pedrok
10.02.07,00:48
Mám problém zaúčtovať pracovníka, ktorý je zamestnaný na celý úväzok a súčasne ho prijali na polovičný úväzok v tej istej firme.
Program (Olymp)mi dovoľuje iba pridať položku do mzdy ako dohoda -súbežný PP avšak odvody počíta iba ako pri dohode.
Nemali by sa prijmy (40.000,- a 20.000,-) spočítať a platiť odvody - vtomto prípade z max. vymer. základov?
:confused:
liba2
10.02.07,04:10
Mám problém zaúčtovať pracovníka, ktorý je zamestnaný na celý úväzok a súčasne ho prijali na polovičný úväzok v tej istej firme.
Program (Olymp)mi dovoľuje iba pridať položku do mzdy ako dohoda -súbežný PP avšak odvody počíta iba ako pri dohode.
Nemali by sa prijmy (40.000,- a 20.000,-) spočítať a platiť odvody - vtomto prípade z max. vymer. základov?
:confused:Inde v inej téme som ti písala ako je to s tými prac. pomerami.
Olymp pre rozlíšenie že ide o ďalší súbežný prac. pomer , má zadefinované pojmy "hlavný PP" a "vedľajší PP". Samotné pomenovanie tam zrejme zostalo z predchádzajúcich rokov.
Pri zadaní v "Prac.pomery" si vybrala druh "vedľajší PP" ? Myslím, že by si tak mala urobiť a potom by ten výpočet odvodov mal byť správny.
Na karte "zložky miezd" vyber z možností podľa toho čo je dohodnuté v prac. zmluve (asi mesačná).
No vyskúšaj a daj vedieť či to funguje :--- .
pedrok
10.02.07,07:45
Olymp(6.60) neumožňuje jednému pracovníkovi priradiť dva hlavné pracovné pomery a pre už zaradeného pracovníka vedľajší pomer nie je v ponuke. Program vylučuje prekrývanie takýchto PP.
V helpe ponúka pre súbežný PP použiť zložku 63 (v mzdách), čo je označené ako dohoda-súbežný PP.
V tomto prípade počíta program odvody ako pri dohode (iba gar. a úr. poistenie)

Myslím si, že pri súbežnom PP by sa mali mzdy pre odvody spočítať.

Mojím problémom sú vlastne odvody pri súbežnom pracovnom pomere.Aký je správny postup?
pedrok
12.02.07,08:03
Tu je odpoveď od prameňa:

Na to, aby ste si zaevidovali do Olympu pracovníka, ktorého máte už v hlavnom pracovnom pomere a prijali ste ho aj na polovičný úväzok je potrebné, takého pracovníka si zaevidovať pod ďalším osobným číslom.

S pozdravom

Oddelenie podpory programu OLYMP

KROS a. s., ekonomický a stavebný softvér
tel.: 041/707 10 41, fax: 041/707 10 13
e-mail: olymp@kros.sk (olymp@kros.sk), internet: www.kros.sk (http://www.kros.sk)
;)
liba2
12.02.07,08:06
Tu je odpoveď od prameňa:

Na to, aby ste si zaevidovali do Olympu pracovníka, ktorého máte už v hlavnom pracovnom pomere a prijali ste ho aj na polovičný úväzok je potrebné, takého pracovníka si zaevidovať pod ďalším osobným číslom.

S pozdravom

Oddelenie podpory programu OLYMP... a to je aj odpoveď, či sa zrátavajú základy... nezratávajú keď ide vlastne o "2 rôzne osoby" :)
Inak ďakujem za informáciu.
tonkat
05.01.08,17:31
Tu je odpoveď od prameňa:

Na to, aby ste si zaevidovali do Olympu pracovníka, ktorého máte už v hlavnom pracovnom pomere a prijali ste ho aj na polovičný úväzok je potrebné, takého pracovníka si zaevidovať pod ďalším osobným číslom.

S pozdravom

Oddelenie podpory programu OLYMP

KROS a. s., ekonomický a stavebný softvér
tel.: 041/707 10 41, fax: 041/707 10 13
e-mail: olymp@kros.sk (olymp@kros.sk), internet: www.kros.sk (http://www.kros.sk)
;)
Ak chcem zaevidovať dohodu k pracovníkovi, ktorý u nás pracuje na HPP, tak aj toho mám nahodiť druhýkrát? Načo je tam potom tá položka - dohoda o vykonaní práce - súbežný pracovný pomer? Ďakujem za odpoveď.
tonkat
05.01.08,17:44
Ak chcem zaevidovať dohodu k pracovníkovi, ktorý u nás pracuje na HPP, tak aj toho mám nahodiť druhýkrát? Načo je tam potom tá položka - dohoda o vykonaní práce - súbežný pracovný pomer? Ďakujem za odpoveď.
re: dohoda o pracovnej činnosti súbežne s pracovným pomerom
(Kimáková Diana - Kros, 13.12.2007, 09:19, Reakcia na: dohoda o pracovnej činnosti súbežne s pracovným pomerom)
Vážená pani Tesárová.

V prípade, ak máte zamestnanca na HPP a dohodu, treba ho nedefinovať pod dvoma osobnými číslami, nakoľko sa jedná o dva pracovné vzťahy. Pod jedným osobným číslom budete mať HPP a pod druhým osobným číslom budete mať iba dohodu. Tento zamestnanec teda dostane dve výplatné pásky a taktiež Vám bude figurovať vo výkazoch do SP v dvoch riadkoch.

Už som to našla, takže dávam na vedomie aj iným, ktorí to hľadajú. Zdroj: www.kros.sk