Matúš12
10.02.07,06:45
Mám zamestnanca, evidovaného na úrade práce a jeho dohoda za 1/07 je
HM 5200,-. čo mám s tým robiť. Viem, že môže zarobiť 3200,- Sk. Môže mať tú dohodu aj na 5200,- a čo odvody na ZP. Tie si musí urobiť sám.
Z dohody zamestnávateľ zrazí len daň??!!
Matúš12
10.02.07,06:11
Neplatí náhodou, že keď je evidovaný na UP tak ZP platí za neho štát a teda ak presiahne tú sumu 3200,- Sk nestáca nárok na to aby za neho platil naďalej poistné štát? Nie je mojou povinnosťou túto skutočnosť niekde ohlásiť??
Matúš12
10.02.07,07:15
V 1/07 zamestnanec na dohodu evidovaný na UP dosiahol HM 5200,- Sk.
Musím ja, ako zamestnávateľ túto skutočnosť niekde oznámiť. Veď predsa ZP za neho platí štát.
Tweety
10.02.07,07:36
V 1/07 zamestnanec na dohodu evidovaný na UP dosiahol HM 5200,- Sk.
Musím ja, ako zamestnávateľ túto skutočnosť niekde oznámiť. Veď predsa ZP za neho platí štát.Na dohodu evidovaný môže zarobiť max. 3200.- mes. DOklad o príjme je zamestnanec povinný predložiť ÚP.
Tweety
10.02.07,07:38
Mám zamestnanca, evidovaného na úrade práce a jeho dohoda za 1/07 je
HM 5200,-. čo mám s tým robiť. Viem, že môže zarobiť 3200,- Sk. Môže mať tú dohodu aj na 5200,- a čo odvody na ZP. Tie si musí urobiť sám.
Z dohody zamestnávateľ zrazí len daň??!! Z dohôd sa preddavky na ZP neplatia. Príjem sa posudzuje až pri RZZP. Kedže jeho príjem je viac, ako stanovuje zákon u evidovaných na ÚP, určite ho z evidencie vyradia.
Lydka R
10.02.07,15:13
Mám zamestnanca, evidovaného na úrade práce a jeho dohoda za 1/07 je
HM 5200,-. čo mám s tým robiť. Viem, že môže zarobiť 3200,- Sk. Môže mať tú dohodu aj na 5200,- a čo odvody na ZP. Tie si musí urobiť sám.
Z dohody zamestnávateľ zrazí len daň??!!
Nemôže mať dohodu na viac ako 3200 Sk, pretože je to dôvod na vyradenie z evidencii nezamestnaných (pozri zákon o službách zamestnanosti) A potom si bude ako dobrovoľne nezamestnaný ozaj platiť ZP sám.

§ 6
Uchádzač o zamestnanie
...
d) vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;13a) skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.

§ 36
Vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie

(1) Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom

...

o) ktorým prestal spĺňať podmienku podľa § 6 ods. 2 písm. d).