Natka
09.02.07,07:33
Živnostník má v podnikaní osobný automobil (minulý rok mu skončil leasing za 700 000,- Sk). V januári 2007 sme zaplatili len alikvotnú čiastku na jeden mesiac t.j. 309,- Sk a to preto, lebo 31.01.2007 ho daroval svojmu bratovi. Ako by mal postupovať, čo sa týka oznámenia na daňový úrad? Podávať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, alebo akým spôsobom sa oznamuje na DÚ, že motor.vozidlo už neeviduje živnostník vo svojom účtovníctve od 01. februára tohto roku? A aký zápis treba urobiť v jednoduchom účtovníctve? Iba v dlhodobom majetku dať poznámku, že je vyradený lebo bol darovaný? Pomôžte mi, prosím vás čo najskôr, lebo myslím, že akákoľvek zmena, čo sa týka napr. automobilu musí byť do 15 dní nahlásená na DÚ.
Zoltán Kovács
09.02.07,06:35
Živnostník má v podnikaní osobný automobil (minulý rok mu skončil leasing za 700 000,- Sk). V januári 2007 sme zaplatili len alikvotnú čiastku na jeden mesiac t.j. 309,- Sk a to preto, lebo 31.01.2007 ho daroval svojmu bratovi. Ako by mal postupovať, čo sa týka oznámenia na daňový úrad? Podávať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, alebo akým spôsobom sa oznamuje na DÚ, že motor.vozidlo už neeviduje živnostník vo svojom účtovníctve od 01. februára tohto roku? A aký zápis treba urobiť v jednoduchom účtovníctve? Iba v dlhodobom majetku dať poznámku, že je vyradený lebo bol darovaný? Pomôžte mi, prosím vás čo najskôr, lebo myslím, že akákoľvek zmena, čo sa týka napr. automobilu musí byť do 15 dní nahlásená na DÚ.

Listom oznámiť DÚ, že k 31.1.2007 vyraďuje auto z používania na podnikanie. Na kartu DHM zaznamenať skutočnosť, že auto bolo darované na základe darovacej zmluvy.
Natka
09.02.07,06:44
Listom oznámiť DÚ, že k 31.1.2007 vyraďuje auto z používania na podnikanie. Na kartu DHM zaznamenať skutočnosť, že auto bolo darované na základe darovacej zmluvy.Takže neexistuje nejaké originálne tlačivo daňového úradu, stačí iba listom oznámiť? To je fajn, ďakujem za radu.
Ali36
09.02.07,06:46
A ja prikladám tlačivo, oznámenie k dani z motorových vozidiel.
Paula
09.02.07,06:49
Takže neexistuje nejaké originálne tlačivo daňového úradu, stačí iba listom oznámiť? To je fajn, ďakujem za radu.

K oznámeniu sa zvykne prikladať príloha (kópia kúpnej zmluvy / faktúry/ darovacej zmluvy.../
eby
27.11.08,06:17