misok
09.02.07,08:30
Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu.
Zamestnanec má 2 hlavné PP. V jednom má podpísané Vyhlásenie, v druhom nie. Druhý PP je uzatvorený na 25 hod. mesačne a preto mzda je nižšia ako 5000 Sk - takže z tohoto príjmu platí zrážkovú daň.
Mal okrem toho uzatvorenú aj dohodu o vykonaní práce a manželku na RD.
Môže mu zamestnávateľ urobiť RZD, alebo ho musí podať sám???
Do RZD mám započítať aj preddavkovú, aj zrážkovú daň?

Nemám v tom celkom jasno, takže by som Vás chcel porosiť o radu, ako mám postupovať.

Vopred ďakujem a prajem pekný deň.
katkaj
09.02.07,07:31
Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu.
Zamestnanec má 2 hlavné PP. V jednom má podpísané Vyhlásenie, v druhom nie. Druhý PP je uzatvorený na 25 hod. mesačne a preto mzda je nižšia ako 5000 Sk - takže z tohoto príjmu platí zrážkovú daň.
Mal okrem toho uzatvorenú aj dohodu o vykonaní práce a manželku na RD.
Môže mu zamestnávateľ urobiť RZD, alebo ho musí podať sám???
Do RZD mám započítať aj preddavkovú, aj zrážkovú daň?

Nemám v tom celkom jasno, takže by som Vás chcel porosiť o radu, ako mám postupovať.

Vopred ďakujem a prajem pekný deň.

Ak si chce dodaniť zrážkovú daň tak musí robiť DP sám. Ak nechce dodaniť zrážkovú daň tak môže požiadať o RZD kde sa vysporiada len preddavková daň
misok
09.02.07,07:38
a ako to bude v prípade RZ zdravotného poistenia ??
V niektorých mesiacoch bude mať vyšší hrubý príjem ako je maximálny vymeriavací základ ZP. Minulý rok- pri podaní RZZP mal nedoplatok, a len jeden Hlavný PP.

Ďakujem.
katkaj
09.02.07,07:41
a ako to bude v prípade RZ zdravotného poistenia ??
V niektorých mesiacoch bude mať vyšší hrubý príjem ako je maximálny vymeriavací základ ZP. Minulý rok- pri podaní RZZP mal nedoplatok, a len jeden Hlavný PP.

Ďakujem.

Pri zúčtovaní zdravotného poistenia sa na príjem z dohody popri zamestnaní neprihliada. Takže bude zúčtovávať len tie pracovné pomery a pokiaľ mal príjem v niektorých mesiacoch vyšší ako je max.VZ tak bude mať nedoplatok ktorý v rámci zúčtovania doplatí
misok
09.02.07,07:45
Nie je mi ale jasné, ktorý zamestnávateľ by mu mal urobiť RZZP, pretože tu vznikne aj nedoplatok za zamestnávateľa - nie len zamestnanca.
katkaj
09.02.07,07:47
Nie je mi ale jasné, ktorý zamestnávateľ by mu mal urobiť RZZP, pretože tu vznikne aj nedoplatok za zamestnávateľa - nie len zamestnanca.

Požiada jedného zamestnávateľa o zúčtovanie a ten oznámi nedoplatok tomu druhému zamestnávateľovi. Tak ako to bolo minulý rok
misok
09.02.07,07:59
Nikdy som to ešte nerobil, tak by som sa chcel opýtať, ktorý zamestnávateľ uhradí ten nedoplatok , a ako ho uhradí zamestnanec?

Teraz trošku čísla, aby som to lepšie pochopil :

1. PP hrubý príjem .... 2 mesiace 50 000,- Sk ( v ostatných mesiacoch do 40 000,- Sk)

2. PP hrubý príjem ......7 x 3 000,- Sk


ďakujem oäť za radu.
katkaj
09.02.07,08:04
Nikdy som to ešte nerobil, tak by som sa chcel opýtať, ktorý zamestnávateľ uhradí ten nedoplatok , a ako ho uhradí zamestnanec?

Teraz trošku čísla, aby som to lepšie pochopil :

1. PP hrubý príjem .... 2 mesiace 50 000,- Sk ( v ostatných mesiacoch do 40 000,- Sk)

2. PP hrubý príjem ......7 x 3 000,- Sk


ďakujem oäť za radu.

každý zamestnávateľ si uhradí svoj prípadný nedoplatok sám za seba.
Táto problematiku tu bola popísaná na mnohých stranách. Skús kliknúť na ročné zúčtovanie zdravotného prípadne na RZZP a nájdeš tam všetko ohľadom zúčtovania zdravotného. Ktoré sa mimochodom robí až k 30.6.2007;)