berry
09.02.07,14:17
Pekný deň
Včera som kúpila lepiacu pasku v jednom obchode. Dali mi bločik, orazili všetko ako má byť. Ale dnes keď som to chcela zaúčtovať som zistila , že na bločku je napísané "kvety a suveníry" . Sme stavebná firma tak to by som asi neodôvodnila. Tak som sa šla spytať či by mi ho neprerobili. Odpovedali mi že oni to nemôžu že oni to tak vždy nahadzuje. A že ine firmy si to takto davaju do nákladov tak prečo mám ja s tým problémy. Takže poradte ako si to môžem dať do nákladov. Je to dosť veľká suma.
Ďakujem
Zita5
09.02.07,13:21
Pekný deň
Včera som kúpila lepiacu pasku v jednom obchode. Dali mi bločik, orazili všetko ako má byť. Ale dnes keď som to chcela zaúčtovať som zistila , že na bločku je napísané "kvety a suveníry" . Sme stavebná firma tak to by som asi neodôvodnila. Tak som sa šla spytať či by mi ho neprerobili. Odpovedali mi že oni to nemôžu že oni to tak vždy nahadzuje. A že ine firmy si to takto davaju do nákladov tak prečo mám ja s tým problémy. Takže poradte ako si to môžem dať do nákladov. Je to dosť veľká suma.
Ďakujem


Sú povinní spraviť nápravu . Lepiacu pásku majú mať nahodenú v PLU a presne pomenovanú , nie je predsa možné , že zakúpiš pásku a na bloku sú kvety ..... . Trvajte na oprave . V opačnom prípade cez Obchodnú inšpekciu by ste to veľmi rýchlo vybavili a to im treba zdôrazniť .

Do nákladov s tým znením na bločku jedine ako repre ....nedaňový náklad
j.s
09.02.07,16:02
Treba sa hádať. Ja sa v tom dokonca už vyžívam (ak je druhá strana protivná). Tak ako uviedla Zita 5, sú povinný odstrániť toto pochybenie z ich strany. ,,Prečo ty máš s tým problémy?" - povedal by som im, že na iné firmy volám SOI a v tom prípade budú mať problém oni, nie ja.
Bojuj!
Paula
09.02.07,16:13
mimotemy s názvom "kvety a suveníry" som sa už tiež stretla a bolo pod tým utajené kadečo. Alebo je to pohodlnosť človeka, ktorý má údaje zadávať, alebo je v tom nejaké nekalosť (čierny predaj) .
evina
09.02.07,17:00
Je to porušenie Vyhlášky o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP.
Nepredpokladám, že presný názov tovaru "lepiaca páska" je "kvety a suveníry"...

http://www.porada.sk/t2400-p2-registracna-pokladnica.html


Komu sa nechce linkovať pre istotu vypichnem jeden z príspevkov:

Vysvetlenie MF /ináč je to uvedené aj v § 2 Vyhlášky 55/1994 v znení neskorších predpisov/

Názov tovaru

Názvom tovaru je konkrétne pomenovanie predávaného tovaru, spravidla tak, ako ho pomenuje výrobca alebo dovozca, pričom toto pomenovanie musí vyjadrovať dostatočne presne vecný obsah predávaného tovaru.
Názov tovaru je obvykle vyjadrený podstatným menom na prvom mieste. K tomuto podstatnému menu sa môžu priraďovať ďalšie rozvíjajúce pojmy napr. podľa vlastností tovaru. Pre účely vyhlášky môže byť použitý aj skrátený názov tovaru, z ktorého musí byť zrejmá identifikácia tovaru.
betka
09.02.07,19:46
Kedza sa jedna o znacne vysoku sumu, zoberte blocek, zoberte pasky, a pytajte si okamzite spat peniaze. Ak nezaberie, povadzte, ze pojdete na DU, a tam sa popytate, ci mozete zauctovat "tie kvety" do nakladov, hned Vam splnia vsetko na svete.