Darinka
11.01.05,12:56
Dobrý deň,

zaujímalo by ma, či zamestnanec, ktorý je uznaný za dočasne práceneschopného, môže dať výpoveď z pracovného pomeru počas tejto práceneschopnosti. A akým spôsobom. podla § 67 alebo podľa § 60?

Dakujem za skoru odpoved.
Žofka
12.01.05,06:19
§67 je výpoveď, §60 je dohoda. Výpoveď je výpoveď a výpovedná doba je 2- alebo 3-mesačná. Dohoda je dohoda, to znamená, že na dni skončenia pracovného pomeru sa musia zmluvné strany dohodnúť. Zamestanec môže dať výpoveď aj počas PN. Zákaz výpovede počas PN sa vzťahuje len na zamestnávateľa.
Darinka
12.01.05,06:27
dakujem za odpoved
zuzana11
06.04.05,07:10
Hľadala som na Porade, ale nič takéto som nenašla. Vie mi niekto poradiť ?

Mam zamestnanca, ktorý je dlhodobo PN. Teraz čaká na rozhodnutie Soc. poisťovne o invalidnom dôchodku. Chce dať u nás výpoveď nakoľko vie, že pre neho nebudeme mať prácu. Snažila som sa mu vysvetliť , že ak vydrží, tak môže dostať odstupné aj odchodné, keďže bude mať výpovaď podľa § 63 c) (samozrejme po obdržaní rozhodnutia SOc. poisťovne) . No on sa vraj doma strašne nudí a memôže ísť ani von - keďže je PN a tým aj viazaný sedieť doma.

Čo poradíte ???????????????? Tešim sa na odpovede a názory.
Jara
06.04.05,10:24
Vidíš, Zuzka chceš niekomu urobiť dobre ...

Myslím, že ak by požiadal ošetrujúceho lekára o prechádzky tak mu ich napíše na PN a môže sa ísť prejsť aj na 2 hodinky. No ale kto chce kam...
winprog15
02.04.09,14:24
Ahojte,ja sa spytam praveze opacne :D Dal som vypoved,mam 2 mesacnu vypovednu dobu a ide mi o to,ze ked pocas plynutia tej vypovednej doby budem PN,tak sa mi predlzi koniec vypovednej doby?Myslim to tak,ze dajme tomu dneska (2.4.09) dam vypoved s 2 mesacnou vypovednou dobou,ktora bude koncit dajme tomu 2.6.2009.Niekedy dajme tomu 20.4.2009,cize pocas vypovednej doby,budem PN,tak sa mi koniec vypvoednej doby,ktory mal byt povodne 2.6.2009 predlzi o tu dobu,ktoru som bol PN?

Dikes ;)
Tweety
02.04.09,14:35
Ahojte,ja sa spytam praveze opacne :D Dal som vypoved,mam 2 mesacnu vypovednu dobu a ide mi o to,ze ked pocas plynutia tej vypovednej doby budem PN,tak sa mi predlzi koniec vypovednej doby?Myslim to tak,ze dajme tomu dneska (2.4.09) dam vypoved s 2 mesacnou vypovednou dobou,ktora bude koncit dajme tomu 2.6.2009.Niekedy dajme tomu 20.4.2009,cize pocas vypovednej doby,budem PN,tak sa mi koniec vypvoednej doby,ktory mal byt povodne 2.6.2009 predlzi o tu dobu,ktoru som bol PN?

Dikes ;)
Nie, nepredlží, PP skončí uplynutím VD.
brčko
02.04.09,14:36
Ahojte,ja sa spytam praveze opacne :D Dal som vypoved,mam 2 mesacnu vypovednu dobu a ide mi o to,ze ked pocas plynutia tej vypovednej doby budem PN,tak sa mi predlzi koniec vypovednej doby?Myslim to tak,ze dajme tomu dneska (2.4.09) dam vypoved s 2 mesacnou vypovednou dobou,ktora bude koncit dajme tomu 2.6.2009.Niekedy dajme tomu 20.4.2009,cize pocas vypovednej doby,budem PN,tak sa mi koniec vypvoednej doby,ktory mal byt povodne 2.6.2009 predlzi o tu dobu,ktoru som bol PN?

Dikes ;)

Ak dáš/doručíš zamestnávatelovi výpoved ty ako zamestnanec (t.j. podla § 67 Zákonník práce ) napr. 2.4.09, tak ti začne "od 1.5.09" plynúť podla zákonníka práce dvojmesačná výpovedná doba (nie od 2.4.09, ale až od prveho dna mesiaca nasledujúceho po mesiaci "doručenia" výpovede). Tvoj PP skončí 30.6.09 bez ohladu na to, či si mal PN počas tejto doby a dokonca končí 30.6.09 aj v prípade, ak ti ku dnu 30.6.09 bude PN nadalej trvať.

Ak by si mal napr. v prac.zmluve dohodnutú dlhšiu výpov.dobu (teda nie tú obvyklú, vyplývajúcu zo ZP), tak platí tá z prac.zmluvy.

Tak pozor na to, kedy výpoved doručíš :) (t.j. kedy ju prevezmú)
winprog15
02.04.09,15:40
Dakujem pekne,vypoved som uz dorucil,vypovedna doba plynie od zaciatku aprila...Dakujem ;)