ivetkavrb
09.02.07,19:39
Prosím poradte mi ako môžem vyradiť auto z podnikania /SZČO/ platca DPH, ktoré bolo kúpené na podnikanie a ktoré je už plne odpísané. Ako si pri kontrole preverujú čo bolo potom s tým autom? Ďakujem. Ivetkahttp://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
betka
09.02.07,19:01
Preradnie do osobneho uzivania.
Ak ho predate, dopravny inspektorat spolupracuje s DU, pravdepodobne nahlasuju tieto zmeny.
Prijmu z predaja sa asi tazko vyhnete.
ekopo
09.02.07,19:03
Myslím, že po piatich rokoch to bude už v pohode.
§9 ods. 1 písm. d zák. o dani z príjmov
koňo
09.02.07,19:39
yradenie auta je v tomto prípade bez problémov tak v účtovníctve, dani z príjmu, aj v DPH. Ak by však došlo k predaju auta do 5 rokov po jeho vyradení, tak príjem nie je oslobodený (§ 9 ods. 1 písm. c) zákona o dani z príjmu a treba ho zdaniť. Odporúčam v takomto prípade radšej darovať - nedosiahnúť príjem.
ivetkavrb
09.02.07,19:40
A ak by som ho predala len na súčiastky v celku za 5000,-- Sk a spravil by sa prepis na Inšpektoráte. Bolo by to daňovo napadnutelné???
Velmi pekne ďakujem. Ivetka
Monika Kováčová
09.02.07,19:44
Uvedomte si prosím, rozdiel medzi daňovou optimalizáciou a podvodom. To akože by ste vrátili tabuľky a osvedčenie????
betka
09.02.07,19:46
A ak by som ho predala len na súčiastky v celku za 5000,-- Sk a spravil by sa prepis na Inšpektoráte. Bolo by to daňovo napadnutelné???
Velmi pekne ďakujem. Ivetka

Auto sa moze predat na suciastky, nie je problem, a na dopravnom inspektorate ho vyradia z evidencie.
Sipim spravne nejaku kulehu?
Chcete ho predat akoze na suciastky, ale...... DU urcite spolupracuje s dopr.ins.
ekopo
09.02.07,19:47
A ak by som ho predala len na súčiastky v celku za 5000,-- Sk a spravil by sa prepis na Inšpektoráte. Bolo by to daňovo napadnutelné???
Velmi pekne ďakujem. Ivetka
V tomto prípade by som v kúpnopredajnej zmluve opísal "vozidlo" ako poškodené, výrazne opotrebované.....ale to už je o inom. (ozaj a 30.000,- je veľa?)
Monika Kováčová
09.02.07,19:53
V tomto prípade by som v kúpnopredajnej zmluve opísal "vozidlo" ako poškodené, výrazne opotrebované.....ale to už je o inom. (ozaj a 30.000,- je veľa?)

Ale ak napr. v 12/2006 jazdilo o stošesť, tak ťažko zdôvodniť výrazné opotrebovanie.
A po vyradení z evidencie MV je to vozidlo ťažšie predajné. Nešpekulujte.
Milan Benka
09.02.07,19:58
A ak by som ho predala len na súčiastky v celku za 5000,-- Sk a spravil by sa prepis na Inšpektoráte. Bolo by to daňovo napadnutelné???
Velmi pekne ďakujem. Ivetka

To už ho radšej "daruj".
ekopo
09.02.07,20:02
No nejako sme zvrtli diskusiu, ani nevieme koľko má najazdené, ani cenu vozidla........................................... .................................
betka
09.02.07,20:05
Bud to bude Trabant, alebo ked sa okolo toho tak spekuluje najaky Bavorak za 3 mil.
ivetkavrb
09.02.07,20:11
A aké mám povinnosti pri darovaní?????

Vďaka. I.
ivetkavrb
09.02.07,20:19
A zabudla som uviesť, že to úžitkové auto bolo statočne opotrebované. A kedže sa ho chceme zbaviť, aby sme nemuseli vybavovať odhlásenie a iné formality chceme ho predať za symbolickú cenu.
Ahojte všetci. A ešte raz ďakujem.
Milan Benka
10.02.07,15:06
Tak ho za tú symbolickú cenu predaj a príjem z predaja zdaň. Aj tá daň tam už bude iba symbolická.
Len s tou symbolikou to netreba prehnať.