AHT
09.02.07,13:07
Prosím Vás ako mám zaúčtovať sociálny fond:

keď robím jeho úhradu z bank. účtu tak ho zaúčtujem do položky 27 Tvorba sociálneho fondu
ale keď nabehne úhrada na bankový účet soc. fondu tak už neviem kam to zaúčtovať.

Veľmi ďakujem.
vanilka
09.02.07,12:19
ved uskutočnenie uhrady pre soc. fond ti pride na vypise daneho uctu a ty tuto uhradu zauctujes ako tvorba soc. fondu, neviem preco si to tak komplikujes, to co ty myslis je skor na podvojne uctovanie " peniaze na ceste "
ekopo
09.02.07,14:12
Ja len nerozumiem čo je v jednoduchom účtovníctve položka 27 ., potom 35., inde zase T 1 .............
Antonia Jendrišáková
09.02.07,14:45
Predpokladám, že chceš tvoriť SFnapr. z pokladne urobíš výdaj takto: VPD čč stl.6 výdaj hotovosti=suma ; Výdavky na dosiahnutie,zabezpeč.... Celkom=suma stl.17;
Sociálny fond stl.23 =suma úbytok peňazí z pokladne al. BÚ
potom sa Ti vypáruje s účtom SF stl. 27 =suma príjem peňazí do SF t.j. príjmy, ktoré nesmú ovplyvniť základ dane:
liba2
09.02.07,14:53
Prosím Vás ako mám zaúčtovať sociálny fond:
keď robím jeho úhradu z bank. účtu tak ho zaúčtujem do položky 27 Tvorba sociálneho fondu
ale keď nabehne úhrada na bankový účet soc. fondu tak už neviem kam to zaúčtovať.
Veľmi ďakujem.
Použi priebežné položky. A najlepšie urobíš keď ten účet SF v banke zrušíš a budeš si viesť len Knihu evidencie SF. Na porade.sk je o tom veľa príspevkov, vyhľadaj si a prečítaj ako postupovať.
Muška
09.02.07,15:17
Výdaj z BU na účet SF - zaúčtuješ VOZD - Sociálny fond
Príjem na účet SF - zaúčtuješ PNZD - Sociálny fond-tvorba

A taktiež to zaeviduješ do Knihy SF

A tak ako píše Libuška - nepotrebuješ mať zvlášť účet SF v banke.
kvieta
05.03.07,11:25
Chcem sa opytat.
Ucet SF nemam. Mam len evidenciu SF. Ked nieco nakupime zo SF, dam to ako VOZD a zauctujem to priamo v pokladni SKK ako cerpanie SF. Ale ako zauctujem tvorbu SF, kde? Ako POZD?
Pozrela som prispevky o SF, ale aj tak tomu nerozumiem.
Antea
05.03.07,15:06
Chcem sa opytat.
Ucet SF nemam. Mam len evidenciu SF. Ked nieco nakupime zo SF, dam to ako VOZD a zauctujem to priamo v pokladni SKK ako cerpanie SF. Ale ako zauctujem tvorbu SF, kde? Ako POZD?
Pozrela som prispevky o SF, ale aj tak tomu nerozumiem.
Tvorba SF - VOZD , v knihe SF tvorba
Nákup zo SF - VNZD, v knihe SF čerpanie