MariankaK
09.02.07,08:52
ahojte vsetci,mam otazku z JU leasing v EUR,naklad.automobil
leasing sa tu preberal uz viac krat,ale moj pripad som nenasla,neviem ci je spravne uctovat v priebeho roka splatky do nedan.vydavkov a na konci roka uplatnit odpis a nasledne uroky a poistne do PR, alebo splatku rozuctovat v priebehu roka,len ze ja to mam v EUR,uvediem priklad

istina 1166,20 221,60(dph) 1387,80
úrok 459,20 87,20(dph) 546,40
poistné 149,10 28,30(dph) 177,40
splatka 2111,60EUR

rekapitulácia dph skk
66 669,74(zd) 12 665,18(dph)
takto to mam uvedene na fakture od leas.spolocnosti, ak mam splatku rozhodit na V ovplyv. a V neovplyv., ako mam postupovat, najprv mam uhradit ISTINU ako nakup DNHM, program si hned berie aj celu DPH (12665,18) a potom len urok a poistne do PR, nemala by ta DPH ovplyvnit vysku uroku a poistneho, ako by ste to rozuctovali do PD,odpisujete rovnomerne?Program mi ponuka aj casovy leasing a to sa mi zda divne...odpis ma byt rovnaky po cele roky a posledny je iny, tak je to spravne? A este vo vykaze majetku a zavazkov uvadzate v majetku istinu a zaroven aj v zavazku istinu minus zaplatena cast istiny? Poradte mi niekto prosim, lebo nikto mi nevie dat radu konkretnu a presnu, dakujem, som tu novacik tak ma nesklamte:o papaaaaaa
ondrejvla
09.02.07,18:03
ahojte vsetci,mam otazku z JU leasing v EUR,naklad.automobil
leasing sa tu preberal uz viac krat,ale moj pripad som nenasla,neviem ci je spravne uctovat v priebeho roka splatky do nedan.vydavkov a na konci roka uplatnit odpis a nasledne uroky a poistne do PR, alebo splatku rozuctovat v priebehu roka,len ze ja to mam v EUR,uvediem priklad

istina 1166,20 221,60(dph) 1387,80
úrok 459,20 87,20(dph) 546,40
poistné 149,10 28,30(dph) 177,40
splatka 2111,60EUR

rekapitulácia dph skk
66 669,74(zd) 12 665,18(dph)
takto to mam uvedene na fakture od leas.spolocnosti, ak mam splatku rozhodit na V ovplyv. a V neovplyv., ako mam postupovat, najprv mam uhradit ISTINU ako nakup DNHM, program si hned berie aj celu DPH (12665,18) a potom len urok a poistne do PR, nemala by ta DPH ovplyvnit vysku uroku a poistneho, ako by ste to rozuctovali do PD,odpisujete rovnomerne?Program mi ponuka aj casovy leasing a to sa mi zda divne...odpis ma byt rovnaky po cele roky a posledny je iny, tak je to spravne? A este vo vykaze majetku a zavazkov uvadzate v majetku istinu a zaroven aj v zavazku istinu minus zaplatena cast istiny? Poradte mi niekto prosim, lebo nikto mi nevie dat radu konkretnu a presnu, dakujem, som tu novacik tak ma nesklamte:o papaaaaaa

Myslím, že tu to nie je o tom, či ťa niekto sklame, alebo nie, je tu množstvo ochotných ľudí, ktorí poradia dobre a najmä ochotne. Len by bolo asi lepšie, ak by si preukázala aj ty trošku snahy a hľadala tento problém na Porade. Daj si hľadať, leasing* a máš čo čítať hodiny a hodiny. Ja sama som tu tento problém rozoberala. Takže nesklameme, len musíš aj sama chcieť.
lenkak
09.02.07,19:18
MariankaK
13.02.07,09:34
Ja som to tak nemyslela, si zlata, tiez som listovala poradu, ale zatial som podobny pripad mojmu nenasla, myslim tym leasing v EUR v JU a zatial v porade neviem az tak behat, ale dakujem a skusim to s tou tabulkou, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem