j.s
08.02.07,21:00
Prosim odbornikov na logistiku, aby mi poradili nejaky dobry software pouzivany v logistickych centrach - potrebujem mat prehlad o pohybe paliet, o ich umiestneni, sledovanie poistnych zasob, doba skladovania a pod.
Dakujem za ochotu
j.s
12.02.07,18:53
Skusam to este raz ci sa niekto chyti. Je to pre mna dolezite
Marianna01
14.02.07,20:39
fúha, veľmi špecifická požiadavka, neviem, či niekto bude vedieť. Mne sa osvedčilo pri špeciálnych požiadavkách vyhľadať softvérové spoločnosti na trhu a všetky osloviť. Nejaká sa už chytí a nájde.
j.s
14.02.07,20:50
Dakujem pekne Marianna, rozmyslal som nad tym a asi to tak aj spravim. V logistike sa zorientovat viem, ale s tymi softvérmi veľký kamarát nie som. A obchodný zástupcovia Vám budú tvrdiť, že ich produkt je najlepší
Marianna01
14.02.07,20:52
veď práve. ja to riešim mailom, a každého požiadam o nejaké demo. Prípadne stiahnem z ich stránky, ak je dostupné. Vyskúšam, zistím, čo to obnáša a či nie je zbytočne zložitý. A tak si vyberiem. Prípadne aj nie...;) naposledy som tak dopadla :rolleyes:
j.s
14.02.07,20:56
Skusim spionaz v logistickych centrach a potom oslovim obch. cestujucich/zastupcov. Ale mailom najprv samozrejme. Nechcem niekoho urazat, ale ten ich dar reci mi niekedy prekaza
JanaSys
15.02.07,05:57
My sme hladalli nieco trochu s tym suvisiace a nasli sme. Islo optimalizaciu naplnenia kamionu (softv. z Ameriky) a optimalizaciu kartonov na palete (Nemecko). Vsetko v grafike. Pri tom nemeckom sme uz aj robili lokalizaciu v slovencine, takze pri dalsej verzii tam bude uz aj slovencina. Je to velka nemecka firma, urcite bude mat prehlad (na jesen robili velky logisticky veltrh alebo co). Som teraz chora, ale na buduci tyzden sa popytam kolegu, co to ma na starosti, aby sa ich na to spytal alebo si od neho vypytam linky na ich stranky. Urcite sa mi pripomen, keby som sa ti neozvala, budem mat toho vyse hlavy. Viem ze potrebujes nieco viac ako len palety, ale mozno ti poradia.
sunborn
18.02.07,10:28
Ak mas niekoho znameho v nadnarodnych vyrobnych spolocnostiach skus sa spytat lebo take spolocnosti maju 100% oddelenie logistiky na riesenie odbytu vyrobkov resp. na dovozy komponentov atd. Myslim si vsak, ze uvedeny software byva modulom k celkovemu softwaru riadenia vyroby a mam pocit, ze aj v SAPe by si taky modul nasiel.
j.s
18.02.07,10:51
Dakujem sunborn.
Zial nikoho takeho nepoznam, ale ten SAP si pozriem
sunborn
24.02.07,08:35
to j.s.
V SAPe ako takom to nenajdes. Ako som uz uviedol SAP je modularny system, cize organizacia ma take moduly (jednotlive programy) ake pre svoju cinnost potrebuje. Co je vsak vyhodou tie moduly sa daju doplnovat, cize ak taky modul nemate urcite sa da dokupit alebo naprogramovat. Ak pouzivate SAP bolo by dobre kontaktovat toho od koho ste ho kupili nech vam s tym pomoze.
j.s
24.02.07,17:04
Zistoval som v oddeleniach logistiky a predstav si, ze dost ludi my povedalo, ze pouzivaju SAP (upraveny pre svoje potreby ako uvadzas) a potom velmi dobry software je MFG Pro.
Kazdopadne diky, uz pomaly nachadzam co som hladal.