Jana2004
09.02.07,12:01
Pri rozviazaní pracovného pomeru v priebehu roka zamestnacovi vystavím potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti pre nového zamestnávateľa. Priznám, riadne ma vytočil telefonát od "kolegyne účtovníčky", ktorá sa na mňa doslova vyvrieskala, že potvrdenie, ktoré som vystavila bývalému zamestnancovi v priebehu roka je jej na nič, lebo tam nie je dátum z nového roku 2007. Vážne je mnou vystavené potvrdenie pre zamestnanca v priebehu roka neplatné?
endrju
09.02.07,11:09
Pri rozviazaní pracovného pomeru v priebehu roka zamestnacovi vystavím potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti pre nového zamestnávateľa. Priznám, riadne ma vytočil telefonát od "kolegyne účtovníčky", ktorá sa na mňa doslova vyvrieskala, že potvrdenie, ktoré som vystavila bývalému zamestnancovi v priebehu roka je jej na nič, lebo tam nie je dátum z nového roku 2007. Vážne je mnou vystavené potvrdenie pre zamestnanca v priebehu roka neplatné?

Ak vrieskala, asi sa cíti byť "silná" :(
S úsmevom na tvári by som sa tej vrieskajúcej osôbky spýtal na ustanovenie zákona, v ktorom je napísané niečo o tom, čo Ti vytýka ako chybu. :cool:

P.S.
Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že vrieskajúci veľmi rýchlo zmierni tón po položení takejto otázky.
Jara
09.02.07,11:11
Myslím, že aj keď si potvrdenie vystavila v priebehu roka, tak je možné že je neplatné, pretože nemuselo ísť o správnu predtlač. SW nemali ešte v priebehu roka predtlač podľa platnej legislatívy, kde je aj zrážkova daň ale bola ešte predtlač z roku 2005. Možno v tomto je problém. Ak nie, tak nevidím dôvod na nové vystavovanie s dátum spracovania v roku 2007.
Jana2004
09.02.07,11:21
Mala som nové tlačivo (našťastie:) ) a pracovníčka, ktorej sa to týkalo, mala riadnu daň, nie zrážkovú.
Jara
09.02.07,11:24
Tak je to OK. Nové potvrdenie nemusíš vystaviť. Možno sa potrebovala dotyčná odreagovať, a ty si jej padla do rany...