orazel
09.02.07,13:39
Ahojte, nakupujem PHM a platby realizujem platobnou kartou prevodom z podnikateľského účtu. Ako doklad dostanem vytlačený doklad z ERP a aj potvrdenie o úhrade z účtu. Na doklade z ERP je uvedený spôsob platby, t.j. Banková karta. Akým spôspbom zaučtovať tento doklad zERP, ked do pokladne už asi nemôže ísť, ked je to platba bezhotovostne. dakuje za radyhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
ZuzanaP
09.02.07,12:45
Tak ako každý iný pohyb na bankovom účte. Banka výdaj, výdavok NZD PHM.
Johanka
09.02.07,12:45
Však si sám odpovedal - výdaj z b. účtu ;) .
dipe
09.02.07,12:50
....áááj ja mám takéto úhrady BK. Ako to účtujem : účtujem to ako výdaj z BU no a nič? Ja to robím v PU cez ID no v JU mi to nie je jasné.
Vysvetlite mi to niekto?
orazel
09.02.07,12:52
V poriadku, ale potom kde zaučtovať ten doklad z ERP.... do záväzkov a prideliť mu úhradu na zaklade bankového výpisu
A nerozumiem prispevku od ZuzanaP :Tak ako každý iný pohyb na bankovom účte. Banka výdaj, výdavok NZD PHM.. Prečo VNZD?
bz5
09.02.07,13:00
V prípade, že SZČO mesačne prevádza časť peňažných prostriedkov z BU na kreditku, tak tento pohyb môžem zaúčtovať v PD ako VNZD a následne, ked kreditkou platí PHM, tak stačí vypísať VPD, ktorý bude podložený bločkom z pokladne z benzínky a prípadne výpiso z účtu kreditnej karty? Bude to takto správne? Lebo ak tomu dobre rozumiem, tak on ten benzin vlastne platil zo svojeho a potom z pokladne si to ako keby preplatil. Neviem.
orazel
09.02.07,13:21
V prípade, že SZČO mesačne prevádza časť peňažných prostriedkov z BU na kreditku, tak tento pohyb môžem zaúčtovať v PD ako VNZD a následne, ked kreditkou platí PHM, tak stačí vypísať VPD, ktorý bude podložený bločkom z pokladne z benzínky a prípadne výpiso z účtu kreditnej karty? Bude to takto správne? Lebo ak tomu dobre rozumiem, tak on ten benzin vlastne platil zo svojeho a potom z pokladne si to ako keby preplatil. Neviem.ale tá platba ide priamo z účtu a na výpise z BU bude len tá suma.....

platba bola z podnikateľského účtu, nie z osobného....
je to klasická bezhotovostná platba, ale jedná sa mi, ako to fyzicky zaučtovať v JU..... podla mna pri evidovaní výpisu z BU to bude VOZD, ale k čomu tú platbu priradiť..... kde zaevidovať ten doklad, ktorý mi dali pri nákupe, už sa asi opakujem v otázke, ale stale mi to nie je jasno.....
Zita5
09.02.07,13:38
platba bola z podnikateľského účtu, nie z osobného....
je to klasická bezhotovostná platba, ale jedná sa mi, ako to fyzicky zaučtovať v JU..... podla mna pri evidovaní výpisu z BU to bude VOZD, ale k čomu tú platbu priradiť..... kde zaevidovať ten doklad, ktorý mi dali pri nákupe, už sa asi opakujem v otázke, ale stale mi to nie je jasno.....[/quote]


Prikladám link
http://www.porada.sk/t13325-p3-.html
http://www.porada.sk/showthread.php?t=33199&highlight=Platba+kreditnou+kartou
ivti
09.02.07,13:48
V prípade, že SZČO mesačne prevádza časť peňažných prostriedkov z BU na kreditku, tak tento pohyb môžem zaúčtovať v PD ako VNZD a následne, ked kreditkou platí PHM, tak stačí vypísať VPD, ktorý bude podložený bločkom z pokladne z benzínky a prípadne výpiso z účtu kreditnej karty? Bude to takto správne? Lebo ak tomu dobre rozumiem, tak on ten benzin vlastne platil zo svojeho a potom z pokladne si to ako keby preplatil. Neviem.ale tá platba ide priamo z účtu a na výpise z BU bude len tá suma.....

platba bola z podnikateľského účtu, nie z osobného....
je to klasická bezhotovostná platba, ale jedná sa mi, ako to fyzicky zaučtovať v JU..... podla mna pri evidovaní výpisu z BU to bude VOZD, ale k čomu tú platbu priradiť..... kde zaevidovať ten doklad, ktorý mi dali pri nákupe, už sa asi opakujem v otázke, ale stale mi to nie je jasno.....

Ja to robím takto:
Na základe výpisu z BÚ zaúčtujem výdaj OZD a doklad z ERP si priložím k výpisu z BÚ.
lipe
09.02.07,15:45
Ja to v JU robím takto:Doklady ukladám do šanonu podľa dátumu a keď
mám taký prípad úhradu s platobnou kartou tak z registračnej pokladne
dostanem doklad uložím do šanonu a zaúčtujem hneď výdavok z bež.účtu
a keď príde výpis tam je to potvrdené.Do knihy záväzkov podľa mňa nie
je treba zaúčtovať, lebo tam nevznikol záväzok.
Monika Kováčová
09.02.07,15:48
Ale áno, robí sa to cez knihu záväzkov, hlavne v preklenovacom cezmesačnom (cezkvartálnom) období. Príklad: Doklad z ERP za PHM 30.9.2006, faktúru mám, do DPH ide 9/06 - vytvorím záväzok za PHM v 9/06. Úhrada BV 02.10.2006 - vypárujem záväzok.
Alena Kašičková
09.02.07,17:31
Ja to robím takto:
Na základe výpisu z BÚ zaúčtujem výdaj OZD a doklad z ERP si priložím k výpisu z BÚ.

Ja to robím tiež tak. Zaúčtujem výdaj PHM na základe výpisu, v peňažnom denníku je uvedené číslo BV a doklad priložím k výpisu. Je to prehľadné. Mávame kontrolu skoro každý rok a všetko bolo OK.