Natka
09.02.07,09:14
Spoločnosť s.r.o. z Čiech si zriadila na Slovensku orgnizačnú zložku podniku zahraničnej osoby. Zamestnancov z Čiech dočasne presunie na SR a tak isto táto org.zložka podniku zahr.osoby bude prijímať zamestnancov zo Slovenska a taktiež budú na dočasnom pracovnom pomere prijímaní zamestnanci z iných štátov EÚ (z iných spoločností) do tejto org.zložky na Slovensku. Zaujíma ma:

- v prípade zamestnancov z Čiech (z pôvodnej spoločnosti), ktorí budú pridelení na dočasnú prácu v org.zložky podniku zahr.osoby v SR, kto bude za nich robiť výplaty a kto bude odvádzať dane a odvody

- v prípade nových zamestnancov zo SR v tejto org.zložky na SR (myslím, že by mzdy, odvody, dane mala realizovať zložka v SR, ale môžem sa mýliť)

- v prípade dočasne pridelených na výkon práce z iných spoločností z EÚ kto bude robiť mzdy, odvody, dane

- v prípade dočasne pridelených na výkon práce z iných spoločností zo Slovenska kto bude robiť mzdy, odvody, dane.

Je to náročná otázka, ale skúsite mi pomôcť? Potrebujem naozaj pomoc aj s odkazom na zákon - paragraf. Ide o veľkú spoločnosť a skúšam to najprv v našej Porade, ale ak sa mi nebude dať poradiť budem sa musiť pýtať po úradoch.
Natka
09.02.07,09:17
Volala som na DÚ, aj na zdr. poisť. a všade som sa stretla: "neviem, asi" Skúste mi prosím vás poradiť.
Natka
09.02.07,11:20
...žeby nikto nevedel?
jamajka
09.02.07,11:27
Natka, pracujem pre jednu organizačnú zložku a tam to funguje tak, že mzdy spracováva každý za svojich zamestnancov. Ak mi pošle zamestnancov šéf zo svojej spoločnosti v ČR, tak mzdy sa im rátajú v ČR. A to že pracovali pre našu org. zložku na Slovensku sa vyrieši prefakturáciou poskytnutých služieb, v ktorých sú zakalkulované i náklady na mzdy.
Natka
09.02.07,12:07
Natka, pracujem pre jednu organizačnú zložku a tam to funguje tak, že mzdy spracováva každý za svojich zamestnancov. Ak mi pošle zamestnancov šéf zo svojej spoločnosti v ČR, tak mzdy sa im rátajú v ČR. A to že pracovali pre našu org. zložku na Slovensku sa vyrieši prefakturáciou poskytnutých služieb, v ktorých sú zakalkulované i náklady na mzdy.Som ti vďačná, že si sa ozvala, bola by som rada, keby sa ešte niekto pripojil, zatiaľ, kým budem hľadať nejaký zákon o tom.:)
ebeš
09.02.07,18:13
§ 58 odst. 5 ZP hovorí, že počas dočasného pridelenia poskytuje zamestnacovi mzdu .... zamestnávateľ, ktorý zamestnanca dočasne pridelil
Z hľadiska platenia odvodov by som upozornila , že pokiaľ zamestnaci nemajú vystavení formulár E101, odvody sa platia v krajine, kde je ich miesto výkonu práce.
Natka
12.02.07,10:50
§ 58 odst. 5 ZP hovorí, že počas dočasného pridelenia poskytuje zamestnacovi mzdu .... zamestnávateľ, ktorý zamestnanca dočasne pridelil
Z hľadiska platenia odvodov by som upozornila , že pokiaľ zamestnaci nemajú vystavení formulár E101, odvody sa platia v krajine, kde je ich miesto výkonu práce.Ďakujem, mám už trošku jasnejšie v tom, ale rada by som bola, keby sa ešte niekto pripojil k danej téme, isto nás existuje viac, čo robia s organizačnou zložkou.