Gong
09.02.07,08:58
Ahoj viem, že sa už toho dosť popísalo o zrážkovej dani, ale prosím o radu na môj konkrétny problém: zamestnávame študenta na DOBŠP od 1.1.2007, jeho odmena je 5000Sk, odvediem ÚP a GP, daň 950Sk. Viem že od 1.1.2007 sa zrážková daň bude uvádzať štvrťročne v prehľadoch (nové tlačívá), ak sa mýlim opravte ma prosím. A odvádzanie tejto zrážkovej dane bude ako?
ďakujem a pekný deň
Gong
tinaM
09.02.07,08:01
Ahoj viem, že sa už toho dosť popísalo o zrážkovej dani, ale prosím o radu na môj konkrétny problém: zamestnávame študenta na DOBŠP od 1.1.2007, jeho odmena je 5000Sk, odvediem ÚP a GP, daň 950Sk. Viem že od 1.1.2007 sa zrážková daň bude uvádzať štvrťročne v prehľadoch (nové tlačívá), ak sa mýlim opravte ma prosím. A odvádzanie tejto zrážkovej dane bude ako?
ďakujem a pekný deň
Gong
Prehľady podávaš štvrťročne do konca mesiaca nasledujúceho po uplynutí štvrťroka.
Daň odvádzaš ako doteraz.
evina
09.02.07,08:02
Ahoj viem, že sa už toho dosť popísalo o zrážkovej dani, ale prosím o radu na môj konkrétny problém: zamestnávame študenta na DOBŠP od 1.1.2007, jeho odmena je 5000Sk, odvediem ÚP a GP, daň 950Sk. Viem že od 1.1.2007 sa zrážková daň bude uvádzať štvrťročne v prehľadoch (nové tlačívá), ak sa mýlim opravte ma prosím. A odvádzanie tejto zrážkovej dane bude ako?
ďakujem a pekný deň
Gong
Odvádzanie zrážkovej dane zatiaľ ináč neupravili, t.j. odvádza sa rovnako- myslím tým účet a KS, len jej vykazovanie bude iné...
Marína
09.02.07,08:03
Tak ako doteraz, posledný termín na úhradu je do 15. dňa po mesiaci,v ktorom bola odmena vyplatená. Ja odvádzam spolu s preddavkovou daňou.
evina
09.02.07,08:04
Tak a máš to promptne 3x aj so štvrtým súhlasom :):)
Tweety
09.02.07,08:06
Gong
09.02.07,08:07
Ďakujem a čo s oznámeniami o zrážkovej dani aj tie musím podávať do 15. dňa?
katkaj
09.02.07,08:08
Ďakujem a čo s oznámeniami o zrážkovej dani aj tie musím podávať do 15. dňa?

Tie sa už zrušili. Zrážková daň sa už bude dávať do prehľadov ;)
nikulik
09.02.07,08:59
Ahojte poradaci, bola som tento tyzden na danovom urade, pretoze nasej dan.poradkyni nieco nebolo jasne v Oznámeniach o dani vyberanej zrážkou. Tak som tam sla s kopiami a ked sme to skontrolovali tak mi povedala, že posledné oznámenie, ktoré bolo za december 2006, t. j. dan bola zrazena v januári, a v januári som to oznámenie tam aj zaniesla, tak mám napísať žiadosť o zrušenie toho oznámenia. Lebo vraj budu nove tlačiva a zrázkova dan sa tiez bude uvadzat v prehladom stvrťročných ako preddavková dan. Takže je to správne? Musím napisať tu žiadosť?
Tweety
09.02.07,09:02
Ahojte poradaci, bola som tento tyzden na danovom urade, pretoze nasej dan.poradkyni nieco nebolo jasne v Oznámeniach o dani vyberanej zrážkou. Tak som tam sla s kopiami a ked sme to skontrolovali tak mi povedala, že posledné oznámenie, ktoré bolo za december 2006, t. j. dan bola zrazena v januári, a v januári som to oznámenie tam aj zaniesla, tak mám napísať žiadosť o zrušenie toho oznámenia. Lebo vraj budu nove tlačiva a zrázkova dan sa tiez bude uvadzat v prehladom stvrťročných ako preddavková dan. Takže je to správne? Musím napisať tu žiadosť? NIe, žiadnu žiadosť o zrušenie oznámenia, jednoducho tú ZD uvedieš do prehľadu a finito. Žiadnu zbytočnú byrokraciu nepodporujme.:)
bulnova
09.02.07,11:05
Lenže ak to správca dane nahral do systému, potrebuje nejaký doklad na jeho
storno. Ja som tento prípad riešila odvedením zrážkovej dane za december už
v decembri a teraz mám čas na zistenie ako to bude za 1. štvrťok 2007.
Jozef Mihál
09.02.07,11:07
Správca dane nemal čo nahrávať "do systému" Oznámenie za január 2007, ak podľa zákona takéto Oznámenie už neexistuje.
bulnova
11.02.07,10:57
To je všetko pekné, ale ja si na DÚ pestujem dobré vzťahy - čím ďalej na východ,tým väčšia bykokracia- o tom by mnohí vedeli rozprávky rozprávať! Asi by sme potrebovali tú "zdravú drzosť (boj za spravodlivosť) Bratislavčanov".
Jozef Mihál
11.02.07,11:02
Tak pestujte, možno sa niečo urodí.
Jozef Mihál
11.02.07,11:04
Vidíte, až teraz ma to napadlo. V rámci pestovania dobrých vzťahov - keď to už nahrali do systému, im za január 2007 pošlite opravné "Oznámenie o zrážkovej dani", určite sa potešia.
evina
11.02.07,11:14
Vidíte, až teraz ma to napadlo. V rámci pestovania dobrých vzťahov - keď to už nahrali do systému, im za január 2007 pošlite opravné "Oznámenie o zrážkovej dani", určite sa potešia.

No veru....
Ja sa tu napr.tíško teším, lebo som sa o 100 SK pomýlila v zrážkovej dani za 12/2006 /oznámenie som poslala/ a teraz mám možnosť nenápadne to opravitť v rámci Prehľadu :D, alebo žeby dodatočné?:D
nikulik
12.02.07,06:55
Ďakujem Vám za Vaše príspevky, ale rada by som podotkla, že nerada by som odporovala danovej poradkyni. A napisem Vám aj prečo. Lebo som mala chybu v oznámeniach od polroka, taku, že som do kolonky, v ktorom bola zrazena dan napisala za kt.mesiac bola zrazena, nie v ktorom. Moja poradkyna mohla kludne vyrubit pokutu za jedno oznámenie 2 000,-, ale neurobila to, zavolala ma a opravili sme to, bez pokuty! Takže preto by som radsej napisala tu žiadosť. Ja som len chcela vediet ci ta žiadosť musi byt aj ked sa uz dan bude uvadzat v stvrťročn.prehladoch.
evina
12.02.07,06:59
Ďakujem Vám za Vaše príspevky, ale rada by som podotkla, že nerada by som odporovala danovej poradkyni. A napisem Vám aj prečo. Lebo som mala chybu v oznámeniach od polroka, taku, že som do kolonky, v ktorom bola zrazena dan napisala za kt.mesiac bola zrazena, nie v ktorom. Moja poradkyna mohla kludne vyrubit pokutu za jedno oznámenie 2 000,-, ale neurobila to, zavolala ma a opravili sme to, bez pokuty! Takže preto by som radsej napisala tu žiadosť. Ja som len chcela vediet ci ta žiadosť musi byt aj ked sa uz dan bude uvadzat v stvrťročn.prehladoch.

To je iba veľké prianie správca dane = daňový poradca...
nikulik
12.02.07,07:51
To je iba veľké prianie správca dane = daňový poradca...

:confused: nerozumiem
evina
12.02.07,07:55
:confused: nerozumiem

Píšeš, že Tvoja "daňová poradkyňa" Ti nevyrubila pokutu... z toho mi vyplýva, že hovoríš o svojej správkyni dane, t.j. pani, ktorá Ťa má na starosti, resp. Vašu firmu ako správca dane. Neviem ako teraz, ale predtým dokonca mali"zakázané" radiť, dnes odporučia na styk s verejnosťou.
Na záver - bohužiaľ nie je ani 100% istotou, že poradia správne, ak...
Daňový poradca je človek ktorého rady si platíš.....aj keď ani to nemusí byť 100% /myslím jeho stanovisko/:D

...teda veľké prianie, aby to tak bolo ako píšeš:):)
Jozef Mihál
12.02.07,08:09
...Takže preto by som radsej napisala tu žiadosť. Ja som len chcela vediet ci ta žiadosť musi byt aj ked sa uz dan bude uvadzat v stvrťročn.prehladoch.

...no tak teda napíšte tú žiadosť, nič tým nepokazíte, za podanie žiadosti sa zatiaľ pokuty nerozdávajú.

...ja som na Nový rok zaslal na DÚ mojej daňovej poradkyni peknú pohľadnicu s novoročným vinšom (hoci mi zákon takúto povinnosť neukladá), ani za to sa pokuty nedávajú.
nikulik
12.02.07,08:49
Píšeš, že Tvoja "daňová poradkyňa" Ti nevyrubila pokutu... z toho mi vyplýva, že hovoríš o svojej správkyni dane, t.j. pani, ktorá Ťa má na starosti, resp. Vašu firmu ako správca dane. Neviem ako teraz, ale predtým dokonca mali"zakázané" radiť, dnes odporučia na styk s verejnosťou.
Na záver - bohužiaľ nie je ani 100% istotou, že poradia správne, ak...
Daňový poradca je človek ktorého rady si platíš.....aj keď ani to nemusí byť 100% /myslím jeho stanovisko/:D

...teda veľké prianie, aby to tak bolo ako píšeš:):)

No to ano, to máš pravdu, človek nikdy nevie, ale mne zostava len dufat, ze tu pokutu nevyrubi.
nikulik
12.02.07,08:53
...no tak teda napíšte tú žiadosť, nič tým nepokazíte, za podanie žiadosti sa zatiaľ pokuty nerozdávajú.

...ja som na Nový rok zaslal na DÚ mojej daňovej poradkyni peknú pohľadnicu s novoročným vinšom (hoci mi zákon takúto povinnosť neukladá), ani za to sa pokuty nedávajú.

Chápem pán Mihál, ale ja taký malý človiečik, ....ved keby mi vyrubila pokutu za 6 tlačív po 2 000,-:eek: , ved taku nemam ani vyplatu :D .
Takže radšej tu žiadosť podám a budem čakať či príde aj tak pokuta. Zatial sme mali len za dodatočné danové priznanie k DPH, aj to nami trošku viac otriaslo. Ešte, že sa tí správcovia majú čím ohradiť....