiace zabezpečenie dodržiavania nočného kľudu.
Žiadaj všetko zaprotokolovať do zápisnice.
účtovník 007
13.02.07,08:31
určite by som im nedala svoj súhlas, choď po radu za odborníkom
ale za akým odborníkom?
-Bola som na stavebnom úrade-nič. Vraj mám podať námietky. Už mám spísané niečo.
-Bola som za architektom mesta, ktorý reštauráciu povolil. Nevidí dôvod na nepovolenie, ani to, že ja mám vchod do domu 6 m od terasy reštaurácie a môj dvor je situovaný smerom k terase a vchodu do reštaurácie.
-Bola som na obecnej úradovni nahliadnuť do spisov, ale oni ešte nič nepredložili, ani aká bude kapacita, stanovisko hygienika je 6 rokov staré. Všetko majú predložiť na ústnom prejednaní.
účtovník 007
14.02.07,07:39
Ak to má byť nejaký pajzel, určite by som s tým nesúhlasila. Ak to má však byť slušná reštaurácia - aspoň nebudeš mať ďaleko na večeru...;)

Hehe, skúsim im v ústnom konaní navrhnúť doživotné právo obedov pre našu rodinu zdarma.:D Asi by ju potom radšej neotvorili. :D
Inak snažila som si predstaviť, že tam tá reštaurácia už je a ktoré veci ,by mi asi vadili. Tie som si dala na papier a v ústnom konaní ich predložím.