hunakova
09.02.07,12:09
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, ani presne neviem kam nám zaradiť túto otázku: Manžel má HPP a v inej firme má uzatvorenú pracovnú zmluvu na 4 hod./mesačne dosáva za to normálu mzdu a odvody, toto nie je problém, problém je toto: z tej inej firmy dosával aj niečo naviac, na príjmový doklad bez odvodov a daní, teraz ale vyčíslila firma túto čiastku a nevieme ako to ošetriť, aby sme z toho ani firma ani manžel nemuseli resp. museli zaplatiť ( odvody do zdrav. poisťovne, sociálnej poisťovne, daňový úrad) čo najmenej samozrejme v zmysle zákonov. Ďakujem za návrhy. Jeden napadol aj mňa a je to odmena pri osobnom jubileu zamestnanca-to ako manžela, ale tam tuším musí firma odviesť daň(firma to chce mať v nákladoch r. 2006) a to už asi prepásla lehotu.
endrju
09.02.07,11:24
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, ani presne neviem kam nám zaradiť túto otázku: Manžel má HPP a v inej firme má uzatvorenú pracovnú zmluvu na 4 hod./mesačne dosáva za to normálu mzdu a odvody, toto nie je problém, problém je toto: z tej inej firmy dosával aj niečo naviac, na príjmový doklad bez odvodov a daní, teraz ale vyčíslila firma túto čiastku a nevieme ako to ošetriť, aby sme z toho ani firma ani manžel nemuseli resp. museli zaplatiť ( odvody do zdrav. poisťovne, sociálnej poisťovne, daňový úrad) čo najmenej samozrejme v zmysle zákonov. Ďakujem za návrhy. Jeden napadol aj mňa a je to odmena pri osobnom jubileu zamestnanca-to ako manžela, ale tam tuším musí firma odviesť daň(firma to chce mať v nákladoch r. 2006) a to už asi prepásla lehotu.

1. Súvislý text (bez odstavcov a podobných formátovacích "vymožeností") s popisom niekoľkých problémov a "záplavou" položených otázok sa veľmi zle číta a najmä sa veľmi ťažko dá pochopiť
2. Celé je to nejaké zamotané.

2.A
"Príjem na príjmový doklad bez odvodov a daní" je čo? :eek:
Záloha? Alebo ...

2.B
"Vyčíslila firma túto čiastku a nevieme ako to ošetriť" je ...???
Ste ošetrujúcimi lekármi firmy? Ak nejakú čiastku "vyčíslila firma", nie je to predsa problém Vášho manžela dovtedy pokiaľ manžel nie je zodpovedný za "vyčíslovanie firmy".

2.C
Tiež nerozumiem tomu, čo majú náklady firmy za rok 2006 spoločné s odvodmi a daňou Vášho manžela? :eek:

Bolo by vhodné zrozumiteľne sformulovať problém, pri riešení ktorého potrebujete poradiť. V pôvodnom znení príspevku je toho veľmi veľa nedopovedaného a to čo je povedané, je skoro nezrozumiteľné. Odpovedať asi nedokáže ani najväčší "macher". :(

P.S.
:D Aby som iba nekritizoval, na koniec aj pochválim niečo v citovanom príspevku: to "dosávanie" sa mi pááááááááči. :cool:
hunakova
09.02.07,19:39
Ďakujem za konštruktívnu kritiku, snažila som sa dodatočne urobiť v texte aspoň odstavce. Predpokladala som, že ak situáciu opíšem komplexne bude sa ľahšie hľadať odpoveď.
k bodu 2.A "príjem na príjmový doklad bez odvodov a daní" ani firma asi nevedela,
ale teraz mu to spočítala za celý rok 2006. Manžel však nie je podnikateľ ani nič podobné (advokát, lekár...)

k bodu 2.B Nie sme ich lekármi, ale máme nadštandardné vzťahy a pýtam sa aj za nich.

Keď tak nad tým rozmýšľa asi nám nie je pomoci, mali sme si to predebatovať
manžel a firma ešte na začiatku r. 2006. Ale aj tak Andrej ďakujem.