peterh1
09.02.07,08:37
Dobry deň

Chcel by som sa opytať,či vie niekto poradit ako zaučtovať v Alfe,ak z platby,ktorá odišla z účtu chcem časť zaučtovať ako prev.réžiu a časť ako osobnú spotrebu /ide o platbu za telefón/Je nutné to zaučtovať v Alfe zvlášť,alebo sa to dá voláko nahodiť spolu.
tinaM
09.02.07,07:41
Dobry deň

Chcel by som sa opytať,či vie niekto poradit ako zaučtovať v Alfe,ak z platby,ktorá odišla z účtu chcem časť zaučtovať ako prev.réžiu a časť ako osobnú spotrebu /ide o platbu za telefón/Je nutné to zaučtovať v Alfe zvlášť,alebo sa to dá voláko nahodiť spolu.
Musíš účtovať v dvoch riadkoch. Ja dávam rovnaké číslo dokladu.
jajko50
09.02.07,08:03
Fa za telefon máš pravdepodobne aj v záväzkoch a v došlých faktúrach a tam by bolo dobré ju mať zapísanú v hodnote réžie s poznámkov, prečo sa tá suma delí na réžiu a os. spotrebu. Pri učtovaní učtovať v dvoch položkách do PD a na výpise z účtu tiež uviesť poznámku--potom jedno bude úhrada záväzku-réžia a druhé osobná spotreba podnikatela. Len toľko k prehladnosti zápisov.
Heni
09.02.07,08:13
Dobry deň

Chcel by som sa opytať,či vie niekto poradit ako zaučtovať v Alfe,ak z platby,ktorá odišla z účtu chcem časť zaučtovať ako prev.réžiu a časť ako osobnú spotrebu /ide o platbu za telefón/Je nutné to zaučtovať v Alfe zvlášť,alebo sa to dá voláko nahodiť spolu.
ja to na konci roka interným dokladom mínusujem z prev. réžie a druhým interným dokladom dávam na osobnú spotrebu ...
ekopo
09.02.07,09:36
Prečo otázky tohoto typu nazadávate v sekcii účtovný software ???????????
Veď pre Alfu je vytvorený celý blok.
zuhl
20.01.08,10:09
Ahojte, prosím ako mám Alfe zaúčtovať konečnú fa z Čiech, kde zostáva ešte doplatok. Najskôr boli 3 zálohové a teraz prišla konečná. Ako potom odpárujem tie zálohy?
nelizuz
20.01.08,16:40
Dobry deň

Chcel by som sa opytať,či vie niekto poradit ako zaučtovať v Alfe,ak z platby,ktorá odišla z účtu chcem časť zaučtovať ako prev.réžiu a časť ako osobnú spotrebu /ide o platbu za telefón/Je nutné to zaučtovať v Alfe zvlášť,alebo sa to dá voláko nahodiť spolu.
ahoj,musíš to zaúčtovať na 2x v peňažnom denníku v sekc,baba. 1 účtovní zápis suma v druhom členení prev.réžia, 2 účtovný zápis osobná spotreba
lenkak
20.01.08,18:28
Prečo otázky tohoto typu nazadávate v sekcii účtovný software ???????????
Veď pre Alfu je vytvorený celý blok.

.... mimotemy
aby som mala čo presúvať do správnych sekcií.