Jana G.
09.02.07,13:19
Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Našla som si chybu za 11/2006 v DPH. Odpočítala som naviac DPH a na riadku 14 mala byť nižšia suma. Ešte som nerobila dodatočné priznanie, tak mi prosím Vás poraďte ako ho urobiť. Urobím komplente celé priznanie ako malo v skutočnosti byť, alebo len riadok 14. Ďakujem.
Milan Benka
09.02.07,12:22
Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Našla som si chybu za 11/2006 v DPH. Odpočítala som naviac DPH a na riadku 14 mala byť nižšia suma. Ešte som nerobila dodatočné priznanie, tak mi prosím Vás poraďte ako ho urobiť. Urobím komplente celé priznanie ako malo v skutočnosti byť, alebo len riadok 14. Ďakujem.

Vyplníš celé DP tak ako malo byť správne vyplnené. Rozdiel uvedieš v r.35.
Na prvej strane DP vyznačíš, že sa jedná o DDP.
katarina.j
09.02.07,21:14
neviem, neviem, ale mne sa zdá, že sa dodatočné - tzv.opravné dan.priznanie k dph vyplňa už len rozdielna suma, nevypisuju sa všetky kolonky, ale len rozdiel.
pongo
09.02.07,21:31
kedysi sa vypĺňali len rozdiely, teraz sa vypĺňa komplet celé, ako má byť správne a na riadku 35 sa uvedie rozdiel
pongo
09.02.07,21:36
neviem, neviem, ale mne sa zdá, že sa dodatočné - tzv.opravné dan.priznanie k dph vyplňa už len rozdielna suma, nevypisuju sa všetky kolonky, ale len rozdiel.

Pozor, dodatočné DP nie je opravné DP !!! Opravné sa podáva do termínu podania daň.priznania, ak sme už odovzdali DP, ale našli sme si chybu (nesankcionuje sa), dodatočné sa podáva po termíne a samozrejme je sankcionované.
tinaM
23.02.07,09:04
Mám problém so znamienkom v riadku 35 DP DPH.

Napr.riadne DP v riadku 32-vlastná DP 35.611,-
dodatočné DP v riadku 32-vlastná DP 31367,-

Rozdiel uvediem plusom, alebo mínusom.

Nerobila som to ešte:cool: .
Tweety
23.02.07,09:06
Mám problém so znamienkom v riadku 35 DP DPH.

Napr.riadne DP v riadku 32-vlastná DP 35.611,-
dodatočné DP v riadku 32-vlastná DP 31367,-

Rozdiel uvediem plusom, alebo mínusom.

Nerobila som to ešte:cool: .
DP sa znížila, teda uvedieš v r 35 mínus.
tinaM
23.02.07,09:08
DP sa znížila, teda uvedieš v r 35 mínus.
Veľmi pekne ďakujem.
Bod pridať ma nepustí. Potom.:)
Daniel99
26.02.07,19:27
Dobrý večer,
prosím o radu ako podať spätne DDP z DPH za šesť mesiacov- pri mesačnom platcovi každé jedno priznanie?


Ďakujem
Anja111
26.02.07,19:31
Dobrý večer,
prosím o radu ako podať spätne DDP z DPH za šesť mesiacov- pri mesačnom platcovi každé jedno priznanie?


Ďakujem
Áno, za každé zdaňovacie obdobie podáš DDP zvlášť.
VTerezka
26.02.07,19:31
Ano, opraviť musíš každý mesiac zvlášť. Na každý mesiac vystavíš nové tlačivko DDP.
Ivenka
26.02.07,20:43
Prosím. Dala som dodatočné priznanie 25.1.07 za 6/2006 Všetky nasledujúce mesiace sme mali povinnosť. Ide o odpočet vo výške 6,5 mil - odpočet z nehnuteľnosti tak sa rozhodol predavajúci. Tento mesiac - február som mala tiež povinnosť cca 150 tis. A teraz mi dochádza, že vlastne kedy ja uvediem ten odpočet, mala som ho uviesť teraz a znižiť povinnosť. Mam správkyňu, ktorá nevychádza s 90% osobami na DU nieto ešte so mnou.
vikinka
26.02.07,20:53
Nadmerný odpočet § 79 zák.o DPH ods.1
Ivenka
26.02.07,20:59
Mam to chapať tak, že teraz som to mala uviesť , že si neviem odpočítať ?
Aj keď je to dodatočné mam to chapať ako "nasledujúce" zdaňovacie obdobie ? Resp.mala. Lebo som to tak neurobila.
evina
26.02.07,21:12
Mam to chapať tak, že teraz som to mala uviesť , že si neviem odpočítať ?
Aj keď je to dodatočné mam to chapať ako "nasledujúce" zdaňovacie obdobie ? Resp.mala. Lebo som to tak neurobila.

Ak sa podáva dodatočné daňové priznanie, ktorým vzniká daňová pohľadávka voči DÚ je tento chápaný ako preplatok v zmysle § 53 zákona o správe daní a poplatkov a musíte požiadať písomne o jeho , resp. započítanie. Na základe DDP DÚ nevráti preplatok sám od seba...
Ivenka
26.02.07,21:22
Vďaka, takže podám žiadosť a započítam si DPH za 2/07
evina
26.02.07,21:30
Vďaka, takže podám žiadosť a započítam si DPH za 2/07
Nie dodatočné daňové priznanie s ničím nezapočítavaš, požiadaš o vrátenie tej sumy, ktorá Ti vychádza v DDP...
Ivenka
26.02.07,21:36
Si poklad. Ja viem poradiť skoro každemu, ale keď potrebujem poradiť ja tak musím - chcem isť na poradu. Ď.Ď.
Daniel99
01.03.07,18:36
Tak to sa asi nevyhneme sankcií. Neviete mi povedať ako sa sankcie rátajú - sú tam aj iné postihy?

Ďakujem.
cloe
01.03.07,18:43
Tak to sa asi nevyhneme sankcií. Neviete mi povedať ako sa sankcie rátajú - sú tam aj iné postihy?

Ďakujem.
Za každé nepodané DP 2000,-- Sk + penále z omeškania. Na stránke dańového riaditeľstva je daňová kalkulačka, kde si to vyrátaš. :mee:
Marianna01
01.03.07,18:43
Tak to sa asi nevyhneme sankcií. Neviete mi povedať ako sa sankcie rátajú - sú tam aj iné postihy?

Ďakujem.

vypočíta sa sankčný úrok - z dlžnej sumy (čiže rozdielu medzi pôvodným a dodatočným DP, ktorý sa vynásobí úrokovou sadzbou vyhlásenou NBS). Ak suma sankcií nepresiahne 500,- nevyrubuje sa. Vypočítaj si sankcie na www.drsr.sk, je tam kalkulačka
Ivenka
01.03.07,19:10
No a je to tu. Firma, ktorá podávala dodatočne DPh - zvýšila povinnosť - dostala dnes pozdravom z DU. Zo 6,5 mil.je sankcia 474 tic aj nejake drobné.
Šef sa tvaril spokojne. Čo k tomu dodať, keby počúval pred pol rokom mohol mať super dovolenku.
evina
01.03.07,19:30
No a je to tu. Firma, ktorá podávala dodatočne DPh - zvýšila povinnosť - dostala dnes pozdravom z DU. Zo 6,5 mil.je sankcia 474 tic aj nejake drobné.
Šef sa tvaril spokojne. Čo k tomu dodať, keby počúval pred pol rokom mohol mať super dovolenku.

Ivenka to je ten prípad, kde si sa pýtala na odpočet. Trošku tomu nerozumiem, lebo tam sa hovorilo o odpočte, teda DDP v prospech daňovníka, tak za čo je tá pokuta?
Milan Benka
01.03.07,19:37
No a je to tu. Firma, ktorá podávala dodatočne DPh - zvýšila povinnosť - dostala dnes pozdravom z DU. Zo 6,5 mil.je sankcia 474 tic aj nejake drobné.
Šef sa tvaril spokojne. Čo k tomu dodať, keby počúval pred pol rokom mohol mať super dovolenku.


Ivenka to je ten prípad, kde si sa pýtala na odpočet. Trošku tomu nerozumiem, lebo tam sa hovorilo o odpočte, teda DDP v prospech daňovníka, tak za čo je tá pokuta?


Evina - zvýšila daňovú povinnosť. Sankcia je oprávnená. Ak je spokojný šéf, niet čo riešiť.
evina
01.03.07,19:39
Hej tu vidím, že zvýšila, ale pozri príspevok 12. Je tam uvedenú tá istá suma a akože opačne, tak mám v tom akosi hokej:)
Milan Benka
01.03.07,19:40
Ale aj tak by som skúsil riešiť nejakú úľavu zo sankcie.
Milan Benka
01.03.07,19:41
Hej tu vidím, že zvýšila, ale pozri príspevok 12. Je tam uvedenú tá istá suma a akože opačne, tak mám v tom akosi hokej:)

Naozaj je v tom hokej. :D
Ivenka
01.03.07,19:58
Prepáčte, evina máš pravdu pýtala som sa na odpočet. Zhodou okolnosti som zainteresovaná čo sa týka DPH aj do povinnosti aj čo do odpočtu.Tak sa ospravedlňujem. Pri povinnosti som nemala čo riešiť. Zaplatiť a hotovo na ukor sankcie. PS: je to príbuzenský vzťah majiteľov.
Benka - myslíš vlastne som sa aj chcela dnes pýtať na Porade. Máte niekto skúsenosti so sankciami resp.úľavami? "Šéf", ktorý ma zaplatiť sankciu to chce
ešte oddialiť. Dá sa ta sankcia vobec znižiť? Pokiaľ so pozorne prečítala Zákon o správe a daní poplatkov tak asi nie. Vymyslíte niečo ?
Zoltán Kovács
01.03.07,20:09
Prepáčte, evina máš pravdu pýtala som sa na odpočet. Zhodou okolnosti som zainteresovaná čo sa týka DPH aj do povinnosti aj čo do odpočtu.Tak sa ospravedlňujem. Pri povinnosti som nemala čo riešiť. Zaplatiť a hotovo na ukor sankcie. PS: je to príbuzenský vzťah majiteľov.
Benka - myslíš vlastne som sa aj chcela dnes pýtať na Porade. Máte niekto skúsenosti so sankciami resp.úľavami? "Šéf", ktorý ma zaplatiť sankciu to chce
ešte oddialiť. Dá sa ta sankcia vobec znižiť? Pokiaľ so pozorne prečítala Zákon o správe a daní poplatkov tak asi nie. Vymyslíte niečo ?

Skúsiť to môžte, len pozor, odvolanie nemá odkladný účinok na zaplatenie.
Ivenka
01.03.07,20:14
Ako mám tomu rozumieť, že odvolanie nemá odkladný účinok. Čiže v lehote do 15 dní to musím zaplatiť ? Odvolaniami sa čas nenatiahne ? Správne tomu rozumiem ? Tvrdilo som to isté ale šef je šef. Chce si dopisovať. Čiže budeme si DU písať a nedajbože nam daju aj tak exekuciu. ?
PS: Porada je super vec len neviem kedy budem aj robiť.
Zoltán Kovács
01.03.07,20:18
Ako mám tomu rozumieť, že odvolanie nemá odkladný účinok. Čiže v lehote do 15 dní to musím zaplatiť ? Odvolaniami sa čas nenatiahne ? Správne tomu rozumiem ? Tvrdilo som to isté ale šef je šef. Chce si dopisovať. Čiže budeme si DU písať a nedajbože nam daju aj tak exekuciu. ?
PS: Porada je super vec len neviem kedy budem aj robiť.

Na konci platobného výmeru by to malo byť, že dá sa odvolať do 15 dní, ale odvolanie nemá odkladný účinok. Prever si to.
Ivenka
01.03.07,20:24
Píše tam, že sa možem odvolať do 15 dní. Ale nie je tam zmienka o odkladnom účinku. Myslíš, že mam začať šprtať v Zákone ?
Zoltán Kovács
01.03.07,20:41
Píše tam, že sa možem odvolať do 15 dní. Ale nie je tam zmienka o odkladnom účinku. Myslíš, že mam začať šprtať v Zákone ?


§ 30
Rozhodnutie

(6) Rozhodnutie, ktorým správca dane určuje výšku dane alebo rozdiel dane okrem úroku, sankčného úroku, pokuty ustanovených zákonom, oznámi správca dane daňovému subjektu formou platobného výmeru alebo dodatočného platobného výmeru. Daň podľa § 1a písm. a) je splatná do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia, ak tento zákon alebo osobitný zákon8a) neustanovuje inak

§ 1a
Základné pojmy

a) daňou daň podľa osobitných zákonov 1) vrátane sankčných úrokov a úrokov, ako aj pokuty a poplatky ustanovené zákonom, ktoré spravuje správca dane,

Takže je to v § 30 s odvolávkou na §1a.

V §30 tá odvolávka 8a) je zákon o poplatkoch za komun.odpad.
Milan Benka
02.03.07,07:45
Benka - myslíš vlastne som sa aj chcela dnes pýtať na Porade. Máte niekto skúsenosti so sankciami resp.úľavami? "Šéf", ktorý ma zaplatiť sankciu to chce
ešte oddialiť. Dá sa ta sankcia vobec znižiť? Pokiaľ so pozorne prečítala Zákon o správe a daní poplatkov tak asi nie. Vymyslíte niečo ?


Na riešenie tejto situácie je potrebné vidieť a posúdiť všetky doklady týkajúce sa danej veci. Je možné, že prijateľné riešenie bude iba zaplatenie dane. Zo sankciou sa ešte dá pohrať, aspoň podľa môjho názoru.
Ivenka
02.03.07,08:27
Nechcem sa vzdavať ale neviem čo tam mam vymyslieť. Nemam ani šajnu o tom prečo by mohli odpustiť sankciu. Čo znamená "po slovensky", že odvolanie má odkladný účinok? Nehnutelnosť bola predana za 40 mil.s DPH. Z toho dostal majiteľ: 13 mil - splatený predchádzajúci úver, 12 mil.mal poukazane na účet a na 15 mil.ma blanco zmenku. Žeby nemal 455 tis.na zaplatenie sankcie?
Ivenka
02.03.07,08:34
Vie mi niekto ozrejmiť výpočet sankcie ?¨
Suma pre výpočet: 6 386 555
3 x 4,75% x 6 386 555 : 2
4,75 % je urok NB
ale čo je ta 3 a 2 ?
ALBO
02.03.07,08:59
Vie mi niekto ozrejmiť výpočet sankcie ?¨
Suma pre výpočet: 6 386 555
3 x 4,75% x 6 386 555 : 2
4,75 % je urok NB
ale čo je ta 3 a 2 ?

§35/1 a /3
3= trojnásobok úrokovej sadzby
2= polovica, lebo ste podali vy dodatočné.
Zoltán Kovács
02.03.07,10:06
Nechcem sa vzdavať ale neviem čo tam mam vymyslieť. Nemam ani šajnu o tom prečo by mohli odpustiť sankciu. Čo znamená "po slovensky", že odvolanie má odkladný účinok? Nehnutelnosť bola predana za 40 mil.s DPH. Z toho dostal majiteľ: 13 mil - splatený predchádzajúci úver, 12 mil.mal poukazane na účet a na 15 mil.ma blanco zmenku. Žeby nemal 455 tis.na zaplatenie sankcie?


Odkladný účinok znamená, že sa odvoláš a do dátumu rozhodnutia o odvolaní nemusíš platiť. Inak platí lehota, ktorá bola uvedená na pl.výmere.
dom
04.03.07,20:58
V knihe jázd /auto vložené v majetku, platiteľ DPH, nárokuje odpočet DPH z nákupu PHM/ vyšla v niektorých mesiacoch nadspotreba v niektorých úspora, ale celkovo za rok nadspotreba PHM cca 1000,- Sk . Mám na základe tohto podať dodatočné daňové priznanie k DPH podľa jednotlivých mesiacov
?
Ďakujem za radu.
ALBO
05.03.07,07:04
V knihe jázd /auto vložené v majetku, platiteľ DPH, nárokuje odpočet DPH z nákupu PHM/ vyšla v niektorých mesiacoch nadspotreba v niektorých úspora, ale celkovo za rok nadspotreba PHM cca 1000,- Sk . Mám na základe tohto podať dodatočné daňové priznanie k DPH podľa jednotlivých mesiacov
?
Ďakujem za radu.

Nie, to sa v DPH nesleduje
Ivenka
11.03.07,22:26
Prosím poraďaci, kráti sa mi lehota na odvolanie za doadotočné DPH. To bolo tých 450 tis. Čo si mám vymyslieť ak sa vobec niečo dá. Alebo napíšem iba že žiadam o odpustenie a dovod ???
vlčica2
12.02.13,15:38
Dobrý deň,
za december 2012 nám vznikla povinnosť zaplatiť daň z pridanej hodnoty.
firma, s ktorou často obchodujeme mi ale včas nedodala faktúry, vedela som iba koľko a za koľko sme od nich nakúpili, tak som si odpočítala daň. nestalo sa to prvýkrát, no problém nikdy nevznikol. Teraz ale do každej faktúry za tovar pripočítali aj manipuláciu, z ktorej je tiež vypočítaná DPH.
ak podám dodatočné daňové priznanie budem platiť sankcie, ak sme v konečnom dôsledku štátu zaplatili viac ako sme mali? zaplatili sme to v lehote. ak bude sankcia, viete mi prosím povedať v akej výške?ako sa vypočítava? aby som sa vedela pripraviť:rolleyes:
Tweety
12.02.13,16:08
Dobrý deň,
za december 2012 nám vznikla povinnosť zaplatiť daň z pridanej hodnoty.
firma, s ktorou často obchodujeme mi ale včas nedodala faktúry, vedela som iba koľko a za koľko sme od nich nakúpili, tak som si odpočítala daň. nestalo sa to prvýkrát, no problém nikdy nevznikol. Teraz ale do každej faktúry za tovar pripočítali aj manipuláciu, z ktorej je tiež vypočítaná DPH.
ak podám dodatočné daňové priznanie budem platiť sankcie, ak sme v konečnom dôsledku štátu zaplatili viac ako sme mali? Nie, nebude. zaplatili sme to v lehote. ak bude sankcia, viete mi prosím povedať v akej výške?ako sa vypočítava? aby som sa vedela pripraviť:rolleyes:
V texte.
Adiks
27.03.13,08:41
Ak podám riadne daň.priznanie DPH za január 2013, dátum účtovania "riadkov" daň.priznania je 31.1.2013, čo je asi nespochybniteľné. Platí, že ak 26.3.2013 podám dodatočné daň. priznanie DPH za január 2013, pričom dátum 26.3.2013 uvediem v daň.priznaní ako "dátum zistenia skutočnosti na podanie dodatočného daňového priznania", že dátum účtovania "riadkov" tohto dodatočného daňového priznania je 26.3.2013 ?
Adiks
02.04.13,06:52
Posúvam .....
Adiks
03.04.13,07:33
Posúvam ......
Adiks
08.04.13,07:50
Posúvam ......
Adiks
12.04.13,09:06
Posúvam ....
Adiks
16.04.13,10:06
Posúvam .....